Jump to content
Skipper

Milošev Yaris

Recommended Posts

Pozdrav svima. Ja sam Miloš i od pre par dana sam postao vlasnik Yarisa mk2 iz 2006. godine. Yare je benzinac od 1300 ccm. Slike će biti za 10-tak dana pošto sam auto samo uzeo, overio kupoprodajni ugovor i parkirao ga u garažu pošto sam poslovno sprečen da mu se posvetim.

Ukoliko vas još nešto interesuje pitajte :)

Podeli ovaj post


Link to post

Welcome, znam za priču i konsultacije na nekom drugom forumu. Mislim da sam ti ja tamo savetovao yarisa. Super kupovina, nek je sa srećom, cekamo fotke

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno na Garaži. Auto je pre kupovine bio kod majstora na proceni i dobio je ocenu da može da se pazari. E sad kako sam prošao vreme će pokazati, nisam sa autom prešao ni 15 km do sad.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, da, na garaži

Po pisanju vlasnika taj auto nema nekih bubica niti fabrickih gresaka. odlicno se pokazao u praksi. Imamo jedno takvo u kuci i prezadovoljni smo.

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Pa videću kako će se pokazati kod mene. Postoje neke naznake da je ovaj moj prešao baš malo, na satu piše 61k km ali to nisam ni stigao da proverim niti mi je bilo presudno pošto je opšte stanje auta bilo zadovoljavajuće. Pronašao sam u autu servisnu knjižicu iz Mag centra gde sam video da je auto poslednji put bio kod njih na servisu 2011. i to je servis koji se radi na 60 meseci. Tada je kilometraža bila 15.5 k km ali to nisam proverio pošto nisam imao vremena da idem do njih a ne žele da mi to kažu preko telefona. Ja sam treći vlasnik, momak pre mene je uzeo auto pre godinu i 3 meseca sa 42 k km i za to vreme je prešao skoro 20 k km. Ako uzmem u obzir kilometražu koju je prva vlasnica pravila u prvih 5 godina (za dalje nemam servisnu knjižicu) ovo možda i bude realna kilometraža. E sad ono što me buni je da su diskovi i pločice blizu zamene (mogu još 10-15 k km da izdrže) i da je kvačilo malo nisko i tvrđe iako nemam nekih problema prilikom kretanja ili šaltanja. Koliko traju kvačilo i diskovi kod Yarisa?

Podeli ovaj post


Link to post

Plava boja? Kad smo mi kupovali bila je jedna od opcija od zene, u magu servisiran, ta kilometraza.

Kvacilo ne diraj ako ne proklizava, diskovi guraju zavisi od stila i nacina voznje od 50-100k km.

Gde si radio pregled kola, koji servis?

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Crna boja, 5 vrata. Kvačilo ne proklizava, samo je malo niže i malo tvrđe ali možda je takvo, nisam vozio mnogo toyota do sada. 

Pregled auta sam radio kod rođaka koji je mehaničar i 20-tak godina se bavi tim poslom. Radili smo kod njega u radionici.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao . Čestitke na kupovini. Pratim oglase po navici, i vidim od pre neki dan da više nema na oglasima crno yare 1.3 sa petoro vrata sa tom kilometražom. Cena 4500 evra koja nije bila fixna i prodavalo se zbog odlaska u inostranstvo. Pretpostavljam da si to yare pazario? Za ostale nedoumice ti je odgovorio Mića. Samo gorivo i "vozi Miloše" .

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitam na kupovini. Postavi slike kada ugrabiš slobodnog vremena. 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao . Čestitke na kupovini. Pratim oglase po navici, i vidim od pre neki dan da više nema na oglasima crno yare 1.3 sa petoro vrata sa tom kilometražom. Cena 4500 evra koja nije bila fixna i prodavalo se zbog odlaska u inostranstvo. Pretpostavljam da si to yare pazario? Za ostale nedoumice ti je odgovorio Mića. Samo gorivo i "vozi Miloše" .

Da, da to je taj yaris. Momak od koga sam kupio auto je vaterpolista i ide da igra u Nemačku (to je sve provereno i priča mu se slaže). Došao je sa ćaletom kada smo gledali auto. Inače mu je ćale i uzeo taj auto od njegovih poznanika a dečko je samo vozio auto i nije znao dosta detalja kada smo pričali preko telefona. Auto nije lickan i sređivan za prodaju, nisu prali motor niti su skrivali bilo kakve mane.

Pazario sam ga za 4100€, mislim da je ta cena korektna.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na kupovini! Odličan auto i moja želja :) . Kvačilo mu je fabrički tako tvrđe i to je normalno. Ekstra autić, čekamo slike  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Evo nekih slika koje sam napravio kada sam uzeo auto ali one i nisu baš reprezentativne pošto je auto prljav i svetlo je loše.

Inače da ne ispadne da auto nema nikakvih mana. Ko ima dobro oko videće sa ovih slika da je Yare bio udaren ali nije bio teže havarisan. Odozdo je prav kako i treba da bude. Od limarije mu je menjano levo prednje krilo, hauba i branik a stavljen je i nov levi far. Otvorili su se i prednji jastuci. To je sve vraćeno i namešteno dobro tako da spolja nema nekih zazora a nema ih ni u kabini niti bilo šta krcka tj. nema cvrčaka.

post-4572-0-54084600-1471685659_thumb.jpgpost-4572-0-76581100-1471685667_thumb.jpgpost-4572-0-63690800-1471685675_thumb.jpgpost-4572-0-31476000-1471685685_thumb.jpgpost-4572-0-24842500-1471685693_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Koje auto nije bilo čvrknuto?! Lep auto i lepa boja. Svakom autu crna da poseban šarm samo malo zeznuta za održavanje :) . Neka te služi dugo i jeftino :) !

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Elem, koliko sam shvatio ovaj motor (1.3 vvti) ima lanac i nema klasičnog velikog servisa. Pošto moram zarad moje sigurnosti da odradim neki servis šta sve treba proveriti/zameniti pored onog standardnog (ulje i filteri). Zarad moje sigurnosti verovatno ću promeniti i ulje u kočnicama i antifriz. Možete li mi reći koliko čega ide i koja ulja da uzimam? Koje filtere uzimati? 

Podeli ovaj post


Link to post

Da, lanac, ali kao veliki servis racunaj pk kajs, spanere, rolere, pumpu za vodu, sve to se po p.s-u radi na oko 90-100k km, kontrola lanca je na oko 90k km.

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, onda ću sada to samo proveriti pa ako uspem da potvrdim kilometražu onda sam dugo miran oko toga.

Za ulje sam u međuvremenu saznao da bi najbolje bilo 5w30. Gde vi uzimate ulje? Koliko ga ide?

Podeli ovaj post


Link to post

kajsevi se menjaju na odredjenoj kilometrazi ili 6 godina, ulje 5-40, 5-30, meni u servisu sipaju eneos sintetiku, menjam na 6-7 k km.

Podeli ovaj post


Link to post

Bio sam danas u Japanshopu na pregledu i dali su mi spisak šta je za zamenu.

Dali su mi ponudu za mali servis (filteri, ulje 5-40, svećice) + veliki servis (kaisevi, pumpa za vodu, antifriz) + ruke = 40 000 rsd.

Takođe za kvačilo koje je za zamenu rekli mi oko 30 000, Lukov set.

Jesu li te cene ok? Za kvačilo znam da je u Triu Exedy set oko 15-16 000.

 

E da, pregled mi nisu naplatili iako ništa danas nisam radio kod njih tako da svaka čast za to.

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Dali su mi ponudu za mali servis (filteri, ulje 5-40, svećice) + veliki servis (kaisevi, pumpa za vodu, antifriz) + ruke = 40 000 rsd.

Takođe za kvačilo koje je za zamenu rekli mi oko 30 000, Lukov set.

 

To je odlicna cena za mali + veliki servis + ruke, samo oem pk kajs koji stavljaju je oko 7000 din. Meni je za corollu 1.6 veliki servis izasao oko 35000, kod njih mozes da platis kreditnom karticom na do 12 rata bez kamate,

Za kvacilo ne znam ni koji set je bolji ni koje su cene, jos nisam dosao dotle

 

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Za kaiš su mi rekli da stavljaju isključivo originalni. Pumpa za vodu nije original ali je neka kvalitetna japanska. Sa originalnom pumpom izašlo bi još 10 000 više.

Najverovatnije ću odraditi to kod njih sledeće sedmice, treba uskoro da idem na put od nekih 500-600 km pa da se ne zezam.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, stavljaju samo original kajs, nece da se zezaju sa kopijom jer u 90% slucajeva cvili. Dobra je to i kvalitetna kopija pumpe tako da nemas brige. Odradis sve to i miran si. Sto se kvacila tice dok ne pocne da proklizava ne diraj nista, nece te ostaviti na putu, nikakvu stetu na autu ne moze da napravi. Znas da te to ceka pa polako spremaj pare

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Sledeće nedelje svakako radim veliki+mali servis i naravno obavestiću vas kada se to odradi.

Cilj mi je da do proleća imam Yare koje će da bude tip-top što se tiče mehanike a posle ću da radim na kozmetici.

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Dali su mi ponudu za mali servis (filteri, ulje 5-40, svećice) + veliki servis (kaisevi, pumpa za vodu, antifriz) + ruke = 40 000 rsd.

Verujem da su ovoj ceni i roleri u AM verziji ( 2 kom. ako se ne varam)?

Podeli ovaj post


Link to post

Pominjali su i rolere. Svakako planiram i da uplatim i članstvo u TCS pa će se i ta cena od 40 k malo smanjiti. Ako ovo odrade korektno onda bih probao da nagovorim i tasta da održava auto kod njih pošto tast vozi Corollu Verso '09 2.2 d4d.

Podeli ovaj post


Link to post

×