Jump to content
vaca

Senzor pritiska u gumama

Recommended Posts

Zdravo

 

Imam alu felne sa senzorima pritiska u gumama

Ako sa zimskim gumama stavim felne bez senzora, da li postoji mogućnost da se lampica na kontrolnoj tabli isključi?

Primetio sam da kod kasete kod vozača postoji dugme ali koliko sam skončao i našao po forumima ono služi da se resetuje senzor prilikom promene guma i eventualno promene dimenzije guma

Podeli ovaj post


Link to post

Ne postoji mogucnost.Lampica jedino moze da se ugasi ako i u druge felne stavis senzore.Dugme sluzi samo za podesavanje pritiska.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni u toyoti rekose 24000 din ako se ne varam.Mnogo tako da ni ja nisam stavljao,pa mi lampica non stop svetli.

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li ko informaciju koji su sve modeli senzora pritiska u gumama kompatibilni sa aktuelnim modelima Corolla/Auris? Znam da PMV-C210 radi, ali me u prvom redu interesuju PMV-C010 i PMV-107J, jer se mogu nabaviti povoljno.

Izmenjeno od stekan

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li ko informaciju koji su sve modeli senzora pritiska u gumama kompatibilni sa aktuelnim modelima Corolla/Auris? Znam da PMV-C210 radi, ali me u prvom redu interesuju PMV-C010 i PMV-107J, jer se mogu nabaviti povoljno.

To provjeriš kod vulkanizera.Oni imaju katalog po kojem vide koji senzor paše. Mislim da postoje i neki univerzalni koji idu na bolje marke W grupe, BMW, Toyota

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kad mi izbaci gresku pritiska u gumama, zutu lampicu, kako da proverim na koju gumu misli?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih u takvoj situaciji provjerio sve četiri. Nije na odmet provjeriti ni pritisak u rezervnoj gumi. Malo ko to radi.

Podeli ovaj post


Link to post

Onda, da prostiš, koji će mi ti senzori i putni kompjuter?

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da bi ti prijavili da tocak gubi pritisak.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Onda, da prostiš, koji će mi ti senzori i putni kompjuter?

 

Zar nije dovoljno da nam sistem ukaže na problem? Kad znamo za problem, lako ćemo ga locirati i riješiti.

 

Kad se na autoputu pri 150 km/h upali lampica slabog pritiska u gumama, apsolutno je nebitno koja je guma u pitanju. Spustiću brzinu i voziti do prvog odmorišta. Usput, u autu uvijek imam mali ručni manometar.

 

Ovo je identična problematika kao i signalizacija da neka vrata nisu zatvorena. Na mojoj Corolli jedna lampica kaže da neka od vrata nisu zatvorena, a na nekim modelima slika pokaže koja vrata nisu zatvorena. Ako nisam u stanju sam utvrditi koja vrata nisu zatvorena, onda za mene nije ni bicikl, a kamoli auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Pokazivač vrata ne košta 40e komad. Ako već nešto plaćam 160e hoću da znam zašto se oglašava!

Inače nisam bio lenj, proverio sam na pumpi, sve četiri gume su bile na identičnom pritisku...

A drastičnu promenu pritiska ću sigurno osetiti, ako ne osetim nisam ni za skejt! Ti senzori su neopevana glupost, kao i start/stop sistem i još neke džidža bidže!!

I opet pitam, da li postoji mogućnost da mi komp "javi" na koji točak je senzor "mislio"?

Podeli ovaj post


Link to post

Da ti centralni comp javi na koji je točak senzor mislio bio bi potreban još jedan modul Senzor se uključuje kada je razlika u pritisku izmedju točkova veća od 0.2 bara.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Laguna iz 2002 je imala na instrument tabli sliku sva 4 tocka i prikazivala info o pritisku svakog tocka posebno. 15 godina kasnije, prosto ne verujem da su Japanci toliko stedeli.

Podeli ovaj post


Link to post

A koliko je kostala ta laguna nova? :) 

 

Da ne branim previse sopstveni auto, mislim da su ocekivanja ljudi previsoka. Ja sam veoma svestan da je ovo auto nize cenovne klase. Da ne kazem budzet car (sorry Dacia). :)

 

I da, vrlo lako uz malu molbu u servisu iskljuce senzore i nece vise nervirati :) Da budem iskren, i ja se razmisljam jer planiram kupovinu drugog seta bez senzora.

 

Svako dobro...

Podeli ovaj post


Link to post

Senzor se nalazi u ventilu a ventil se prebaci na novu felnu, zasto bi gasio tu informaciju? Nije poenta u ceni Lagune, vec u tehnologiji koja je prilicno napredovala. Btw, set 4 kom tih ventila je 2007 kostao 100e a centrala celih 90e. Bez carine i pdv-a.

Podeli ovaj post


Link to post

Na Ebay-u je veliki izbor kompleta senzora i kontrolne konzole koja prikazuje pritisak i temperaturu u svakoj gumi. Ključne riječi za traženje su "TPMS monitor". Cijena kompleta se kreće od 30€ do 100€.

 

post-4917-0-71659600-1540899768_thumb.jpg

 

Prije par godina sam takođe na Ebay-u nabavio komplet original Toyotinih senzora za ukupno 70 britanskih funti. Sada oba kompleta točkova imaju senzore, ali kod promjene točkova se u servisu moraju preprogramirati serijski brojevi.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne vidim u cemu je problem sto board ne prikavljuje konkretan tocak. Kod vecine drugih proizvodjaca je slicna situacija.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

pozdrav

moraću izgleda nabaviti ove senzore za ljetni set. originalni su ovdje previše skupi.

može li mi ko objasniti šta treba da kupim i kako to izgleda? da li je univerzalno za sve toyote ili zavisi od modela ili tockova?

 

zahvalan.

 

Podeli ovaj post


Link to post

@Polo2014 mislim da je to univerzalno za sve aute. Lako pitas nekog vulkanizera, ali koliko se sjecam sve je to isto. Naravno, kvaliteta moze imati odstupanja. Ali nisu puno jeftiniji kod vulkanizera,a i ne znaju programirati. Imas u uputstvima pa probaj sam.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ako uzmem ovu sa ovog linka to je isto kao i da kupim kod ovlastenog prodavca.

Izmenjeno od polo2014

Podeli ovaj post


Link to post
On 25.2.2019. at 13:19, polo2014 said:

pozdrav

moraću izgleda nabaviti ove senzore za ljetni set. originalni su ovdje previše skupi.

može li mi ko objasniti šta treba da kupim i kako to izgleda? da li je univerzalno za sve toyote ili zavisi od modela ili tockova?

 

zahvalan.

 

Dakle na ovom linku možeš da vidiš šta treba da kupiš , kako to izgleda , da li je univerzalno za sve Toyote. A gde je najpovoljnije ? Sada pošto znaš šta treba da kupiš , pretraži internet . 

Podeli ovaj post


Link to post
On 25.2.2019. at 14:36, LAV-LAV said:

@Polo2014 mislim da je to univerzalno za sve aute. Lako pitas nekog vulkanizera, ali koliko se sjecam sve je to isto. Naravno, kvaliteta moze imati odstupanja. Ali nisu puno jeftiniji kod vulkanizera,a i ne znaju programirati. Imas u uputstvima pa probaj sam.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Nije univerzalno za sva kola. Kod Reno Megana i drugih proizvođača  svaki senzor prikazuje pojedinačno i sve vreme koliki je pritisak u pneumatiku dok kod Toyote i drugih pali lampicu na boardu kada je razlika veća od 0.2 bar-a po osovini. 

Podeli ovaj post


Link to post

koliko sam skuzio slici leptiru i trebaju mi takva cetiri komada.

ma ovi senzori su jedna obicna budalastinja.  vidjecu da to mozda ugasim. iskreno po meni ovo je bezveze utrosen novac.

 

Podeli ovaj post


Link to post

×