Jump to content
popeye

Startovanje motora - problem ili sigurnosni feature

Recommended Posts

Cao svima

 

Desava mi se sa vremena na vreme da Verso (2012) nece da startuje motor prilikom obrtanja kljuca u bravi.

Sve se na komandoj tabli popali kao i inace (tj barem koliko ja vidim), kvacilo stisnuto, izbacen iz brzine, ikrenem kljuc ali nista motor, uopste i ne pokusa da upali.

E sad, nemam iskustva sa dizelima puno, mozda je zbog nekog grejaca ili kako vec, ali se slicno desava i kad mi se auto npr slucajno ugasi prilikom polaska (nedovoljno gasa a pusteno kvacilo) pa treba da ga startujem opet.

 

Jel imate neku ideju sta bi moglo da bude? Problem ili ne? :)

 

Hvala unapred za pomoc

Podeli ovaj post


Link to post

Možda trebaš da sačekaš da se na tabli ponešto i ugasi

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolje kod majstora. Možda bravica negde gubi kontakt, anlaser, struja, ... Da je grejač morao bi verglati. Ne znam da li se na tom modelu mora držati stisnuto kvačilo ili kočnica kada se pali !?

Podeli ovaj post


Link to post

Rekao bih da mora kvacilo da se drzi. Al me buni sto nekad ni sa tim nece.

Mislim, nije mi frka da budem noob ovde pred vama al mi glupo da idem u neki ozbiljan servis da trosim ljudima vreme i sebi novce ako je to neki sigurnosni sistem :)

Podeli ovaj post


Link to post

Kakav noob :) . Mene zvali za Nissan Note novi da testiram pa mi auto pri preuzimanju stao u po Beograda u špicu gužve. Nisam znao da ima start-stop sistem. Sviraju , galame i ja da izađem iz auta da ga gurnem sa strane stisnem slučajno kvaćilo i on se upali :) . A i kad sam ga preuzimao nije hteo da upali dok nismo skontali da treba stisnuti kvačilo :) . Niko se nije rodio naučen. Ako te zeza svaki puta različito, onda moguće da ima i neku grešku pa najbolje da to vidi neko ko poznaje taj model, a to je u servisu. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

3 glasa za servis, ostali uzdrzani :)

Onda tako. A hvala za pomoc ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Stisnuto kvačilo, izbačen iz brzine i zeza paljenje moguće uložak brave još jedan glas za servis

Podeli ovaj post


Link to post

 Već si ga vozio neko vreme ako sam dobro razumeo i nije bilo problema. Idi u servis

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda davac sa pedale kvacila nije potpuno ispravan ili davac za prazan hod. Takodje +1 za servis!

Podeli ovaj post


Link to post

slucajno sam svratio u Toyota turing centar pre neki dan i objasnio sta se desava i dobio da je mozda u pitanju anlaser (neke bakarne plocice i slicno).

Inace da pohvalim ljubaznost nekog od majstora tamo, ne znam kako se zove, ali je bio vrlo detaljan u tome sta misli da bi moglo da bude.

Podeli ovaj post


Link to post

Takav problem sam imao na 147 kada sam zamenio akumulator. Problem je bio u klemama koje su oksidirale. Posle ciscenja klema sve je bilo ok.

Podeli ovaj post


Link to post

i na kraju eksperimentalno utvrdih o cemu se zapravo radi - sve radi kako treba samo mora kvacilo da se zgazi bas do kraja :D

ima na kraju "hoda" nekoliko (cini mi se) milimetara koje moze jos da se nagazi i tad vergla uvek :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

×