Jump to content
dzvini

Dzvini & Corolla Toyota Sport

Recommended Posts

Za zadnje bi valjalo da stavis distance... a napred znam da nema sanse... :(

i kao sto predlozih de se ofarbaju u hiper silver metalic... :D

Podeli ovaj post

Mali OFF: Moze slobodno i neko ko nema 2ZZ motor ispod haube nesto da napise ;)

Podeli ovaj post

Pa pazi...prednji su mi povremeno kachili i sa starim felnama 7x17 et38, ova je 8x17 et37 i izbachenija skoro 14mm.

Nadam se da kada stavim i amortizere nece biti nepodnoshljivo, valjda cu moci da nashtelujem tako da ne udara nigde...pogotovo shto planiram da podkrila ipak stavim...mada mozda ih samo preko zime shetam :)

Post Merge: [time]19. Nov 2009. | 19:36[/time]

Evo vam pa shta kome treba...naruchite...na tu cifru sa slanjem do bilo gde u EU dodajte josh mozda 10, 15eur max za donoshenje u Srbiju...

http://cgi.ebay.de/SPURVERBREITERUNG-10-mm-TOYOTA-Corolla-inkl-Verso-4-100_W0QQitemZ270448665994QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3ef7ff258a

http://cgi.ebay.de/SPURVERBREITERUNG-30-mm-TOYOTA-Corolla-inkl-Verso-4-100_W0QQitemZ270448668042QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3ef7ff2d8a

Podeli ovaj post

Evo konachno sve 4 OZ ST 17" na autu...uskoro vracam na 16" a ove sredjujem preko zime verovatno...

th_IMG00537_resize.jpg th_IMG00535_resize.jpg

Podeli ovaj post

Stigli amortizeri zahvaljujuci Sandokan-u

th_IMG_9212resize.jpg th_IMG_9211resize.jpg

Ne znam shta bih drugo rekao trenutno  :-[

Podeli ovaj post

Spavacu sa njima...preko zime ce mi krevet biti shtelujuci  :P

Podeli ovaj post

Evo josh malo igre u PSu...bojim se da farbam felne u chudne i ne tako cheste boje, mozda mi se ne svidi uzivo ::)

OZ-ofarbane.gif?t=1259604946

Podeli ovaj post

Siva sa belim falcom... ili Subaru gold wheel paint... :D :D :D

Podeli ovaj post

Felne ce najverovatnije u neku zlatnu/bronzanu...mat

Inspiracija...mat boja aluminijumskih delova amortizera   ::)

IMG_9246_resize.jpg?t=1259794665

Uskoro ugradjujem podkrila pa amorte...

Podeli ovaj post

Sjajno, a jesu li kompletirane žabice za podkrila, jel su to u tim malim kesicama? :D

Podeli ovaj post

Sve je Genuine... :)

Kao Sv. Petra Kajgana :(

Ima 28 zabica, shrafica i svashta neshto...

A zima stigla majku mu, a ja bez podkrila...prvo ipak dooobro pranje i izduvavanje prashine, djubreta, shljunka koji se skupio ispod i u motornom prostoru pa onda na ugradnju...

Post Merge: [time]1259804529[/time]

P.S. Veliko Hvala Miloshu (Cp6uH) shto me je uputio na pravo mesto...Toyota Turing...kazu da imaju sve delove na stanju

Podeli ovaj post

Nema na cemu tu smo da se pomazemo sta god da treba ;)

@Toske odradio sam to ja

Podeli ovaj post

P.S. Veliko Hvala Miloshu (Cp6uH) shto me je uputio na pravo mesto...Toyota Turing...kazu da imaju sve delove na stanju

Dodao bih samo za iskustvo da su tvrdili da imaju isporuciv far za AE86, dali i cenu, i onda zvali coveka da mu kazu da ipak ne mogu da isporuce, sto sam ja odavno rekao kupcu, jer ipak je fabrika svima nama dobavljac, pitanje je samo kojom brzinom i koliko ruku...Da ne kacim mail sto su odgovorili coveku, ali svakako, ono sto znam, je da Toyota ima jednu od najkompletnijih post-prodajnih usluga na nasem trzistu, u odnosu na ostale azijatske brandove...

Podeli ovaj post

Dobro ajmo malo u off admini premestite ovo u iskustva sa servisima i prodavnicama pa posebno toyota turing ako moze

Nije tacno da imaju sve delove na stanju pa ja mislim da niko u Srbiji nema sve delove na stanju ;) neke stvarno imaju tipa diskove i plocice za Corolle E12 jer sve manje vise nose iste dimenzije al npr paknovi od rucne se cekaju 6 radnih dana.

Podeli ovaj post

Verovatno nisu ni mislili na delove koje mozda niko nikada i ne menja ili ono fazon, na nekih 10-15god, zar ne? :)

Post Merge: [time]1260024656[/time]

Stara kombinacija Bilstein/Eibach:

th_IMG00556_resize.jpg th_IMG00554_resize.jpg th_IMG00552_resize.jpg

Nije mi tu ovih dana fotoaparat pa sam slikao telefonom (fixnim, jedan od vas bi rekao)

Evo slika sa ugradnje novih BC amortizera :)

th_IMG00541_resize.jpg th_IMG00542_resize.jpg th_IMG00540_resize.jpg

Prednji:

th_IMG00546_resize.jpg th_IMG00539_resize.jpg th_IMG00538_resize.jpg

Zadnji:

th_IMG00545_resize.jpg th_IMG00544_resize.jpg

Shtelovanje trapa:

th_IMG00549_resize.jpg

e sad...

Nisam shtelovao visinu na autu vec sam sve odokativno namestio dok su stajali u sobi...Ispostavilo se da sam prednje idealno namestio, potpuno ista visina kao i stari amortizeri/opruge. ali u milimetar :) Zadnje sam stavio 2cm nize nego stare, nisam hteo da ih sada dizem, ovalko cu da vozim nekoliko dana da isprobam kako rade i proverim dal je sve na svom mestu, dal negde kachi, lupa, nije stegnuto neshto itd.

Problem sa prednjim stabilizatorom - rupa na balans shtangli (ili kako se vec zove to) je za manji shraf pa je moralo malo da se razbushi kako bi novi proshao.

Problem sa zadnjim amortizerom - od 3 shrafa 1 je morao da se izbije jer je kod mene fabrichko kachenje na 2 brezona koji idu sa amortizera samog a 1 je obichan koji se ushrafi iz gepeka. Amortizeri su za sve modele Corolla pa i americhke produzene, kojih ima najvishe pa su ovaj model u principu pravili za njih, razlikuju se od moje spolja totalno, a vrlo malo mehanichki.

Shto se tiche max i min visine sa ovim amortizerima...:

Prednji mogu bezbedno da podignem josh 1-2cm, a spustim oko 6,5cm.

Zadnji moze bezbedno da se podigne josh 1cm a spustim oko 3cm.

Nagibe nisam ni hteo da chachkam, nemam potrebe za sada, samo delic milimetra je pomeren jedan prednji amort.

E sad...trdoca...ima ukupno 30 podeoka...prvo sam ostavio na 0-soft, odnosno najmekshem i voznja udobnija mnogo od proshle (nemachke) varijante :)

Onda probam sredinu 15, opet udobnija ali malo chvrshci auto.

Na kraju stavim na hard-30 i WOW, mislio sam da je to totalno tvrdo kao da vozim kamene tochkove, kad ono medjutim :)

Ne znam da li cu ostaviti za stalno na hard ali to je definitivno ono o chemu sam razmishljao.

Hvala Bogu shto nisam slushao tudje priche o toj tvrdoci. Meni uopshte ne smeta, chak je to ono shto bih non-stop vozio ali mozda bude pretvrdo za sam auto pa cu smanjiti, to barem nije teshko...

Za nekoliko dana cu probati da spustim do granice koliko trenutne gume dozvoljavaju pa onda stavljam i zimski komplet 16"

Za sada ne mogu da kazem nishta o kvalitetu BCa, svidja mi se izgled i feeling u voznji, mozda ce mi neko ko ima vishe iskustva reci malo vishe o tome, naravno kada vidi i proba auto...

Nadam se da ce sve biti u redu s ovim i da ce mi u voznji od sada pa na dalje na licu biti osmeh  ::)

P.S. Izvinjavam se na vecem textu...

Podeli ovaj post

Za izvinjenja nema ama baš nikakve potrebe, jer upravo ovo je primer kako treba da izgleda sjajno postavljeni post. Nećemo ići u off, mogu sam da konstatujem da vizuelno izgledaju sjajno a verujem da ćeš i sa vožnjom biti prezadovoljan. Šta si uradio sa podkrilom, nemoj da čekaš da ti dođe nevreme i sneg pa da montiraš ;)

Podeli ovaj post

Wwwwwwooooooowwwwwww..... Napokon... :D :D :D :D :D

Podeli ovaj post

Bravo Dzvini zovem ovih dana da vidim kako to izgleda

Podeli ovaj post

Gost
This topic is now closed to further replies.