Jump to content
Nole993

Novak i Yaris 1.3 vvti

Recommended Posts

Jedno pitanje,kako da promenim naziv teme?

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To mogu admini ili moderatori.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Samo napiši kako želiš da glasi naziv teme i biće promenjeno

Podeli ovaj post


Link to post

Neka bude "Novak i Yaris 1.3 vvti"

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sređeno

 

M9 + TT

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zahvaljujem

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E pa ljudi,uradjeni su i tapacirunzi

 

 

Slike pre i posle. Ja prezadovoljan 920e84c42bd8c30b92c669f40d2e0944.jpgb97f6136514b83b9d179d074b01779d9.jpg580b68274d01718031b1b36130135920.jpg2d50c1d103c4abdd68e9df2365428706.jpg

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro je urađeno. Kod koga si radio tapacire ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ovde na Karaburmi ima covek koji se zove Mica Kostic,tapetar,covek je ozbiljan umetnik,jako jako dobro radi

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno. Ima i kod mene jedan sti radi tapacire i nebo, bas jeftino.

Podeli ovaj post


Link to post

Sledece su na redu patosnice. Kupio bih gumene tipske patosnice za njega,saljite predloge.

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prati oglase, pojave se povremeno. Ja uzeo sve 4 original, odlično očuvane za 2500 dinara pre par meseci.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jedno konstruktivno pitanje.

Kad zakljucam auto na centralnu,gepek ostane otvoren.

Dakle moram da posebno zakljucavam gepek.

Kako to resiti?

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Daj nekom da ti to pogleda. Yare ima motoric i na gepek vratima sigurno. Da li je neko dirao ili je motoric riknuo. Ima da se kupe motorici sa sve modulom i daljinskom kontrolom jeftino. Ugradi to i miran. Ja sam u prvo Yare to ugradio i super je radilo.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi problemcic sa yaretom. Napravljen mojom krivicom verovatno. Sinoc sam ga vozio jednim seoskim putem ovde kod Cacka i iako nisam cuo da se negde desio neki udarac,primetio sam jutros baricu od ulja ispod auta.

Pomerio sam auto i sacekao pola sata i opet se napravila barica. Tako da verujem da je to karter.

Da je u pitanju curenje zbog nekog semeringa ili ne znam cega,ne bi se tako brzo napravila barica niti bi bila tolika. A ujutru krecem iz Cacka,treba stici do Beograda.

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem da je odma barica od semeringa . Nemoj ni kretati za BG već vidi sa ti neko pogleda to. Možda može da zavari. Ako se tako brzo pravi barica onda to dobro curi, možeš da ostaneš bez ulja i onda si napravio posao. 

Podeli ovaj post


Link to post

Lazna uzbuna

Podigli smo auto ovde u nekom servisu i auto je suv potpuno. Izgleda da sam negde pokupio neku vodu ili nesto tako,ne znam. suv auto potpuno,nema ulja nigde.

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

****(auto recenzija) ga ti , jel ti klima bila upaljena? Ako jeste onda ti je to od klime kondenz ko kod svakog auta. Nemoj nas plašiti :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa klima bila upaljena ceo put od Beograda do Guce ali to je bilo prekjuce. Ma uplasih samog sebe previse

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi nije me bilo neko vreme.

Mada se nista znacajno za to vreme nije ni dogodilo

 

Yaris je pregazio vec skoro 9 hiljada km,sto je bas dosta za 4 meseca za mene

Za to vreme je vozen dva puta do Grcke i nazad i jednom do Budimpeste i nazad.

 

Od ulaganja nije bilo nicega vezano za mehaniku osim seta kvacila.

Kupio sam 4 nove tigrove zimske gume i stavio ih na auto pre 7 dana.

Kupljene su tipske tepih patosnice i tipske gumene patosnice.

I kupljene su nove metlice brisaca

 

Generalno sam prezadovoljan autom i dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao.

Potrosnja na uzorku od 4-5 hiljada km,mesovito auto put-magistrala-grad iznosi 6.6l

 

Na redu je mali servis,koji cu raditi sledece nedelje,pa bi mi dobro dosla vasa ispomoc,oko kupovine delova

 

Uskoro cu da postavim neke slike

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kupovina delova. Baš danas sam naručio Ulje za menjač, za kočnice i antifriz. Moj je savet da nazoveš Trio i sve ti pošalju. Spremi broj šasije i podatke auta. Ulje Eneos 5W40, filtere ti oni pošalju za tvoj auto. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ili nazoves Nippon ispostujes coveka

Podeli ovaj post


Link to post

Sad vidim da si iz BG. Imaš i JS pa možeš sve uraditi kod njih. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Necu u js,jer mi se nije dopalo kada sam bio kod njih u servisu,pisao sam vec o tome.

 

Kolika je cena ulja eneos 5w40 i kolika je cena kocionog ulja i ulja za menjac okvirno?

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ulje za menjač je 1090 din. litra(uzeo sam Eneos). Treba ti dve litre. Ulje za kočnice je 900 din. litra, što je dovoljno. Eneos 5w40 je koliko se sećam oko 3600 din. 4 litre ona kantica. Sipaš u 1.3 motor 3.5l pa ti ostane pola litre za dosuti ako bude trebalo. Ne znam jesi remenje menjao. PK kaiši su ti jedan oko 800 din. a i drugi je tako , a svećice NGK 450 din. komad. Filter goriva oko 400, klime 900, a vazduha mislim oko 500. To su cene u Triu. Možda sam negde pogrešio u 100 dinara, ali to je to. Antifriz je 350 din. litra, trebaš 3 litre i dodaš još destilovane vode oko litru i pol. To mi palo na pamet , ako još nešto se setiš , pitaj .

Izmenjeno od matori
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×