Jump to content
vaca

Senzor pritiska u gumama

Recommended Posts



... Kada iskoči poruka o grešci na senzorima, uradim reset pressure senzora - taster na obodu kasete ispred suvozačevog mesta i posle kratke vožnje sve je u redu. Evo, ovih dana ću to uraditi po neki četvrti - peti put.


Jesi li siguran da tim resetom nisu potpuno isključeni senzori (i lampica)? Računar prilikom reseta nije pronašao senzore čije serijske brojeve ima. Nije mogao stvoriti brojeve drugog seta senzora.



Sent from my A70 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 10 sati , stekan said:


 

 


Jesi li siguran da tim resetom nisu potpuno isključeni senzori (i lampica)? Računar prilikom reseta nije pronašao senzore čije serijske brojeve ima. Nije mogao stvoriti brojeve drugog seta senzora.



Sent from my A70 using Tapatalk
 

 

Sticajem raznih okolnosti imao sam i ekser u gumi i udarnu rupu i pad pritiska na jednom točku u odnosu na druge i svaki put je senzor uredno alarmirao. Konkretno još imam letnji komplet guma gde mi je senzor signalizirao kada je na jednoj gumi opao pritisak u odnosu na druge. Kada stavim zimske (uskoro :)) i uradim reset, otpustiću pritisak na jednoj gumi da vidim da li će senzor signalizirati i onda ćemo znati 100%. BTW, ovako radim na preporuku iz Kemoimpexa, taman da proverimo i tu tvrdnju.

Podeli ovaj post


Link to post

Super. Javljaj kad probaš.

Sent from my A70 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo probano ali ne na način koji sam planirao. Naime, posle stavljanja zimskih guma i resetovanja senzora, sve je bilo ok i nastavio sam da vozim bez upaljene lampice. Pre dva dana, kada je udario žestok minus, upali se senzor, svrnem do vulkanizera utvrdi da je jedna guma malo više pustila u odnosu na druge i dopumpa sve gume. Provozam se malo i lampica se isključi. Moj zaključak, radi i sa letnjim i sa zimskim setom bez potrebe da se iznova i iznova upisuju serijski brojevi od senzora. Ako neko ima još pitanja ili predloga za način promene, pišite, raspoložen sam da isprobam pošto i ja želim da budem 100% siguran da sve funkcioniše kao što ja to očekujem.

Podeli ovaj post


Link to post

Znači da sistem reseta fercera. Super!

Nego, da li je ko imao slučaj da se lampica upali nakon što je auto stajao satima na debelom minusu (na povelikoj nadmorskoj visini)? Vizuelnim pregledom su sve 4 gume izgledale OK i nakon pola sata vožnje se lampica ugasila.

Sent from my A70 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kada je niska temperatura tlak u gumi padne. Dovoljno je da padne za 0.3 bara i lampica će sw upaliti (na oko 2.0 bara u Corolli).Kada se vozi,zrak u gumi se zagrijava i raste tlak. Iz tog razloga se uvijek na hladno provjerava tlak u gumama. Doduše, na nekoj normalnoj temperaturi. Vjerojatno ne na minusu i na ekstra minusu. Rusi vjerojatno imaju provjerene odgovore na ta pitanja.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×