Jump to content
TcS

Ulje za motor

Preporučite marku motornog ulja  

65 members have voted

  1. 1. Koje ulje koristite za vaš auto ?

    • ENEOS
      27
    • MOTUL
      3
    • CASTROL
      11
    • TOTAL
      7
    • MOBIL
      4
    • ESSO
      1
    • ELF
      0
    • SELENIA
      0
    • BP
      0
    • TOYOTA ulja
      7
    • LEXUS ulje
      0
    • LIQUI MOLY
      3
    • VALVOLINE
      0
    • SHELL
      1
    • TEXACO
      0
    • HAVOLINE
      0
    • MODRIČA
      1
    • LUKOIL
      0


Recommended Posts

Posto ovde imamo povlascenja sa Eneos ne vidim razlog izbegavanja. Imaju i 75 i 80w samo nadji Api. A i sigurno je jeftinije neg u prodavnici.

 

Posto ovde imamo povlascenja sa Eneos ne vidim razlog izbegavanja. Imaju i 75 i 80w samo nadji Api. A i sigurno je jeftinije neg u prodavnici. A koliko vidim Shopgroup uvozi i Total, tako da, sve na jednom mestu imas ovde

Podeli ovaj post


Link to post

За уље сам се већ снашао, хвала у сваком случају. Сада ми је највећи проблем да пронађем семеринг у разводнику паљења који је потпуно изгубио ф-ју и пушта уље. Једино што знам је ознака 6200rd (или nd). и не може да се купи посебно. Е сада ако неко зна димензије тог семеринга био би му веома захвалан ако би ту информацију поделио самном. Јапредпостављам да су иста као и код лежаја 6200 (30х10х? (5 или 7)) али нисам сигуран. Ко зна ако би знао тачне димензије можда га и нађем у радионици код мене.

Podeli ovaj post


Link to post

doslo vreme da se menja ulje,proslo godinu dana i nekih 10000 km od poslednjeg menjanja po papirima

kao novopeceni vlasnik nemam pojma sta je bilo u njemu do sada

 

u pitanju je verso 2003.D-4D,shvatio sam da je eneos izbor,a da li mu sintetika 5w30 odgovara

Podeli ovaj post


Link to post

Znam da je bilo polemike o ovom testu, a evo i odgovor sa TCC-a kako se gledaju rezultati

http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

 

 

 

Gleda se talog koliko je crn i zamucenost boce tj viskoznost- kolko sam skuzio nije dobro da je boca skroz prozirna vec je ideja da ima neki film od ulja.

Podeli ovaj post


Link to post

Dodao bih nikako ne valja da dođe do polimerizacije,najgori mogući slučaj !! Parametri testiranja, prevashodno temperatura ( 380 C ) su veoma oštri,žestoki. Šta su hteli da pokažu ovim testiranjem? Šta se događa sa motornim uljem kada se ono razgradi pri ekstemnim uslovima. 15w-40 motorno ulje počinje da ključa na oko 220c . Koristi se u hemijskim laboratorijam za uljana kupatila, ne sme da se pređe temperatura od 200c . Informacije radi. 

Podeli ovaj post


Link to post

Po ovom testu ispade da su neka fensi ulja dosta losa (polimerizacija). Stvarno covek ne moze da bude pametan... Mada I ovo sto kaze piske, u motoru ulje dodje do 100 stepeni uz solidno cepanje, koja je onda poenta testirati na bas toliku temperaturu kad bi motor I inace stradao da se malo duze vozi sa temperaturom ulja od preko 150 stepeni

Jedino sto meni pada na pamet je da mozda tim testom ubrzavaju proces propadanja ulja, zato jer koliko sam ja imao prilike da vidim do polimerizacije (stvaranja nekog taloga nalik nekoj gustoj pasti, lici na tovatnu mast) je doslo samo kod motora kod kojih ulje nije ohoho dugo menjano. Nek me ispravi neko ako gresim :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa....temperatura rashladne tecnosti je oko 90C...a ulje je u samom motoru gde se vrsi sagorevanje....a u tim momentima na trenutak nije 90C nego ipak malo vise :)

Podeli ovaj post


Link to post

Budući da u autu imam i merač temperature na magistralnom putu temperature su uglavnom 90 stepeni, dok smo gradu idu oko 100, na autoputu isto oko 100 na stazi nisam imao merače. Merenje sa Mobil 1 0w40

Podeli ovaj post


Link to post

Moze li se dobiti podatak o tim temperaturama preko obd-a? Rav ima merac i temperature i pritiska u motoru, ali pali upozorenje jedino ako se predju neke vrednosti, a mene interesuje koliko je to.

Ima i u diferencijalu i u menjacu takodje senzore za temp i kad sam imao problem sa menjacem upalio je par puta upozorenje za visoku temp.

To je veoma bitno da se zna, pogotovu sa ovakvim rezultatima testiranja ulja. Bas me naplasi ovo za motul posto sam bas sipao onaj 8100 za koji pise da se pojavila polimerizacija, pa da znam sta mi je ciniti. Jos gore je sto me i jedan mehanicar dodatno stavio na muke kad mi rece da mass company nije ekskluzivni uvoznik motula za Srbiju...

Podeli ovaj post


Link to post

U svakom slučaju za mene lično interesantan je test. Nisam video nigde podatke za pritisak, vreme trajanja reakcije.. Pokazuje, doduše kao što sam već rekao pri veoma ekstremnim uslovima , koja su motorna ulja izgubila svojstvo podmazivanja, kod kojih je došlo do polimerizacije odnosno stvaranja niže frakcije najteži i najgori slučaj, i koja pokazuju da su zadržala još neke elemente neophodne za podmazivanje motora. Ne iznenađuje rezultat za Liqui Moly motorno ulje sa MoS2. Voleo bih da vidim eksperiment doduše veoma je skup , gde bi data motorna ulja pokazala svoja svojstva u određenim motorima na radnom stolu, pri identičnim uslovima. Gde bi se na kraju ekperimenta motori rasklopili i merila habanja koja su nastala korišćenjem određenog motornog ulja pod identičnim uslovima. 

Podeli ovaj post


Link to post

Mala ispravka za ono sto sam naveo u vezi mass company, ocigledno vole previse da pametuju mehanicari. Ovlasceni uvoznici za motul (sa sajta motul.com) su mass company, euro sumar, kit komerc...

Podeli ovaj post


Link to post

Kao i sva ostala roba koja stize u SRB tako verujem i da motorna ulja koja dolaze na nase trziste nisu istog kvaliteta kao na zapadu (u skladu sa Srpskim standardom zivota)...liqui moly je mozda izuzetak...mozda?

Podeli ovaj post


Link to post

Liqui Moly i Bardahl su sigurno istog kvaliteta kao i u zapadnoj evropi koliko sam informisan, za ostale ne znam

@NenadRav4 zakačimo OBD i vidimo da li ti pokazuje te parametre i koje sve pokazuje, na E46 automatiku je pokazivao temperaturu ulja u menjaču i još svašta nešto

Podeli ovaj post


Link to post

Bardhal imate kod Arene, pored kafića Siesta... a kad ste već tu, javite se da popijemo kafu!  :)

Podeli ovaj post


Link to post

I na Čukaričkoj padini preko puta Citroena (ne u Tempu sa druge strane)

Podeli ovaj post


Link to post

@Milos koji program si koristio za to? Ja sam preko torque free probao i nema uopste u programu da se prate te temperature... Pre nego sto krenem u "borbu" sa tim koje ulje koristiti da lepo pogledam temperaturu u odredjenim uslovima pa da znam sta dalje. Nesto sam u fazonu da je to dizel i to da kazem niskoturazni (peak power @ 3600rpm) pa valjda ne razvija on tu neke preterane temp.

Podeli ovaj post


Link to post

Torque ali full verziju

Podeli ovaj post


Link to post

@ Nenad - ako ti išta znači, novi Passat 1.6 TDI ima radnu temperaturu od 95 - 105, agresivnijom vožnjom ide do 115.

Podeli ovaj post


Link to post

Ali kolika je temperaturama u samom cilindru prilikom detonacije i izlasku gasova???  Ovo sto pricate je temperatura rashladne tecnosti.

Podeli ovaj post


Link to post

@Milos verovatno ti je to na telefonu, pa ako nije problem da na nekom skupu pogledam da li uopste torque full verzija moze to da procita kod mene. Cisto da ne placam ako ne moze ;)

@Nasud verujem da onda i meni tako ide

Podeli ovaj post


Link to post

@ Liftman - jooooj dokle ćemo trpeti tvoje javašluke!?! Prvo - otkud ulje u cilindru prilikom detonacije!? Drugo - na instrument tabli ima displej u sredini gde piše "oil temperature", ispod toga stoje pomenute brojke i iz njih neki znak c i kružić... Treće - bem te blesavog! :D

Podeli ovaj post


Link to post

@liftman bas pricamo za temperaturu ulja. Ok, u komori je visoka ali tu uljne karike valjda odradjuju svoj posao tako da je tu tanak film i kratko je izlozeno ulje na tim mestima visokoj temperaturi. Uostalom i predvidjeno je da ulje propada, ali i da se ti propali delovi zadrze u filteru ulja i da se motor podmazuje "cistim" uljem.

Jer ipak razmisljam malo, ako bi se filter ulja prljao od da kazem samo potrosenih delova motora (tj ostataka od habanja) taj motor bi vrlo brzo bio za generalnu.

Podeli ovaj post


Link to post

A joooj vama znas....Pa upravo zbog toga i govorim, bez obzira na karike sto ociste, taj tanak sloj ostane da gori u cilindru i desava se to sto su upravo ovi sa testa testirali na 350C...ta polimerizacija zgrusavanje cadj itd...

 

A da... a sad objasni GDE se nalazi taj merac tmp za 7IO...u samom bloku kod cilindra ili tu malo pa levo dole desno??? :P

 

*pojasnjenje sta je 7IO

 

710.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Aman više... da ti ne pametujem ja, kad se vidiš sa znaš-već-sa-kim u vezi GTi-ja pitaj ga da ti objasni ulogu karika, jer ja snage, želje i volje više nemam... I ovako je avgust, tako da si na popravnom svakako!  :P   :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

A gde onda nestaje ulje ciju potrosnju proizvodjaci deklarisu kao normalnu?

Podeli ovaj post


Link to post

×