Jump to content
TcS

Ulje za motor

Preporučite marku motornog ulja  

65 members have voted

  1. 1. Koje ulje koristite za vaš auto ?

    • ENEOS
      27
    • MOTUL
      3
    • CASTROL
      11
    • TOTAL
      7
    • MOBIL
      4
    • ESSO
      1
    • ELF
      0
    • SELENIA
      0
    • BP
      0
    • TOYOTA ulja
      7
    • LEXUS ulje
      0
    • LIQUI MOLY
      3
    • VALVOLINE
      0
    • SHELL
      1
    • TEXACO
      0
    • HAVOLINE
      0
    • MODRIČA
      1
    • LUKOIL
      0


Recommended Posts

Liqui Moly i Bardahl su sigurno istog kvaliteta kao i u zapadnoj evropi koliko sam informisan, za ostale ne znam

 

Mikša hoću procenat, prvi sam ih reklamirao 

Podeli ovaj post


Link to post

jeste Milose da si ih ti prvi reklamirao i na kontu te tvoje objave sam poceo da kopam info za LM cak sam ih zvao i u svilajinac gde im je prestavnistvo. 

ti si zatajio a ja sam nastavio gde si ti stao. :D

sala na stranu ali LM jeste u vrhu sto se tice motornih ulja,mozda nije najbolje i najskuplje ali je svakako kvalitetno i to se nemoze osporiti i uz to je na nasem trzistu  originalno bez kopije kao i Bardhal. ;)


Miksa neces verovati !? Danas brat menjao ulje na mazdi 626 i uvek je sipao Eneos. Sad ga pitam sta si nasuo, a on kaze resio da promeni pa uzeo LM :D Bilo je, neeeee......ne mogu da verujem ! Poceo da mi prica kako je to nemacko ulje,.....svasta nesto..... :) Ovde je ocigledno u pitanju neka "zavera" :D

:bravo:  red je sad i na tebe da i ti predjes na LM,barem zbog buraza,ako neces mene da poslusas :D  

pocni da verujes, jer nije zavera nego odnos cene i kvaliteta je na strani LM ;)  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Eneos mi se za sada dobro pokazao, ali kao sto rece Seba "ako ti dobijas procenat" od LM ima da predjemo :) ma za druga ima i Vital da sipamo :P :D

Podeli ovaj post


Link to post

Japanautofan>hvala drug za to :twothumbsup: za sad nedobijam procenat nikakav ali ko zna jednog dana.. :D  ;)  :tcsflogo:

Podeli ovaj post


Link to post

u americi mozda u srbiji tesko Novakno1 :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa cuj, meni se odlicno pokazalo i ostajem korisnik Eneos-a

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je isto Eneos extra. Malo sam se razmisljao o LM nego ko ce sada "ispirati" motor od Eneosa pa sipati LM :P :D Bez zezanja,cuo sam od mnogo ljudi kako hvale LM i da im je dosta redukovao potrosnju ulja. Ja za sada ne menjam Eneos a u buducnosti ko zna :)

Podeli ovaj post


Link to post

Prezadovoljan Eneosom u 1.3 motoru, a i u TS-u je za sada sve prema očekivanjima. 1200 km do sada i stoji kako je nasuto, boja nepromenjena. Nećemo menjati dobitnu kombinaciju ! Iskreno , mislim da nema falša kod nas jer nije popularno koliko Shell, Valvoline, Mobil i još neka ulja pa se jednostavno ne isplati falširati jer ne ide na tolike količine.

Podeli ovaj post


Link to post

@MikSa

док Србија не буде имала озбиљна удружења потрошача или овакве независне институте ми нећемо знати да ли сипамо исто што и Немци, Французи итд... верујем да могу да се нађу немачка истраживања јер су и они озбиљно друштво (нисам тражио)... иначе линкове ми је проследио другар који ме је питао које уље сипам и кад сам му рекао Енеос он није знао које је то.. па је нашао и рекао ми.. ако се код амера добро котира... онда је добро...

а шта је у српским боцама то је за сад само теорија..

Podeli ovaj post


Link to post

novakno1 slazem se. a to sta je u srbskim bocama retko ko zna ;)


Meni je isto Eneos extra. Malo sam se razmisljao o LM nego ko ce sada "ispirati" motor od Eneosa pa sipati LM :P :D Bez zezanja,cuo sam od mnogo ljudi kako hvale LM i da im je dosta redukovao potrosnju ulja. Ja za sada ne menjam Eneos a u buducnosti ko zna :)

;)  :twothumbsup:  ja za sad LM, za koji dan bi trebao da menjam i opet cepam LM 10 40. necu da menjam  brend posto se ekstra pokazao.

i naravno opet ce me drustvo prozivati da reklamiram LM,ali da nevalja nebi bilo na dobrom glasu i bez kopije :D

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je posle Motula, LM uvek drugi na listi pri izboru motornog ulja. U Eneos sam se malo razočarao, 10w-40 sam koristio ( dobijali smo ga po smešnoj ceni ) . Posle Motula 6100 10w-40 velika razlika u radu motora, bučniji, za nijansu je slabije vukao. Svaki put sam ja menjao ulje i filter ulja. Dva puta Motul i jednom Eneos. 

Podeli ovaj post


Link to post

piske>rispekt za Motul,i ja sam razmisljao o Motulu,ali cena je bila presudna u izboru LM. po meni isto Motul je ipak najkvalitetnije i mozda najzastupljenije ulje.ali cena&kvalitet ipak LM ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Piske identična stvar i kod mene, identično zapažanje.

Podeli ovaj post


Link to post

Siroce :twothumbsup:  Eneos se izgleda bas popravio, ili samo lezi u Yaretu najbolje.   :D

Podeli ovaj post


Link to post

Prosle godine u februaru sam kupio Avensisa 1.8 vvti 2008. godiste. Moram da priznam da sam totalni laik za automobile, makar sam bio do maja meseca odnosno 3 meseca nakon kupovine. Avensis je posle 3500 predjenih kilometara ostao BEZ ULJA I PROLUPAO. Moram da priznam da nisam proveravao ulje sem kada sam ga kupio i registrovao odnosno od kada ga je moj majstor pregledao i dao zeleno svetlo da kupim auto a zaista nisam ni imao tu naviku obzirom da predhodni auto nije trosio uopste ulje pa sam na 6 meseci gledao cisto informativno. 

 

Motoru nije bilo spasa pa sam morao da ga zamenim i to sa 16valve motorom od corolle verso motor je 2002 godiste isto godiste potpuno isti motor bat po recima majstora koji ga je ugradio. Sada imam problem da ovaj novi motor trosi oko 1l ulja na 500-1000km u zavisnosti da li idem van grada pa ga gazim na vecim obrtajima ili vozim po gradu. Nemam ideju sta da radim pa me interesuje neki savet od iskusnijih poznavalaca ovih automobila. 

 

Da li na sipam neki aditiv?

Da li ce i ovaj motor da izdahne?

Da li da probam sa nekim drugim uljem?

Da li da se rastosiljam i ovog automobila?

Da li mogu da budu problem gumice jer sam i to negde procitao ?

 

Negde sam procitao da mnogi imaju ovaj problem i dvojica poznanika koji su imali iskustva sa toyotama su mi rekli sipaj ulje i teraj i tako sve u krug nista mu nece biti. 

Kada smo otvorili motor ulje se zuti i sve izgleda ok ni u voznji ne osecam nikakve probleme cak sam prezadovoljan kako auto ide ali me svakodnevno dolivanje ulja ubija u pojam a imam obaveza toliko da mi je to zadnje sto mi treba.

 

Unapred hvala !!!

Izmenjeno od Milos CTS
split iz predstavljanja

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav i dobrodošao ! Care, baš si nesrećno prošao. Kako te neko nije savetovao da proveravaš ulje, uh, jako mi je krivo kad čujem ovako nešto. Što se tiče tog motora koji si ubacio , to su godišta koja su imala taj fabrički problem sa potrošnjom ulja i koje je Toyota opozivala na menjanje polumotora da se to reši. Koliko sam ja upoznat, svi benzinci tih godišta su imali taj problem. Bilo je o tome reči na forumu i mislim da je cifra oko nekih 600e da se to uradi. Ostaje i to da kontrolišeš ulje i dolivaš. Uglavnom , ništa se neće desiti, auto će super služiti i to je to. Nemoj da ti bude teško kontrolisati ulje. Meni auto ne troši ništa ulja pa proveravam svakih 500 km ili bar jednom nedeljno. To je polovan auto i može se desiti da odjednom nešto ode pa izazove potrošnju. Proverom se sprečavaju havarije kakvu si i imao. 

Podeli ovaj post


Link to post

Мој мотор је 2006 и замењен је полумотор у некој продуженој гаранцији 2011-12 негде на 140ккм, сада тера већ око 217ккм... И првих 5000-7000км не троши уље... Онда потроши 0,2-0.5л до 10000 и то само када се тера око 4000 обртаја константно аутопут... Али увек пред дужи пут проверавам...

Ево сад од 212ккм када је мењано, до 217 нема потрошње, али нисам ни ишао на дужи пут аутопутем од 200км у цугу..

Енеос уље се сипа....

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na iskustvima i savetima. Znam za celu priču o problematičnim Toyotinim benzinskim agregatima. Sada posle cele ove muke sam naučio o automobilima više nego što sam ikada sanjao. U ponedeljak mi je majstor koji mi je ugradio motor zakazao još jedan pregled motora jer njemu ipak nije jasno šta se dešava jer citiram '' Ne baca na auspuh ne baca ni pod haubom nigde kada ga otvorim sve se žuti kao dukat ... '' kaže da hoće da vidi gumice na ventilima valjda i da izmeri kompresiju.

 

Još jednom hvala na savetima. Autom sam oduševljen inače po svim parametrima i trenutno ga vozim sa velikim uživanjem ali me jedino brine da se još nešto kobno ne desi, nije mi baš finansijski lepo legla ni ova akcija tek posle kupovine automobila kojeg bije glas da se gotovo nikada ne kvari. Al šta je tu je.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja isto imam 1.8 vvti ali 2004 g. Verso,I ne trosi mi ulje...hvala Dragom Bogu!

Mozda da sipas polusintetiku? Koje si ulje sipao?

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo sam sipao sintetiku tek kada sam uzeo motor sto je bila greska majstora sto je on priznao i zvao me je na jos jednu promenu. Nakon toga sipao sam WOLF 10W40 polusintetika i potpuno ista prica.

 

Sta mislite o aditivima za ulje ? 

Jel ima neko preporuku koje ulje da sipam da barem smanjim potrosnju koliko je to moguce?

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da treba da promeniš majstora

Podeli ovaj post


Link to post

×