Jump to content
vaca

Senzor pritiska u gumama

Recommended Posts

@polo2014 ako to ne stavis nema nikakve stete. Samo ce ti svijetliti lampica da nesto nije u redu s gumama. Ako se naviknes ustedio si novac, a ako se ne naviknes izgubio si zivce i novac...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Чисто бацање пара. Ја сам исто планирао да их ставим на челичне фелне , ал кад сам чуо цену одустао сам . Класичан лоповлук . Ево 4 зиме возим са упаљеном лампицом и баш ме брига . Не смета ми . Ал ми смета драње на опреми у сервису .

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

To je dobra vijest. Znaci da je lampica kvalitetna i radi besprijekorno. Sjecam se lampice od rezerve goriva kod stojadina... sve je moglo krepati, ali ta lampica je bila oličenje kvalitete.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo,
da podelim svoje iskustvo sa senzorima..
Kupio sam u septembru novu Corollu i u novembru komplet čeličnih felni sa zimskim gumama..
Više me smaralo da idem po vulkanizerima, lakše mi je sam u dvorištu zamenim i ćaoo..
Uzeo senzore i platio kolko već koštaju, vozi i moja žena auto, a ona nažalost ne primećuje ako se izduvaju gume..

Ali je smor, što sada svaki put kada menjam gume opet moram u servis da učitaju kodove od novih točkova..
I to sam evo danas platio 810rsd.. nije neka kinta.. ali opet što ovo platiti kad sam već kupio original toyota senzore..

Da li neko zna, da li može čovek to sam da ubaci - da ne moram svaki put ponovo u servis?

pozzz

Podeli ovaj post


Link to post

Raspitaj se malo kod ozbiljnijih vulkanizera. Mislim da sam negde video da ima uredjaj koji kopira kod senzora i ubaci ga u novi senzor. Tako da imas iste kodove na oba seta i u tom slucaju nebi trebalo da bude problema prilikom zamene.

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja u ovlastenom servisu mijenjam gume jer ih ostavljam u servisu... kosta me 13 € s ucitanjem kodova. A garancija na senzore vrijedi samo ako oni mijenjaju gume.Nije neka lova pa me bas briga.


Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A kodovi... sad je potrebno samo kodove prebacivati na zima-ljeto jer si obavio 2 zamjene zimskih i ljetnih. Imas nesto o tome u priručniku. Neki dan poznanik s novim autom (golf) isao na premontazu kod vulkanizera( jeftinije je u ovlastenom) i ovaj mu nije te kodove sredio,svijetlila mu lampica, rekao mu da on samo mijenja gume pa da se pozabavi sam. I uspio je to srediti preko uputstava (uspio je ugasiti lampicu...) Imas to dugme u pretincu suvozača.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,

posjedujem set zimskih i ljetnih guma na Corolli. Sada kada su montirane ljetne gume senzor pritiska prvo trepce jednu minutu pa onda stalno svijetli. Pokusao reset na dugmetu kod suvozaca ali nista. Ne ide mi se do servisa. Hoce li se ovo uvijek desavati kod promjene seta zimskih i ljetnih guma?

Da li bi problem rijseio skidanje kleme s akumulatora?

Podeli ovaj post


Link to post

Jel imaš ventile sa senzorima pritiska na oba seta?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To s klemom na akumulatoru je prolazilo kod starih auta. Mozes probati, neces nista pokvariti. Ali muskim da imas u uputstvima korake da to rijesis.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vec pisano negde na forumu.. Jedna opcija je da se ide u servis i ucitaju novi kodovi senzora, druga opcija je kopiranje starih kodova na nove senzora i na taj nacih imas duplirane senzore i ne moras prilikom zamene guma u servis na ucitavanje kodova..

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja ne vidim reset dugme na Aurisu 2015?! Ni ispod vozaceve instrument table, jos manje u kaseti na mestu suvozaca...

Ne vidim dobro?

Ispod vozaca izgleda ovako:

 

B2E5D9A7-6442-45FB-BE58-787105F4A4DB.jpeg

Podeli ovaj post


Link to post

Ispod kasete sa suvozačeve strane levo .Koliko se sećam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Piške ti je dobro rekao.Malo okruglo crno (crnje ne može) dugmence

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na mestu suvozaca ispod instrument table i kasete ima neki plasticni deo koji izgleda da se preklapa/otvara ka sedistu. Kao neko postolje da se stave noge?! A opet preslabo da bi mu to bila funkcija. Verovatnijeda je to neka maska koja se skida da se pridje... instalacijama.

Reset dugme ne vidim. Da li bi neko mogao da uslika i postavi, bio bih zahvalan. 

Zasto sam zainteresovan: jer mi danas u sred voznje na auto putu pocela signalna lampica da trepce?! Mislio sam da ima veze s brzinom, jer je prestala posto sam sisao s auto puta. Ipak, po povratku kuci nije treptalo. 

(sad vozim na zimskim gumama koje nemaju senzore)

Hvala!

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

E ovako.Nesto tu ne stima. Ako nemaš senzore,onda bi ta lampica trebala svijetliti stalno,neprekidno.Nema tu treperenja. Kad padne tlak u gumama(ili gumi) onda se upali ta lampica žute boje i svijetli (ne treperi)( ali pod uvjetom da imas te senzore pritiska). Ako nemas te senzore ,onda stalno svijetli ta lampica.Ili ako nije napravljen restart.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako nemaš senzore na zimskom setu , lampica mora da je stalno upaljena .  Kao što je rekao Lav-Lav nešto tu nije u redu . 

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je jedan senzor crko pa onda prvo treperi pa onda svetli..
U centru su mi rekli da ne moze da se iskljuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bio u Toyoti. Nisu zagledali, samo rekli da vozim. Tako ce, kazu, da svetli dok ne vratim gume sa senzorima. 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno... japanska preciznost na balkanski način ... krkanluk

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da si rekao da se gume zacrvene prwko 150 km/h vjerojatno bi rekli da voziš sporije i sve ok

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ali da... nije mi jasno zasto ti treperi lampica...eto

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako koga interesuje, komplet 4 senzora se može trenutno nabaviti na Ebay-u za 51€, poštarina uključena. Novo. Isporuka iz Hong Konga. Ne šalju u naše tužne zemlje, ali svako od nas ima nekog u Njemačkoj (ja imam sebe).
Nabavio sam ih preko Ebay-a početkom 2015.-te i nema razlike u odnosu na one isporučene uz auto. Kod zamjene točkova treba preprogramirati serijske brojeve senzora, tako da zamjenu vršim u ovlaštenom Toyota servisu.
Za Corolla model 2014 i novije treba uzeti senzore sa oznakom PMV-C210.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 1.11.2019. at 22:31, stekan said:

Ako koga interesuje, komplet 4 senzora se može trenutno nabaviti na Ebay-u za 51€, poštarina uključena. Novo. Isporuka iz Hong Konga. Ne šalju u naše tužne zemlje, ali svako od nas ima nekog u Njemačkoj (ja imam sebe).
Nabavio sam ih preko Ebay-a početkom 2015.-te i nema razlike u odnosu na one isporučene uz auto. Kod zamjene točkova treba preprogramirati serijske brojeve senzora, tako da zamjenu vršim u ovlaštenom Toyota servisu.
Za Corolla model 2014 i novije treba uzeti senzore sa oznakom PMV-C210.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

I meni su rekli kada sam kupovao set zimskih točkova sa senzorima da prilikom svake promene moram doći u ovlašćeni servis da bi "reprogramirali serijske brojeve" no to se iskustveno pokazalo netačnim. Naime, posle prvog upisivanja novih serijskih brojeva senzora, svaki naredni put sam menjao točkove u regularnom servisu guma. Kada iskoči poruka o grešci na senzorima, uradim reset pressure senzora - taster na obodu kasete ispred suvozačevog mesta i posle kratke vožnje sve je u redu. Evo, ovih dana ću to uraditi po neki četvrti - peti put.

Podeli ovaj post


Link to post

×