Jump to content
Mr Nebojša

U Rusiji počela proizvodnja Toyote RAV4

Recommended Posts

toyota_rav4_rus.jpg

 

U Rusiji počela proizvodnja Toyote RAV4

 

U saopštenju Toyote se navodi da je u njihovoj fabrici u Sankt Peterburgu ranije ove nedelje i zvanično počela proizvodnja SUV modela RAV4.

Ovo je drugi Toyotin model koji se pravi u pomenutoj fabrici, naklom sedana Camry, pri čemu će se RAV4 proizveden u Rusiji prodavati i u Belorusiji i Kazahstanu.

Ovo predstavlja i novu fazu u životu fabrike, a treba naglasiti da je tokom priprema za početak proizvodnje RAV4 modela u u fabriku investirano oko 150 miliona američkih dolara. Takođe, kapacitet fabrike je povećan sa 50.000 na 100.000 vozila godišnje, dok će u narednom periodu biti zaposleno još 800 novih radnika.

 

 

 

Izvor: TOYOTA club Serbia

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sta je jos ostalo made in japan?

 

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

@Mića

Lexus, GT86, Land Cruiser

:japan4life:

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da se neki (većina?) ostali modeli proizvode i u Japanu, ali samo za neka određena tržišta, uključujući japansko naravno.

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolje je ostalo u  :japan4life:  .. ali mi se cinI da pored navedene :tlogo:  trojke ima jos nesto sto se pakuje u Japanu? ilI sam se ja mozda nesto istripovao

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ja znam ima, pa recimo i Yaris se za japansko tržište proizvodi u Japanu...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Sve Toyote se prave u Japanu, naravno, ali ovde govorimo o modelima koji se prodaju u Evropi pa i u našoj zemlji, zar ne?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Prosla su vremena kada su svi modeli u Europu stizali iz Japana. S obzirom na obujam proizvodnje, konkurenciju i kompetitivnost, sasvim razumljivo.

 

Sent from my HTC Desire EYE using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Vedo

Apsolutno razumljivo, svakoj kompaniji na svetu pa i Toyoti je cilj pre svega da snizi troškove i poveća svoju dobit, zato su im fabrike svuda po svetu. ;)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da, nista cudno, realno ni nema veze gde se pravi. I bmw i mercedes se prave u nemackoj a na prste jedne ruke izbrojis nemce koji ih prave ( mislim na fabriku ) tako da eto, japanci su preselili fabrike po svetu, drugi su doveli jeftinu radnu snagu u fabrike. Jedna je bila zastava - yugo 100% domaci proizvod, 100% domaca radna snaga, pa gde to ima. Trebali su da presele fabriku u italiju i zaposle avganistance, svanulo bi im

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×