Jump to content
dzvini

Dzvini & Corolla Toyota Sport

Recommended Posts

'Fala  :-[

 

E sada se setite shta sam postavio pre nekoliko nedelja kao svoj ideal! ;)

 

Nadam se da cu i stakla zatamniti suskoro. Kako stvari stoje za sada ce samo felne 18" ili 19" da budu pusta zelja, skupo je a ipak sam trenutne kupio nove i felne i gume tako da bi bilo suludo sada menjati neshto...a plus imam i "zimske" 16ice.

 

Eto...ja srecan kao beba s cuclom :)

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Danas tek u'vatih malo vremena za nalepnice...nisam imao vodu i bilo je bash toplo (cirka 10 stepeni) pa sam se naterao da u centru grada odradim ove 3 male nalepnice...levu sam malo iskrivio u startu i nije bilo nazad jer sam zalepio na suvo uz pomoc vetra :(

 

Inache ovako mi se svidja kako stoji, e sad koliko ce izdrzati s obzirom da mi je jedno slovo "e" "pobeglo", palo na pod i jedva ga zalepih ponovo, mala je povrshina slova...videcemo...

 

Vizir nisam stavljao, nisam imao pomoc a i neshto mi se ne dopada kako stoje slova na podlozi, razmishljao sam se da zalepim za skup barem zbog "reklame" ili da zalepim samo logo i slova bez podloge...i to cu videti sutra ako stignem...

 

th_IMG_8926_resize.jpg th_IMG_8925_resize.jpg th_IMG_8931_resize.jpg

th_IMG_8928_resize.jpg th_IMG_8934_resize.jpg th_IMG_8933_resize.jpg

th_IMG_8932_resize.jpg th_IMG_8936_resize.jpg th_IMG_8935_resize.jpg

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci iste muke smo imali...Ja sam kontao da odradim moj vizir ponovo u sledecoj narudzbi.. Treba mi tamnija crvena boja, i da se lepi uz pomoc majstora... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Zalepicu sutra uz vashu pomoc :)

Podeli ovaj post


Link to post

Zamenjeno ulje menjacha:

 

IMG00351.jpg

 

Antifriz:

 

IMG00352.jpg

 

Stigla mi podkrila, taman za zimu ali moram da nadjem josh zabice i kopche za kachenje...

 

Amortizeri su tek stigli u Austriju, bio shtrajk neki pa kasne...

 

Skinute 17" i spakovane do proleca, stavljene u oglase pa ako odu, odu, kupicu neshto novo, neshto divlje  ;D

 

Na kolima opet fabrichke 16" ofarbane u tuning/styling fazonu  :-[

Podeli ovaj post


Link to post

Pre par dana sam vozio po onoj kishurini i proleteo kroz nekoliko bara a nemam podkrila napred uopshte :(

 

Na jednoj uzbrdici pri samom vrhu upalile su mi se 3 lampice: Engine, TC-off i VSC...nije se osetilo nishta u voznji, zvuk se nije promenio, ulje u redu, technost, pa sam doshao do zakljuchka (uz konsulatciju Seiz-a i nekoliko kolega sa engleskog foruma) da je problem voda koja je uletela u motorni prostor...

 

Posle 2 dana se nisu gasile i dalje lampice pa su mi iz Engleske "shapnuli" da samo na 10 sekundi skinem 2 osiguracha od 15A koji se nalaze u strujnoj kutiji kod levog krila...vratio ih na mesto, dao kontakt i, gle chuda, pogasishe se sve 3 lampice :)

 

Fuses1.jpg

 

Navodno, ovako se moze nashtelovati kompjuter tj. stil voznje...ako se posle ovakvog reset-a auto vozi u pochetku lagano bez divljanja, on ce automatski zapamtiti takav stil voznje i nashtelovace se da manje troshi ali i slabije ide...naravno, obrnuto se deshava ako se vozi malo oshtrije :)

 

Da ne ispadne da izmishljam, probacu to chim pre...a evo i gde to ima napismeno... http://toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=103797

Podeli ovaj post


Link to post

Stigla mi podkrila, taman za zimu ali moram da nadjem josh zabice i kopche za kachenje...

 

Moj savet, pre nego namontiraš koruge - podkrila, skini krila  i sa unutrašnje strane odradi 3M vosak a ako ti se čini skupim, može da ga zameni i kombinacija tovatne masti i motornog ulja, posle toga namontiraš podkrila sa svim žabicama i miran si što se korozije lima tiče narednih 10god ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo mi je gadno da gledam a ne da mazem te masti i ulja. To me podseti na "Riletove majstorije".

 

Shto se tiche zashtite, necu nishta mazati, samo dobro isprati i staviti podkrila...i tako ne znam da li ce preziveti kada spustim auto...vazno mi je samo da ih imam preko zime...

 

Jedno podkrilo nisam imao od pochetka a drugo je guma stalno kachila i na kraju toliko istopila da se otkachilo pri brzini od ~150km/h, stravichan zvuk i lupanje koje je trajalo 2 sekunde i onda se podkrilo dezintegrisalo :(

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo zbog toga ti i predlažem, ako je lim dugo bio izložen soli, blatu i vodi od točkova, a nije imao štitnik za isti jako je moguća korozija, iako generalno Toyota ima sjajan lim, meni je uvek imperativ da auto dovedem na što je moguće dugotrajniji nivo, ali ok svaki ima neka svoja subjektivna shvatanja tako da razumem. Ali definitivno ako to fabrika radi onda svakako da je poželjno i prihvatljivo obnavljati ga ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li da kazem da sam se po-novio ili po-stario  :D

 

Kupio sam meni obozavane i dugo trazene felne OZ Superturismo 8x17" (polovne) i na njima niske gume Pirelli 195/40 i 205/40 ali ja cu naravno staviti moje BF Goodrich koje su josh uvek skoro nove...nekih 6, 7 godina sam pokushavao da nadjem ovaj model OZovacha za Reno 19 ali shta je tu je...poshto auto vishe nije moj, ici ce na Corollu :)

 

Naravno, moralo je i da se proba na Renou...

 

th_IMG_9053_resize.jpg th_IMG_9051_resize.jpg th_IMG_9046_resize.jpg th_IMG_9037_resize.jpg

 

A probano je i na Puntu hgt...

 

1-64.jpg

2-49.jpg

 

Uskoro i na Corolli  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pre par dana sam vozio po onoj kishurini i proleteo kroz nekoliko bara a nemam podkrila napred uopshte :(

 

Na jednoj uzbrdici pri samom vrhu upalile su mi se 3 lampice: Engine, TC-off i VSC...nije se osetilo nishta u voznji, zvuk se nije promenio, ulje u redu, technost, pa sam doshao do zakljuchka (uz konsulatciju Seiz-a i nekoliko kolega sa engleskog foruma) da je problem voda koja je uletela u motorni prostor...

 

Posle 2 dana se nisu gasile i dalje lampice pa su mi iz Engleske "shapnuli" da samo na 10 sekundi skinem 2 osiguracha od 15A koji se nalaze u strujnoj kutiji kod levog krila...vratio ih na mesto, dao kontakt i, gle chuda, pogasishe se sve 3 lampice :)

 

 


Post Merge: [time]1258533361[/time]

Prikljucujem se ovoj temi...

 

Izgleda da sve corolle ts imaju isti problem.

I meni se to desavalo i to iskljucivo po kisi i kada sam kulirao sa voznjom (npr. 6. brzina, 60-70 km/h). Samo sto sam ja skidao + kabl sa kleme akumulatora na par sekundi. Isao sam i kod drugara koji ima kompijuter za toyote da iscita gresku i ponisti je i naravno greska je pronadjena ali totalno suludo zvuci "greska u sagorevanju benzina". Smesno ali tako je kompijuter rekao i ponistio je. Ali mi se i posle toga ponovilo par puta.

Ono sto je samo vazno je da se u tom slucaju ne vozi auto brzo a pogotovu ako je mokro jer mu ne radi TRC i izletanje je neminovno...

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi put cujem da neko ima takav problem da ono VSC je prevedeno na srpski ;) ESP (bosno proklizavanje), TSC je ASR (proklizavanje tockova) e sad nema potrebe da se cupaju osiguraci skines - klemu 5 sec vratis i gase se te 3 lampice...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa bre lakshe je skinuti osigurache, nema shta da se odshrafljuje, treba ti 3 sekunde bez alata :)


Post Merge: [time]1258567427[/time]

Konachno sam stavio 215/45 na 8x17 OZ...chisto da vidim kako stoji guma pa i na autu da probam naravno...

 

Onako, na prvu loptu ruzno mi deluje, nekako balonasto je legla guma, na kolima je malo bolje...sad samo da probam u voznji (josh nisam) poshto je umelo da mi zakachi ranije iako je oko 12, 13mm uvucheniji tochak bio od ove kombinacije...

 

th_IMG_9081_resize.jpg th_IMG_9086_resize.jpg

th_IMG_9097_resize.jpg th_IMG_9095_resize.jpg th_IMG_9088_resize.jpg

 

Do proleca cu srediti felne, videcu u kojoj boji, imam 2, 3 ideje pa koja prevagne do februara, marta...

Podeli ovaj post


Link to post

Jel neko od vas probao da stavlja distancijale?

Ja sam se nesto bio zainteresovao ali kad sam saznao kakva je to zajebancija, odustao sam. Mada bi corolli dobro stajao malo izbaceniji tocak pozadi koji je generalno uvucen.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja naruchio u Centru 8o8an ali me ispalishe posle mesec dana, kao ne shalju im nishta vishe "odozgo" a imali su kao Sparco... Problem je samo naci odgovarajuce brezone poshto se nashi ne ushrafljuju kao ovi shto se nude kod majstora raznih ili po oglasima...

 

http://www.ae92gts.com/images/wheel_studs.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Jel vidis one nutove sto su na njima kod glave. E to je zajebano extra da se napravi a takodje je problem izbiti i stare.

Otprilike sam dosao do cifre oko 50e po tocku da se to uradi i to bez distancijala.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam radio distance na prethodnom autu i lose sam se proveo jer je problem naci kvalitetne brezone i matice koji nece da se pojedu puknu itd... ako neko ima nesto kvalitetno za OK cifru sto da ne uvek dobro dodje siri trap (strasno koliko se poboljsanje oseti u voznji !!!! )

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam imao na Renou od 5mm chelichne, kvalitetnije aluminijumske od 15mm sa duzim shrafovima i alu od 20mm koji su se prvo shrafili u glavchinu/disk a onda manjim shrafovima felna na njih...nisam imao problema sa njima, pa evo i dalje se vozi auto tako...ja bash juche chachkao neshto oko oba auta sa felnama, ne mogu miran :)

 

npr:

 

http://cgi.ebay.it/DISTANZIALI-TOYOTA-YARIS-CELICA-COROLLA-PASEO-16-20-mm_W0QQitemZ350270969424QQcmdZViewItemQQptZCerchi?hash=item518dc6d650

 

 


Post Merge: [time]1258622686[/time]

I o ovakvim stvarchicama razmishljam:

 

!BQ8gnnw!2k~$(KGrHgoH-DsEjlLl1JwPBJ7h!OqSNQ~~_1.JPG

1150050856266_Nuts_alloyBlack_16pck.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Sve to na slikama izgleda super ali ne zaboravite da mi vozimo automobile koji kidaju pa samim tim i to sto stavljamo dole bi trebalo da bude okaljeni celik a ne neka fenserica.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nisu blesavi ljudi po svetu...svi stavljaju iste stvari...gledam po forumima sveCkim :)

 

Josh malo slikica s probe...

 

th_IMG_9139_resize.jpg th_IMG_9137_resize.jpg th_IMG_9136_resize.jpg th_IMG_9133_resize.jpg th_IMG_9132_resize.jpg


Post Merge: [time]1258649705[/time]

A evo i shta pishe za one matice...da su od kovanog chelika...

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/MUTEKI-LUG-NUTS-LOCKS-BLACK-MAZDA-TOYOTA-LEXUS-12x1-5_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3ef3cb0481QQitemZ270378140801QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#shId

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

matice resene ajde sad brezone distance ;)

Slazem se sa Seiz-om ali sada vape za distancimaaaa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Za zadnje tockove je miran da nece kaciti ET35-38 verovatno

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×