Jump to content
dzvini

Dzvini & Corolla Toyota Sport

Recommended Posts

Miloshe, mogao si da me vidish u subotu uveche kod crkve na Padini, proshao sam u suprotnom pravcu od tebe na semaforu, mislim u 19.20, a mozda si me i spazio. Nisam stigao da ti svirnem jer sam ja tebe spazio iz profila tek kada sam te prolazio :)

Evo loshih slika...nisam ni oprao auto pa samo da se stekne utisak kako trenutno izgleda(m) :)

th_IMG00563_resize.jpg th_IMG00562_resize.jpg th_IMG00561_resize.jpg th_IMG00560_resize.jpg

Na zadnjoj gumi se vidi gde malkice branik pipa gumu, ne moze da shkodi ali to znachi da nema nishta od distancera.

Podeli ovaj post

Svaka čast prijatelju. Lijepo je sve leglo, ali bih ti savjetovao da se malo bolje pozabaviš sa ovim problemom oko kačenja  guma.

Na manjim brzinama OK, ali na većoj brzini kada bi branik očešao gumu, moglo bi biti svašta. A da je voliš stisnuti u to ne sumnjam  ;)

Podeli ovaj post

Ma skinulo je samo prljavshtinu, ne grebe nishta, plastika neka koja moze da se steshe delic milimetra i gotovo, vozio sam dve osobe nazad, a nishta se nije chulo da jako kachi. Jedino shteta shto necu moci da izbacim josh malo tochak da bude kao napred. Ja sam smeo da se zakunem da ce napred kachiti, ali s obzirom da josh nije spushten napred vishe nego pre, videcu i to kako ce biti...

Ako neko ima reshenje za to u BGu ili negde blizu recite. Mislim na onaj "uredjaj" za izvlachenje rubova...necu da koristim chekic kao ranije nikako.

Post Merge: [time] 7. Dec 2009. | 07:51[/time]

Na ovo mislim

boerdeln.jpg

Post Merge: [time]1260154680[/time]

Pokushavam da zaobidjem ovaj tjuning/stajling/zbudzing

:)

Podeli ovaj post

A Joj konja brate na snimku i kako sprejem radi hahaahahaha, gdje ovo nade, vidi imam ti ideju ako hoces da napravis ovaj gornji dio uzmes dizalicu malo prepravis lim 1cm debeli izbusis rupe raspon koji ti je i zavaris i eto.

Tako sam ja sebi mislio uraditi, morao bih jos kupiti fen jaki kao na snimku i ostalo su misici u pitanju.

Vidio sam par snimaka na njemackom tuning jarane cetiri strane bolje ti je pozovi kojeg jarana i oznaci na dizalici nekako kad uradis prvo tocak dokle si je razvukao i inace bit ce ne jednake strane.

Nadam se da sam ti pomogao odnosno olaksao sretno...

Podeli ovaj post

Lako je reci napravi! Znam da jeste, ali kada imash alat, materijal, kao i samu dizalicu, znam da VW odgovara za to, mozda josh neke. Nemam nishta od toga tako da chekam da mi se javi neko ko ima zapravo spravu. Ne bih da je pravim pa da me ispadne koliko bi me koshtalo da odem kod majstora.

Podeli ovaj post

Dobro, neces da se zajebavas sa tim stvarima razumijem.

Dobar si, ja to sve sam pravim nemam strpljenja samo me pukne luda, i onda uzmem brusilicu, aparata za varenje i naprijed.

Svaka cast samo naprijed

Podeli ovaj post

Danas ugradjena prednja podkrila i spushten dodatnih 2cm napred radi probe...kachi guma u podkrilo negde, ne vidi se ali chesto se chuje...

Stavljam zimske 16" pa nece kachiti a do proleca treba srediti rub, felne i mozda skinem podkrila kada prodju snegovi i soL :)

th_IMG00591_resize.jpg th_IMG00590_resize.jpg th_IMG00585_resize.jpg th_IMG00584_resize.jpg th_IMG00587_resize.jpg th_IMG00586_resize.jpg

Podeli ovaj post

napravi ti sta si planirao od pocetka ;)

Podeli ovaj post

Miloshe, ne zaboravi da josh uvek fale 18"  :-[

Malo sam improvizovao...da ne bih kupovao produzetke za shtelovanje ili pravio iste, napravio sam male otvore - dzepove:

th_IMG_9293_resize.jpg th_IMG_9292_resize.jpg th_IMG_9291_resize.jpg

Danas probao neku boju za felne, nisam zadovoljan kako je ispalo...ne pitajte shta sam ovo farbao, samo cu reci da je aluminijum u pitanju :)

th_IMG_9295_resize.jpg th_IMG_9294_resize.jpg

Podeli ovaj post

ma dobro 18" ti i nisu potrebne bas toliko ;) o boze sta uradi to u gepeku? sad kad neki koji prate ovaj forum po sluzbenoj duznosti video ovo cimace sve koji voze slican auto da im traze takve dzepove c.c.c.

A sta si to farbao ?

Podeli ovaj post

Uzeh josh jednu boju za probu...jednu polovinu ofarbao Motip-om i lakirao, drugu Car's-om pa lakirao...

Evo poredjenje:

th_IMG_9308_resize.jpg th_IMG_9306_resize.jpg

th_IMG_9301_resize.jpg th_IMG_9298_resize.jpg

Mislim da cu farbati sa ovom nijansom koju ima Car's Dupli-Color sprej...

th_IMG_9304_resize.jpg th_IMG_9303_resize.jpg

Post Merge: [time]1260646478[/time]

Stavljene 16" na auto...

th_IMG_9311_resize.jpg

Zima je pochela za OZovache, pa sam se odmah bacio na posao...Da napomenem da je ovo samo proba, znachi grubi radovi :)

Grubo shmirglanje...

th_IMG_9314_resize.jpg th_IMG_9315_resize.jpg

Motip boja...

th_IMG_9316_resize.jpg th_IMG_9317_resize.jpg

Opet pola Motip, pola Car's...

th_IMG_9318_resize.jpg th_IMG_9319_resize.jpg th_IMG_9321_resize.jpg

Nisam provalio proshli put da Car's ima mnogo kristala, pa sam ga izbacio iz izbora. Narednih 3 sloja odradio sam Motipom pa 3 sloja laka...

th_IMG_9361_resize.jpg th_IMG_9365_resize.jpg th_IMG_9350_resize.jpg th_IMG_9359_resize.jpg th_IMG_9360_resize.jpg

Podeli ovaj post

Felne su za WOW!

Podeli ovaj post

Shta vam je bre, shta vuvcete kao vuci ili vukodlaci? :)

Podeli ovaj post

Mislim da si odlično uradio. Pogotovu mi se dopada ovo matirano zlato, da ne kažem, gold. :)

Nema šta, čovek univerzalac, em roštilj majstor, em paint job majstor. =)

Podeli ovaj post

Pa i jeste samo za WOOWW, za drugi komentar i nije, samo napred Dzvini ;)

Podeli ovaj post

joooj, roshtilj, potseti me sad :P Jedva chekam prolece ili josh bolje kraj zime :P

Evo malo PS verzije ofarbane felne...poshto se nece vracati na kola pre kompletnog sredjivanja.

th_T5-1ozzlatneMotip_resize.jpg

Post Merge: [time]13. Dec 2009. | 21:40[/time]

th_IMG_9372_resize.jpg th_IMG_9388_resize.jpg th_IMG_9373_resize.jpg

Post Merge: [time]1260719465[/time]

Realnija PS verzija :)

th_T5-1ozzlatneMotip_resize-1.jpg

Podeli ovaj post

Ne mogu ja miran...pa sam ipak drugu felnu ofarbao drugim sprejem, Car's-om, inache drechavijim, sa mnogo kristala. Kopkalo me bash :)

th_IMG_9423_resize.jpg th_IMG_9420_resize.jpg

A drug je kupio chelichne 14" za zimu pa smo i njih osvezili malko :)

th_IMG_9427_resize.jpg th_IMG_9433_resize.jpg

Podeli ovaj post

Vidim da se zalite da nema slika odavno... :D

Na zalost prvo je lepo opran na chetkama posle duuugo vremena a onda voznja po snegu...

th_Dzvini2.jpg

th_Dzvini1.jpg

DSC_2668xs.jpg

DSC_2655x.jpg

Da li zbog kompjutera i pomagala, ali razocharao sam se u ponashanje auta po snegu. Najloshiji do sada od svih koje sam vozio, nikakav osecaj.

Znam da moje gume nisu neke, prednje skoro nove ali letnje runflat pa preteshke, zadnje skoro celave pa krecem odmah u potragu novih, makar 2

Podeli ovaj post

Uf sto su slike dobro ispaleee, dakle Dzvini možeš da učestvuješ u pravljenju postera ;)

Slažem se sa Truly-em

Podeli ovaj post

Nisam ja bio fotograf vec dvojica kolega sa drugog foruma ;)

Shto se tiche guma, nemam za nove gume a polovne mi se ne kupuju, narochito shto traze previshe para. Zakasnio sam sa kupovinom i sada su svi digli cene zbog potraznje :(

Podeli ovaj post

Hm, a koliko ce te kostati potencijalna steta, ako ne uspes da stanes na vreme?

Ja na dzipu 4WD, sa svom silinom elektronike, i M+S gumama, pa sam imao par tricky situacija, akamoli ti, prednja vuca je najgora po snegu, od svih kombinacija..

Podeli ovaj post

Zar nije zadnja vuca najgora po snegu ? au Dzvini probaj da se skrpis makar za 2 gume m+s

Podeli ovaj post

Probam, probam da se skrpim, ali ako kupim uopshte bice to barem 2 zimske polovne :(

Necu se ni voziti kada ne moram. Nije problem kada se vozi 20-30 km/h...nisam se zaglavljivao, uspem da se iskobeljam uvek, problem je na ravnom, puno pleshe i napred i nazad. Kada sam ishao uz Borsku ulicu ka Banjici vozio sam 3. mozda 40-50 i okrenuo se iz chista mira 180 stepeni i zavrshio u suprotnoj traci, sva sreca pa je kolona odozgo ishla 10km/h i bila nekih 20-30m dalje :( Prvi put sam jedva izashao uz ulicu tu 1. i 2. brzinom pa sam zato hteo da se zaletim malo vishe, nije bilo kola pored mene i...moja greshka svakako...

Podeli ovaj post

Gost
This topic is now closed to further replies.