Jump to content
Musictalk

Check Engine Lampica (Celica)

Recommended Posts

to sam ja teo odma da pitam, neg reko mozda ima neko pamtenije da kaze.

I kolk ose secam vecina majstora ce ti reci da se ne obazires na to dok vozis na plin :/

Podeli ovaj post


Link to post

Da i ja mislim da imam jednu sondu onu na izduvnoj grani...ja sam se malo pre cuo sa majstorom kaze da je to 99% da ne prepoznaje lambda smesu zbog plina,rekao mi je da kad mi se to desi auto prebacim na gorivo da vidim hoce li da se ugasi...ja sam sad resetovao komp,skinuo minus klemu sa akumulatora,drzao kocnicu pola min i vratio klemu,i izvadio EFI osigurac na min pa ga vratio...posle sam opet hteo da uradim dijagnostiku ali mi nije nista pokazao,verovatno jer sam sve greske izbrisao...pokusacu da uradim opet posle stotinak predjenih kilometara pa cemo videti...mislim da nije nista strasno ako je to u pitanju?to je jedina greska koju mi je ocitao,mislim ima tamo dosta nekih gorih stvari sto moze da prijavi nego sto su lambda i smesa :)

Podeli ovaj post


Link to post

Topici spojeni.

Podeli ovaj post


Link to post

Što se tiče paljenja, imao sam identičan problem dok nisam očistio dizne, ali ne samo četiri redovne nego i petu koja služi za paljenje. Vlada Korać i Vojislav su pisalo o tome, pa potražite.

Lamda sonda je senzor koji detektuje količinu kiseonika u izduvnim gasovima, bez obzira na koje gorivo voziš. Majstor lupa gluposti, nažalost. Sonda će dati signal loše smeše kada se vozi na gas samo ako gasni uređaj nije dobro podešen i zbog toga se detektuje previše ili premalo kiseonika u određenom momentu. Ukoliko je sonda ispravna i daje takav signal moraš naštelovati uređaj. Doduše nisi rekao da li se radi o venturi ili sekvent uređaju, ali ako se radi o sekventu vrlo je moguće da ti gasna mapa nije dobro parametrizovana baš u tom delu kada ti se dešava chech engine (80-90km/h u 5. brzini). U svakom slučaju motoru šteti loša smeša, gledaj da to rešiš što pre.

Jedan od načina da vidiš da li je lambda sonda ispravna je da je isključiš i da resetuješ ecu, pa da vidiš kako se auto onda ponaša. Ako nema razlike sonda ne radi definitivno. Pogledaj moju temu o zameni lambda sonde, naći ćeš više informacija o tome.

Ne tvrdim da su ovo razlozi i rešenja tvog problema, već iznosim svoje mišljenje na osnovu sopstvenog iskustva i onoga što je prethodno o problemu napisano. Nadam se da će pomoći.

Podeli ovaj post


Link to post

O venturi plinu je rec...Ja sam dotegao plin,da bi trosio manje,sta mislis moze li to da dovede do paljenja Check engina?iz tvog posta sam se pronasao,da je tu moja greska mozda... :(

Podeli ovaj post


Link to post

Deluje tako. Pogotovo što kažeš da si ga dotegao kako bi smanjio potrošnju, biće da imaš siromašnu smešu i da zato kuka :) Znači imaš malo gasa i puno vazduha, što opet znači da se prilikom sagorevanja oslobađa veća temperatura, što nikako nije dobro.

Nemoj me držati za reč, ja sam laik i ovo što pišem je moje iskustvo i stvari koje sam pročitao. Više informacija o ovome možeš naći ovde.

Na kraju krajeva, uvek možeš lako da utvrdiš da li je problem u gasu ili benzinu tako što ćeš resetovati ecu i voziti čisto na benzin neko vreme. Ako ne javi grešku, imaš problem na gasu, ako javi imaš problem na benzinu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Truly...I meni je logicno da je to problem.mislim na siromasnu smesu koju sam sam napravio dotezanjem plina(jbg ekonomska kriza) :) 25 greska koju mi je javljao u prevodu i jeste siromasna smesa,a 26 bogata smesa...mislim da smo locirali problem,jer mi na benzinu auto nikad nije palio check engine,samo na plinu...

Podeli ovaj post


Link to post

Odlično! E sad ti ostaje da podesiš venturi da pravi dobru smešu, a to nemam pojma kako se radi :)

Otidi do nekog dobrog majstora za gas, ne verujem da to može da košta mnogo.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa probacu prvo da malo pustim da bude bogatija smesa(odvrnem) :) ,pa cemo videti dal ce opet da pali Check,ako nastavi moracu da posetim plinadzije... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

"Check Engine" lampica je prva stvar koja se upali i na novim novcatim kolima. Na svim sam to imao. Svetli 1-2 sekunde i ode.

Moje je shvatanje da to auto i njegova elektronika nesto rutinski proveravaju pri svakom paljenju auta. Cak i da ga ugasim i odmah opet upalim, uvek isto.

Podeli ovaj post


Link to post

Popustio sam plin i sad se ne pali,sve je ok... :thumbup:

Podeli ovaj post


Link to post

×