Jump to content
Nole993

Novak i Yaris 1.3 vvti

Recommended Posts

Ljudi malo da osvezim temu.

 

Yaris je kod mene za 7 meseci presao ravno 14.000 km i sada ima ravno 70.400 km.

Isli smo u oktobru i zajedno do Budimpeste i nazad.

Lagano.  :)

 

Uglavnom,da kucnem u drvo nemam na sta da vam se zalim. Bukvalno ne izlazim iz auta,samo sipam gorivo,promenim sijalicu na faru ako treba i teram dalje.

Plan je da kad krene malo lepse vreme Yare dobije neko dubinsko pranje sedista i tepiha,jer je brat to radio na svom autu pre neki dan kod nekog decka i odusevio sam se kako mu je uradio.

Za 2k km je na redu sledeci mali servis,gde cu da zamenim diskove i plocice i onda tamo na leto yare dobija letnje felnice sa novim letnjim gumama.

 

I mislim da sam time kompletirao sve. 

U porodici imamo tri auta,svaki je zakazao bar jednom u prethodnih 6 meseci samo yare nezaustavljiv  :)

 

Svi utisci su zaista savrseni.

Pre neki dan sam se vozio u lanciji ipsilon 2006ta godina,1.2 benzin,puntov motor.

 

S obzirom da kada ne vozim yarisa vozim uglavnom neka veca kola,posle duzeg vremena sam seo u auto koji je tu u klasi mog yarisa i malo ih uporedio.

 

Nebo i zemlja! Od osecaja u voznji,sedenja,udobnosti,svega. Yaris je za klasu iznad. Mada moram da pohvalim da za mene bar lancia ima vrlo zanimljive detalje i unutrasnjost i dobru zvucnu izolaciju,ipak je yaris nesto vise.

 

Imao sam zelju malo da podelim sa vama moja iskustva,a sutra cu okaciti i neke slicice.

 

I da... Isao sam sa yarisom za Cacak,tj Gucu i nazad do Beograda.

Izmerena potrosnja: 4.8l  :viber14:  :viber14:  :viber14:

 

Pozdrav ljudi!! :)  :)  :)

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Evo nekih slicica po ovom kisnom vremenu.

Juce sam usisao auto i oprao ga iznutra i malo osvezio.

Inace sam juce imao jedan problem,koji je na srecu brzo resen.

Naime,kad sam krenuo nesto kolima do grada,odjednom nesto klikne i prestane da mi radi bord kompjuter i cd plejer.

 

Ja odmah kod elektricara,ispostavilo se da je zbog neispravnog punjaca za telefon,crkao osigurac.

 

Tako da eto.

Izgleda da na yaretu samo crkavaju osiguraci i sijalice 80323e27ada4b7dbfa9be0ce18527581.jpg18a342eab3b114cc32dd1138fdc92146.jpgeca3eb645322a03249a114552816d598.jpg

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Na yaretu juce uradjen mali servis,zamenjeno ulje i svi filteri i zamenjeni stabilizatori.

 

Ovi na njemu su bili potpuno istroseni i sad sa novim stabilizatorima auto je za 30% udobniji,tj za 30% bolje "upija" neravnine na putu da se izrazim politicki korektno.

 

Inace pre neki dan moj brat je bukvalno pokidao dve gume na jednu rupu koja se nalazi u blizini metroa na batajnickom putu.

 

Inace je na istu tu rupu bar jos 10ak automobila dozivelo istu sudbinu (to smo kasnije saznali)

 

Elem,da ne pravim nepotrebne digresije,yare je sada podmiren.

 

Kupio sam i nove diskove i plocice jer sam kontao da su vec spremni za zamenu,medjutim ovaj lik u servisu auto Djole na Karaburmi mi ne rekao da nema potrebe bar jos 5-7k km da menjam bilo sta.

 

Tako da ce to sacekati jos koji mesec.

Kupljen mu je i pk kais,koji takodje nije za zamenu,tako da je zapocelo moje skladistenje delova.

 

Ozbiljno je drugaciji utisak posle zamene stabilizatora.

Moj otac,koji poseduje zavidno iskustvo kada je voznja,raznovrsna voznja,raznovrsnih kola u pitanju,bio je ozbiljno odusevljen udobnoscu yareta.

 

Ono sto me nervira trenutno na yaretu,to je sijalica kod kontrole za podesavanje klime koja ne radi,pa se ostrim da to zamenim sam ovih dana. Vasa pomoc je svakako dobrodosla

 

Pozdrav,dragi ljubitelji plemenitog preduzeca Toyota!!!

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Kako da niste primetili da stabilizatori lupaju? Koliko znam ne mogu oni da previse uticu na stabilnost i udobnost vozila.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako da niste primetili da stabilizatori lupaju? Koliko znam ne mogu oni da previse uticu na stabilnost i udobnost vozila.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Pa primetio sam,ali nista strasno nije lupkalo.

Mnogo bolje auto upija rupe,bas osetno :-)

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ako nije tajna koliko su kostali stabilizatori i gde si uzeo? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ako nije tajna koliko su kostali stabilizatori i gde si uzeo? :)

Stabilizatore sam narucio u Trio motorsu,a cena je bila cini mi se oko 800rsd po komadu. :-)

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

I ko je proizvodjac stabilizatora ako znas?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam pre 2 godine menjao stabilizatore na Yarisu, kupio sam ih u Gazeli, tada su bili 680 dinara Ruville.

Podeli ovaj post


Link to post

I ko je proizvodjac stabilizatora ako znas?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Pojma nemam ko je proizvodjac. :-)

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi potreban mi je jedan savet.

Naime,brat moj gleda yarisa jednog na oglasima koji mu se cini zanimljivo.

U pitanju je ovaj oglas.
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/12124667/toyota-yaris-13b-5v

Isli smo danas da gledamo auto,meni se cini jako korektno za to godiste i za tu cenu.
Jedino sto auto ima gradiran krov,dosta malih ulubljenja na krovu od grada.

Ove neke slicice pokazuju da su kederi osteceni i na krovu i na vratima. Sto mi u principu ne znaci nista.

Zanima me da mi neko od vas objasni sta je ovaj gepek koji je jako plitak i koji zapravo ima duplo dno. Jel to nesto sto je normalno na ovom yaretu?

Enterijer je inace u jako finom stanju,kvacilo deluje sasvim dobro.
Auto radi jako mirno i lepo.
Gume su solidne.
Ako neko ima neki savet i vise je nego dobrodosao :-)

29db90080e350db2b15e3a71288273af.jpg6935d9f59969e403911724227ac90e16.jpga0d12bcf8f0c5eeb23709856a21579e4.jpg5be5aa22e6ce79d0e4df2adaf07f65ef.jpg

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Zadnja slika u oglasu mi baca sumnju na auto. Auto sa 80k km ne sme da ima onako ostecen kljuc jos bez tastera. Meni na corolli je isti kljuc i posle 15 godina i 220k km izgleda mnogo bolje od njegovog. I ima tastere, drugi i treci kljuc su ne korisceni.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kao što @mpavlovicbb kaže, neko je baš urnisao ključ ili se mnogo igrao sa njim.

Obrati pažnju, plac na kojem je Yaris, prodaje uglavnom jeftine automobile koji nisu ... pa baš u nekom stanju.

Da je stvarno prešao 73.000 km, cena bi morala biti mnogo viša, ali opet to ne  mora da znači da je auto loš.

Ako sam dobro video, doboš je farban. To što je keder na jednom mestu otpao, ne mora ništa da znači, možda su povukli vrata posle ledene kiše, ali....

Najsigurnija varijanta je da odeš sa majstorom da dobro pregleda auto.

Sad malo da uključimo zdrav razum, naknadno je ubačen bluetooth modul. Da li bi ga neko ubacio ko prelazi 6.000 km godišnje? Ili onaj koji je često u automobilu i koristi telefon. 

Na zadnjem staklu nalepnica golden retriever on board, znači velika verovatnoća je da se neki pas švrćkao unutra, obrati pažnju na higijenu.

Pogledaj cene Yarisa u Italiji sa tom kilometražom i uporedi.

Sve ovo što sam napisao može biti, ali ne mora da znači da je tako.

Moj Yaris koji ima 265.000 km i godinu dana manje, ne izgleda ništa lošije od ovoga, naprotiv, ključ mu je čitav, svi kederi su na mestu, a da stavim kilometražu na 65.000 km niko ne bi ni provalio da je prešao toliko. (mala ispravka, provalili bi, ima elektronsku servisnu knjižicu iz ovlašćenog servisa.)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Yare na putu od Beograda do Bosne.

Do Sarajeva,Sokolca i lokalnih sela.

Vozio ga po makadamu u ne bas dobrom stanju.

Ponasa se kao divokoza

 

Prosecna potrosnja 5.1l

 

Na Romaniji bez problema pun auto pretice dva slepera

 

Druzimo se vec 19k km.

Ja prezadovoljan 3d4470236013498c04c2d6c4f28d9947.jpgd731b79fe6e5de31a67361f9d6d1119e.jpg2316a103bb4dddf45e8a3ebb458f9cf6.jpg2a217e59c246b5658cee92b5c576be65.jpg

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Yare na odmoru.deb3b58867867e6ade3a52b00d29ea19.jpg

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav!


Posle 5 godina nepisanja iz milion razloga,imam zelju da podelim sa vama iskustvo sa yarisom koji je bio u temi i da predstavim "nov" auto u porodici (opet toyota naravno)


Kao sto pise u temi yaris je kupljen sa navodnih 56k km,a sada na satu ima 176k km.

120k km predjenih sa autom i mnogo iskustava (nijedno negativno )


Za sve ove godine auto je vozen bar 20ak puta do Grcke i nazad. 2 puta do Beca i nazad. 4 puta do Sarajeva i nazad. Jednom do Krakowa. Jednom do Bukuresta. 4 puta do Banja Luke. I jos verovatno 15ak daljih destinacija kojih ne mogu da se setim.

Poenta cele price je da me auto nikada apsolutno nije izdao ili ostavio na putu

Menjano je sledece:

Letva volana
Svecice
Diskovi
Plocice
Alternator
Dva akumulatora
Jedan set kvacila

Pisem vam ovo sve kako bih podelio jedno predivno iskustvo sa jednim jako pouzdanim i savrsenim toyotinim agregatom i automobilom.

U medjuvremenu sam krenuo da se bavim ugostiteljskim poslom,otvorio dva lokala u Beogradu pa je auto dugo sluzio i kao "dostavno vozilo" za voce mleko i ostale sirovine

Kako je i moj brat (sa kojim saradjujem) vozio Yarisa 2008-o godiste nastavili smo sa praksom toyota i on je kupio yarisa 2013to godiste 1.4d4d,ja preuzimam njegov auto i pisacu dalje o tom autu,ali vas pitati i za neke planove koje imam sa mojim yarisom iz teme koji je i dalje u porodici.

Njemu treba kozmetickih sredjivanja i nazalost verovatno ce ici na prodaju

Nadam se da nisam bio preopsiran i zao mi je sto toliko dugo nisam pisao na ovom forumu,ali mi se zivot poslovno i privatno potpuno transformisao,pa zivim u nekom haosu i brzini vec 5 godina,ali je doslo vreme za povratak na forum i malo diskusije o toyotama.



Veliki pozdrav!!!

Novak iz Beograda posle 5 godina

Enviado desde mi 2201116SG mediante Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio starom identicni 1.3 vvti s 140t km. Najpogođeniji motor, ima dovoljno snage za sve. Sjajan mali autic, rekao bih dragulj. Platili ga svega 2.5t Eura. :D

 

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
Kupio starom identicni 1.3 vvti s 140t km. Najpogođeniji motor, ima dovoljno snage za sve. Sjajan mali autic, rekao bih dragulj. Platili ga svega 2.5t Eura. :D
 
Sent from my SM-A336B using Tapatalk
 
 
 
 
Ja nemam reci za mog yareta i za taj motor... I dusa me boli sto cu ga prodavati,ali mi je isto tako bezveze da stoji... Mada ako ne bude isla prodaja dobice svoju garazu i ostaje u familiji

Enviado desde mi 2201116SG mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma prodat ce se, ali ja to ne bih prodavao jer se mogu dobit sitne pare, a taj auto vrijedi puno puno vise s drugih aspekata. Mislim da je ukupno gledajuci prva generacija najbolja.

 

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Vedo said:

Ma prodat ce se, ali ja to ne bih prodavao jer se mogu dobit sitne pare, a taj auto vrijedi puno puno vise s drugih aspekata. Mislim da je ukupno gledajuci prva generacija najbolja. emoji16.png

 

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Delim misljenje za prvu generaciju,sto se tice mnogih stvari jer sad vozim drugu generaciju pa mogu da uporedim.

Prvo cu da predstavim moj novi yaris (tj bratov stari ) 

Yaris je 2008-mo godiste,brat ga je vozio  4 4 godine.

Kupljen je od momaka iz japan shopa koji su ga uvezli i nije imao vecih problema sa njim sto se kvarova tice,takodje je dosta vozen auto.

Kupljen je sa navodnih 140k km,sada je na 218k km.

Brat je inace jako pedantan i redovan sto se tice servisiranja auta i vodjenja racuna o njima.

Na autu je pre 2-3 hiljade km uradjen mali servis,kugle,novi amortizeri,kompletno plocice i diskovi,nosac motora i jos nekoliko stvari,imam negde zapisano. I sad je auto kao pracka takodje.

Meni je malo promena u odnosu na to da sam navikao na benzince,ali prija obrtni momenat pogotovo kada je auto uredno odrzavan.

Sto se tice mene i moje voznje sa ovim autom,presao sam sa njim tek 1500km i navikavam se. Dobra stvar je sto imamo sluzbeni auto za firmu (fiat panda van 1.3 multijet),pa je plan sa ovim yarisom da se sredi jos kompletno sta planiram i vozice se samo vikendom i za izlazak iz grada na neki otvoren put i putovanja.

Saljem vam neke slike koje sam sada uslikao jer sam upravo sa njim dosao iz Bga za Cacak.

Tu je pred kraj i slika potrosnje od Beograda do Cacka

IMG_20230527_163843 (1).jpg

IMG_20230527_163856.jpg

IMG_20230527_163912.jpg

IMG_20230527_143205.jpg

Izmenjeno od Nole993
  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, imam toyotu yaris 2 2007 god. 1.3 vvti. Posle skidanja i vracana cilindra kvacila pedala kvacila mi nisko hvata 2-3mm od poda, pre toga je bila na pola, nekolikoputa je ispustan vazduh iz sistema ali nema nikakvih promena, da li je neko imao slican problem? Hvala

 
  •  

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav!


Posle prodaje moj yareta dizela (prodaje koja se dogodila pre 7 dana) gledao sam razne automobile ali se ipak odlucio da ostanem veran Toyoti

Izbor je pao na Yaris TS 2009to godiste, i upravo je obavljena kupovina Nisam imao puno iskustva sa ovim TS-om, niti poznajem ljude koji su ga vozili, pa su svi komentari dobrodosli IMG_20240216_140757.jpgIMG_20240216_140750.jpg

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

×