Jump to content
dzvini

Dzvini & Corolla Toyota Sport

Recommended Posts

:-*Ukusi su razliciti.ja bi ipak "18 malo su rizicnije za voznju tj(nase puteve)ali ipak pre bi njih. :-* :

Podeli ovaj post

Ma ko zna koga sam ja video onaj dan, slab mi je vid :)

Shto se tiche felni, stvarno ne znam koje bih ostavio, ali bash nemam pojma. Nisam vozio 18ice, samo po garazi, jer su sve felne po malo krive i nisam hteo da se vozim na njima dok ih ne ispravim barem.

A to dal' je udobna voznja na njima i da li lupa zavisi najvishe od guma i veshanja koje se u mom sluchaju jako razlikuje od standardnog. Morao bi svako od vas da se provoza u mom autu da bi odredio udobnost. Meni nikada ne lupa previsha :)

Nisam bio u BGu pa cu od sutra da se ozbiljnije bacim na razmishljanje oko felni...

Podeli ovaj post

Zivko - Trio Motors me danas zvao i obradovao. Mojoj Corolli juche bio 8. rodjendan (19.3.2002.) tako da je sada u I razredu osnovne shkole :)

Naruchio sam joj sluchajno bash juche od Zivka zadnje diskove i ne znajuci josh za rodjendan :)

U ponedeljak imam zakazanu ugradnju EBC prednjih punih diskova i keramichkih plochica red stuff a zadnje cu chim stignu iz Novog Sada.

Nisam hteo da pucam puno para na zadnje diskove, nemam potrebu za tim, dobre cu plochice da stavim, isto EBC ceramic red stuff :)

Podeli ovaj post

Sjajno, ako budeš sa mehaničarem u toku menjanja, obraduj nas sa slikama prilikom zamene ;)

Podeli ovaj post

buduci da se stavljaju novi diskovi da li ces morati da zamenis i paknove rucne ?

Podeli ovaj post

Tek cu da vidim kakvi su paknovi, ja ih ne koristim bash...ako su postojeci ok, nemam potrebu za menjanjem...

Ako bude ipak trebalo, i to cu da naruchim preko Zivka...ima ih za 4 hiljade i neshto dinara...originalni su 6100din...

Podeli ovaj post

Malo se radilo ovih dana, priprema se Corolla za put...

Konachno zamenjeni diskovi i plochice...

th_IMG_8509a_resize.jpg th_IMG_8509b.jpg th_IMG_1530_resize.jpg th_IMG_1528_resize.jpg th_IMG_1542_resize.jpg

th_HPIM0041_resize.jpg th_IMG_1544_resize.jpg th_IMG_1543_resize.jpg

Zatim vracen fabrichki zadnji lonac...

th_IMG_1535_resize.jpg th_IMG_1537_resize.jpg

Gepek sa uspehom sredjen, nema kesa, kutija, alata i raznih gluposti koje inache shetaju u voznji...

th_IMG_1545_resize.jpg th_IMG_1546_resize.jpg

Dzaba spushtanje od 5cm kada je i dalje medju najvishima...

th_IMG_1540_resize.jpg

Usput sam i slikao kako su sakriveni shrafovi koji drze zadnji spojler...

th_IMG_1547_resize.jpg th_IMG_1548_resize.jpg

U auspuh servis ishao i drugar sa mojim starim autom :)

th_IMG_1518_resize.jpg th_IMG_1517_resize.jpg th_IMG_1521_resize.jpg

Malo stare i nove video dokumentacije, nikako da okachim...

Sa carbon muffler-om:

Sa fabrichkim loncem:

:)

Podeli ovaj post

Cooooooooooooooooooool... :D :D :D :D :D

Podeli ovaj post

Zivko - Trio Motors me danas zvao i obradovao. Mojoj Corolli juche bio 8. rodjendan (19.3.2002.) tako da je sada u I razredu osnovne shkole :)

Naruchio sam joj sluchajno bash juche od Zivka zadnje diskove i ne znajuci josh za rodjendan :)

U ponedeljak imam zakazanu ugradnju EBC prednjih punih diskova i keramichkih plochica red stuff a zadnje cu chim stignu iz Novog Sada.

Nisam hteo da pucam puno para na zadnje diskove, nemam potrebu za tim, dobre cu plochice da stavim, isto EBC ceramic red stuff :)

Moja greska u koracima, TEK ces da joj svecice upalis... :-[

Obrisao sam sasiju, to je tvoja, ali neka ne bude javno, ostali podaci su da znas cisto detaljnije podatke... :P

post-68-132930697941.jpg

Podeli ovaj post

Aaaaa...pa nishta ondaK, slavicu joj rodjendan na Skupu sa svima vama :P

Taman cu do tada nadam se da sredim 18" :)

Podeli ovaj post

Miloshe, donesi 30 cevapa za mene  :D

Podeli ovaj post

haha vazi ali ces morati sam da pojedes svih 30 ! ;)

Podeli ovaj post

Corolla se uspeshno vratila sa dalekog puta. Bila je u poseti zemlji u kojoj je i prodata prvi put, Italiji :)

Preshao oko 2500km...sve cool...sledi potraga za novim felnama 18" :)

Podeli ovaj post

koja ti je bila prosecna potrosnja :) ?

Podeli ovaj post

Ukupna prosechna potroshnja oko 8,3-8,4 ali moguce da kompjuter laze...chini mi se da je troshio vishe. Nisam mogao da izrachunam tachnije jer mi se 2 puta pojavila ona greshka, popalile se lampice check engine, TC i VSC, pa sam morao da vadim osigurache i resetovao se komp-potroshnja i predjeni kilometri :(

Na oko 150km/h pishe potroshnja 12-12,5 a najcheshce sam vozio 110-120km/h i tada je oko 8L

Podeli ovaj post

Ne znam sta da kazem...velika potrosnja, jer predpostavljam da je veci deo putovanja bio auto-putem.

Kako je 150 daleko od maximalne brzine, onda je 12-12,5 mnogo.

Ja sam za praznike bio takodje na putu. Od 285 km u jednom pravcu ima 240km auto-puta (60 Srbija, 180 Hrvatska), nas cetvoro u kolima, brzinu ne smem da pominjem (CLX-CCXX) i potrosim 32 litre (WRX STI).

Da ne bi puno razmisljao, bez obzira na kompjuter, sledeci put od cepa do cepa, pa podelis i to je najtacnije.

Podeli ovaj post

potrosnja sa prosecnom brzinom 160 kmh treba da bude oko 9.5

a od 180 do 23X treba da bude oko 13.5

sa 100 oktana gorivom Shell V-POWER i OMV Carrera

mereno od cepa do cepa

Podeli ovaj post

potrosnja sa prosecnom brzinom 160 kmh treba da bude oko 9.5

a od 180 do 23X treba da bude oko 13.5

Samo se nadaj :D

moli boga da je 15 na 200+, a vise je od 15 sto posto!

Podeli ovaj post

Vidju ga ovaj, dodje i trtlja odmah...

Marsh u predstavljanje i pokazi nam tvoju Punto HGToyotu ;)

Podeli ovaj post

Vukasine crni ti prvi post i odmah demanti c.c.c.

potrosnja merena sa Shell V power 100 oktana a u Srbiji sa Srpski gorivom je

od 130-180 14.5-18

od 180-23X je do 27.5 :P

Podeli ovaj post

Eeeeee pa to vec ima logike :P

Mada mi je opet ogromna razlika, ali znam da je s nasim gorivom 13.5 misaona imenica pri toj brzini :)

Podeli ovaj post

Ma shta vi znate...izgleda da mom stilu voznje vishe odgovara nashe gorivo  :D

Evo danashnjih slika, oprani leshevi pokupljeni prethodnih 2500km po jEvropi :)

th_IMG_2896_resize.jpg th_IMG_2897_resize.jpg th_IMG_2877_resize.jpg th_IMG_2878_resize.jpg th_IMG_2880_resize.jpg th_IMG_2879_resize.jpg

Podeli ovaj post

Ja u zivotu nisam video da toliko lamela proklizava kuku sa cime si ti krenuo na 2.500 km puta :(

stil voznje tesko obolele babe ne zahteva vise od 80 oktana goriva :)

Podeli ovaj post

Gost
This topic is now closed to further replies.