Jump to content
Molder72

Toyota CarinaE 4AFE 98. motor ne postiže radnu temperaturu!

Recommended Posts

Pozdrav drugari!

 

Primetio sam da mi motor ne postiže radnu temperaturu pogotovo kada je hladnije. Juče sam se vraćao iz Sokobanje i bilo je malo hladnije. Na autoputu temperatura je uvek bila izmedju pola i minimuma. Kada sam krenuo da se spuštam prema kući temperatura je pala i bila je tek nešto malo iznad "hladnog". Kontam da mi je termostat  stalno otvoren i da ga treba zameniti. Da li sam u pravu? Takodje me interesuje da li se pri zameni treba menjati i antifriz i koliko je komplikovana ova "operacija" :-\?

Podeli ovaj post


Link to post

Termostat je po mom mišljenju za zamenu, kod Toyote je to jako pametno napravljeno, kada počne da otkazuje drži veću otvorenost nego što je inače potrebno jer je veća cirkulacija antifriza kroz motor pa motor ne postiže svoju nominalnu tremeratutu. Čini mi se u originalu na mojoj celici 4A-FE termostat je koštao nekih 2400din, pred 2god kada sam imao iste simptome. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari!

 

Primetio sam da mi motor ne postiže radnu temperaturu pogotovo kada je hladnije. Juče sam se vraćao iz Sokobanje i bilo je malo hladnije. Na autoputu temperatura je uvek bila izmedju pola i minimuma. Kada sam krenuo da se spuštam prema kući temperatura je pala i bila je tek nešto malo iznad "hladnog". Kontam da mi je termostat  stalno otvoren i da ga treba zameniti. Da li sam u pravu? Takodje me interesuje da li se pri zameni treba menjati i antifriz i koliko je komplikovana ova "operacija" :-\?

 

Upali auto da radi u mjestu i vidi da li može tako postići radnu temperaturu. Ako može onda je termostat kao što ti je Toške rekao.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Termostat je po mom mišljenju za zamenu, kod Toyote je to jako pametno napravljeno, kada počne da otkazuje drži veću otvorenost nego što je inače potrebno jer je veća cirkulacija antifriza kroz motor pa motor ne postiže svoju nominalnu tremeratutu. Čini mi se u originalu na mojoj celici 4A-FE termostat je koštao nekih 2400din, pred 2god kada sam imao iste simptome. ;)

Zvao sam Japan X kod njih je termostat 600 dinara. U čemu je fora?

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno samo nije original nista vise

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno samo nije original nista vise

Gde bih u BG mogao naći original? Ustvari nije mi toliko bitno ako je i ovaj koji nije original ok. Inače Edzi, upalio sam ga u mestu i dostigao je radnu temperaturu bez problema tako da kontam da je termostar loš. Hvala vam svima na savetima!

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno samo nije original nista vise

Gde bih u BG mogao naći original? Ustvari nije mi toliko bitno ako je i ovaj koji nije original ok. Inače Edzi, upalio sam ga u mestu i dostigao je radnu temperaturu bez problema tako da kontam da je termostar loš. Hvala vam svima na savetima!

 

Kupi org i uživaj, jeste skuplji ali o kvalitetu nećeš razmišljati. Imaš u ovlašćenim servisima kao i u samoj Toyota Srbiji- Savski nasip 7 - NBGD

Podeli ovaj post


Link to post

Molder, baci mi broj šasije na PM, pa ti javljam sutra cenu originala...

Podeli ovaj post


Link to post

Zamenjen termo davač. Problem rešen! Hvala svima na pomoći!

Podeli ovaj post


Link to post

Što bi Molder rekao: "Skali, istina je negde tamo!"  :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

×