Jump to content
Nole993

Novak i Yaris 1.3 vvti

Recommended Posts

Sad vidim da imaš restajling sa novijim motorom. Tu ide jedam PK kaiš , a ne dva , to je jedina razlika. Mislim da je on oko 1200 dinara. 

Podeli ovaj post


Link to post

Odradicu sve odjednom,narucicu iz tria lako mi je tako.

Inace ulje je provereno jutros,na 9k km je na samom maximumu

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U yare stane i cetvoro ljudi sa prtljagom

 

75d474ef4e1e4d97df1d10554227b63a.jpgab533986bf9525e45c52ef6e4f6c2a43.jpg

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Odličan je to motor, nema šta da brineš. Samo redovan servis i no sikiriki. Stane u Yare brdo stvari :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam jako iznenadjen bio.

 

Ovako punog i sa klimom upaljenom sam ga vozio na autoputu 130-140 bez ikakvih problema

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio sam ga tako natovarenog 170 :). Jedino sto fali Yarisu je bolja zvučna izolacija. I to se reši za 5000 dinara. Imaju folije za damping i smanji se buka za 50% pa je putovanje na tim brzinama ugodnije. Taj 1,3 motor je prava mera za Yare i savršeno je uklopljen i tu karoseriju.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Kakva je procedura stavljanja tih folija?

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kupiš i to je to :) . Šalim se malo ;) . Ima da se kupi, ako te zanima pošaljem ti link. 3 table su ti i više nego dovoljne. Tabla 1500din. Skineš tapacirunge s vrata i polepiš foliju iznutra po vratima i isto po gepeku. Jednostavno je jer je samolepljiva, samo ukrojiš makazama. Kroz vrata i gepek najviše buke i vibracija ulazi , a ta folija je pravljena da to ne propušta.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Moze i meni link :)

Podeli ovaj post


Link to post

062/1199291, čovek se Rade zove. Folije su u tablama 140 sa 100cm i ta tabla je 1500 dinara. Ne mogu link da pošaljem jer je link obrisan , a poslao mi je poruku da opet ima na stanju. Slobodno nazovite i pitajte. To su one sa donje strane samolepljive , a sa gornje su kao alu folija, a u sredini je onaj materijal za akustičnu izolaciju. Kao profi što dampiraju auta. 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@matori

Hvala na kontaktu!

 

Naruceno preko tria,svi filteri,ulje eneos 5w40,ulje za menjac,ulje za kocnice,svecice.

 

Ne znam dal je to menjano u skorije vreme,pa da sve promenim.

 

Nekada hoce menjac malo teze da mi ubacuje u rikverc i u prvu ili drugu,dal postoji sansa da to ima veze sa uljem za menjac?

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je rikverc tako rešen pošto nema sinhroni prsten. Ako grešim neka me neko ispravi.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Vidi , kad sam promenio u prošlom Yaretu ulje u menjaču, stvarno se puno osetilo da lakše ide u brzine. Videćeš kad promeniš. Inače na svakoj Toyoti u rikverc zna nekad da zapne i to je normalno. U prvu i drugu bi trebalo normalno da ulazi, a to ćeš videti kad promeniš ulje. Baš javi kako sve radi . 

Podeli ovaj post


Link to post

Osecam da mi se mozda malo cuju stabilizatori,a i cuo sam da im to odlazi,koja je njihova cena?

 

I na koliko se uopste menja remenje?

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@matori Javljam cim se uradi servis,radim servis od ponedeljka,rodjeni brat mi se zeni u subotu,mora da kupujem mladu,treba para za to

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Stabilizatori su jedina stvar koja odlazi na Yarisu prve generacije. Ja sam kupio u Triu i platio sam ravno 1000 dinara par. PK remen se menja uglavnom po potrebi. Pregleda se u kakvom je stanju na svakom servisu pa se onda zameni ako se vidi da je loš. Lično menjam na 30 000 ili svaki treći servis. Nije neki trošak pa ne čekam da se desi da pukne. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Naruceni i stabilizatori i pk remen. Yare je na 65 hiljada km

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sve izmenjaš i miran. Nije neka cifra da se treba posebno kalkulisati. Super.

Podeli ovaj post


Link to post

A recite mi na koliko se njemu menja vodena pumpa?

 

Enviado desde mi SM-J500F mediante Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pošto ima lanac i nema klasičan veliki servis, onda se ni vodena pumpa ne menja na takav način. Ja nisam ni na jednom Yarisu menjao. U principu možeš promeniti radi kao neke predostrožnosti, a možeš i ne menjati pa ćeš primetiti ako bude vlažila pa onda promeniš. Ako odlučiš da sam menjaš, nemoj pre 200 000km. 

Podeli ovaj post


Link to post

Uh, mislim da je možda mnogo na 200 kkm. Možda bi je valjalo zameniti i zbog godina, to je ipak sve potrošni materijal.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam 230 000 i nisam je menjao jos. Ne znam jel ova vlasnica pre mene mislim da nije. Pk sam takodje zamenio kad sam uzeo auto od tad je proslo 60-70 000km. Ja isto cekam da vodena krene da vlazi pa cu je zameniti.

Na kombiju sam zamenio iz predostroznosti jer radi posao ali na yaretu ne diram do zadnjeg :)

 

Kao sto Matori kaze,sve sto duze budes vozio yare vise ces biti odusevljen i smejaces se drugima kad krene prica u drustvu o ulaganju u auto.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Skipper - Svaki majstor će ti reći da menjaš , pogotovo ako isti i prodaje delove. Ništa se neće pogrešiti ako se promeni , tu nema priče. Jednostavno kod motora sa lacem nema potrebe to raditi ako se sve redovno održava. Naravno, nekome se desi i da ode , ali to je jako mali procenat. Ja sam votio Fiestu sa lancem koja je prešla 280 000km i imala 18 godina i prodao je, čovek je vozio još dve godine, kasnije ne znam gde je završila i nikad pumpa za vodu nije menjana. Prijateljica ima Yaris 1.0 1999 god. , kupila ga sa 230 000km i vozi ga već 6 godina i nikad ništa promenila na njemu osim ulja. Opet, nije greška promeniti kao da menjaš hovokinetički koji valja , a prešao si s njim 150 000km i radi preventive oćeš da ga zameniš. Sve je to ok i ako imaš para da ulažeš u stvari koje nisu neophodne. Jednostavno , pregledaš auto na svakom servisu i ako uočiš da vlaži, menjaš. Tako isto i sa lancem, nema određeni rok trajanja. Zavisi od održavanja i stila vožnje. 

Podeli ovaj post


Link to post

×