Jump to content
vaca

Senzor pritiska u gumama

Recommended Posts

@polo2014 ako to ne stavis nema nikakve stete. Samo ce ti svijetliti lampica da nesto nije u redu s gumama. Ako se naviknes ustedio si novac, a ako se ne naviknes izgubio si zivce i novac...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Чисто бацање пара. Ја сам исто планирао да их ставим на челичне фелне , ал кад сам чуо цену одустао сам . Класичан лоповлук . Ево 4 зиме возим са упаљеном лампицом и баш ме брига . Не смета ми . Ал ми смета драње на опреми у сервису .

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post

To je dobra vijest. Znaci da je lampica kvalitetna i radi besprijekorno. Sjecam se lampice od rezerve goriva kod stojadina... sve je moglo krepati, ali ta lampica je bila oličenje kvalitete.

• Like 1

Podeli ovaj post

Zdravo,
da podelim svoje iskustvo sa senzorima..
Kupio sam u septembru novu Corollu i u novembru komplet čeličnih felni sa zimskim gumama..
Više me smaralo da idem po vulkanizerima, lakše mi je sam u dvorištu zamenim i ćaoo..
Uzeo senzore i platio kolko već koštaju, vozi i moja žena auto, a ona nažalost ne primećuje ako se izduvaju gume..

Ali je smor, što sada svaki put kada menjam gume opet moram u servis da učitaju kodove od novih točkova..
I to sam evo danas platio 810rsd.. nije neka kinta.. ali opet što ovo platiti kad sam već kupio original toyota senzore..

Da li neko zna, da li može čovek to sam da ubaci - da ne moram svaki put ponovo u servis?

pozzz

Podeli ovaj post

Raspitaj se malo kod ozbiljnijih vulkanizera. Mislim da sam negde video da ima uredjaj koji kopira kod senzora i ubaci ga u novi senzor. Tako da imas iste kodove na oba seta i u tom slucaju nebi trebalo da bude problema prilikom zamene.

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post

Ja u ovlastenom servisu mijenjam gume jer ih ostavljam u servisu... kosta me 13 € s ucitanjem kodova. A garancija na senzore vrijedi samo ako oni mijenjaju gume.Nije neka lova pa me bas briga.

Podeli ovaj post

A kodovi... sad je potrebno samo kodove prebacivati na zima-ljeto jer si obavio 2 zamjene zimskih i ljetnih. Imas nesto o tome u priručniku. Neki dan poznanik s novim autom (golf) isao na premontazu kod vulkanizera( jeftinije je u ovlastenom) i ovaj mu nije te kodove sredio,svijetlila mu lampica, rekao mu da on samo mijenja gume pa da se pozabavi sam. I uspio je to srediti preko uputstava (uspio je ugasiti lampicu...) Imas to dugme u pretincu suvozača.

Podeli ovaj post

Pozdrav,

posjedujem set zimskih i ljetnih guma na Corolli. Sada kada su montirane ljetne gume senzor pritiska prvo trepce jednu minutu pa onda stalno svijetli. Pokusao reset na dugmetu kod suvozaca ali nista. Ne ide mi se do servisa. Hoce li se ovo uvijek desavati kod promjene seta zimskih i ljetnih guma?

Da li bi problem rijseio skidanje kleme s akumulatora?

Podeli ovaj post

Jel imaš ventile sa senzorima pritiska na oba seta?

Podeli ovaj post

Da oba seta su sa senzorima

Podeli ovaj post

To s klemom na akumulatoru je prolazilo kod starih auta. Mozes probati, neces nista pokvariti. Ali muskim da imas u uputstvima korake da to rijesis.

Podeli ovaj post

Vec pisano negde na forumu.. Jedna opcija je da se ide u servis i ucitaju novi kodovi senzora, druga opcija je kopiranje starih kodova na nove senzora i na taj nacih imas duplirane senzore i ne moras prilikom zamene guma u servis na ucitavanje kodova..

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post