Jump to content
con3

Toyota Celica GT 2.0 110kw

Recommended Posts

Pozdrav zovem se Nemanja i zivim u Bosni i Hercegovini (Republika Srpska) ,grad Ugljevik
Vozim Toyotu Celicu GT 2.0 16v iz 1986 godine. 

 

Mozda nisam otvorio temu na pravo mesto,ako ne nemojte mi zameriti na tome,slabo se snalazim na forum-ima.
 

Ovako ,imam problem sa Toyotom Celicom GT ,oterao sam auto kod nekog nazovimo "majstor" zbog razloga sto su mi kola se gasila na leru,rekao mi je da je ocistio protokomer i da je zamenio gumice na diznama. Kola sad na leru rade lepo,do duse bolje i vuce nego ranije ali mi sad pri nekoj brzini npr 2-3-4 brzina negde oko 1,8-2,3 hiljade obrtaj kada vozim i dam naglo gas kao da izgubi snagu i onda povuce,tacnije kao da zastuca malo i onda krene da vuce,samim tim one dve lampice zelena i zuta za Economy nece da funkcionisu kako treba,tacnije zelena lampica radi konstantno dok zuta nece da se upali kad bi trebala to jeste kad je veci gas u pitanju kao sto mi je radila pre nego sto sam oterao kod njega,sad mene zanima jesu li ta dva problema vezana jedan sa drugim ili su odvojeno i kako mogu da resim te probleme, Hvala unapred

Podeli ovaj post


Link to post

Da li imas plin ili ne?

Na dobrom si putu ali si trebao i dizne da ocistis.

Proveri filter benzina moze da se desi da je prljav i proveri pumpu za benzin...sve su to stvari koje mogu da dovedu do tog problema. Kreni od jeftinijih stvari ka skupljim. Filter, ciscenje dizni pa onda pumpa i ako na kraju budes morao da kupijes pumpu uzmi original ne igraj se sa kinezima razlika je oko 2000 din a ne mogu da se porede.

Javice se jos neko da ti da neki predlog.

Najbolje bi bilo da je vozis kod nekog krstenog majstora da ti to skocka ako ti nemas uslova za sve to.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam plin,nisam ni planirao da ga ugradjujem. Hvala ti na savetima ,svaki savet mi je dobrodosao. I da ovi problemi su mi se poceli desavati od kad je on popravljao dizne i cistio protokomer zraka. Sada da li neko zna gde stoji senzor za Economy-c lampice i kako mogu da proverim zasto one ne rade (zasto se ne pali zuta lampica kada je auto pod velikim gasom (opterecenjem), jer ja volim da mi sve bude ispravno.?

Podeli ovaj post


Link to post

Kad resis problem te knedle onda se igraj sa lampicama, mozda bas zbog tog problema lampice ne funkcionisu kako treba.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Postavi sliku motora i automobila, mislim da je to celica pre one sa popup farovima ali da budemo sigurni. U pitanju je 3SGE motor 1 generacije u to sam siguran 100% jer je '86 godina.

Pitanje je da li je skidao celu klapnu, protokomer, tps ili samo protokomer?
Ako su economy sijalice radile pre zahvata trebalo bi da rade i dalje sem ako kreten od majstora nije zaboravio da zakaci neku zicu... :(

 

Proveri sve dzekove da li su lepo vraceni oko protokomera i da li je sve na svom mestu.

 

1. kako su se kola gasila na leru? padne broj obrtaja i ugase se? kada se zagreju da li je ler bio na 850-1000 rpm?

2. ovaj problem sa knedlom se obicno desava na plinu... moguce da protokomer nije lepo nastelovan, jer pri dodavanju gasa iglica na protokomeru se ne pomeri dovoljno brzo pa ima knedlju...

Podeli ovaj post


Link to post

Postavi sliku motora i automobila, mislim da je to celica pre one sa popup farovima ali da budemo sigurni. U pitanju je 3SGE motor 1 generacije u to sam siguran 100% jer je '86 godina.

Pitanje je da li je skidao celu klapnu, protokomer, tps ili samo protokomer?

Ako su economy sijalice radile pre zahvata trebalo bi da rade i dalje sem ako kreten od majstora nije zaboravio da zakaci neku zicu... :(

 

Proveri sve dzekove da li su lepo vraceni oko protokomera i da li je sve na svom mestu.

 

1. kako su se kola gasila na leru? padne broj obrtaja i ugase se? kada se zagreju da li je ler bio na 850-1000 rpm?

2. ovaj problem sa knedlom se obicno desava na plinu... moguce da protokomer nije lepo nastelovan, jer pri dodavanju gasa iglica na protokomeru se ne pomeri dovoljno brzo pa ima knedlju...

Pa gasila su se tako sto je padao broj obrtaja na 0.5 i pocne da se trese nenormalno,tj da varira broj obrtaja sa 0.5 do 0.3 i ugasi se,tako se desavalo uvek osim kad je pod cokom,tj automackim cokom cim se iskljuci nastane problem,videces dole u slici,slikao sam ti sta je samo skidao i to je cistio,dirao je samo dizne i protokomer dzekove sam sve gledao ali lampice i dalje ne reaguju tj samo gori zelena a pre toga su radile lepo..Da da dodaj auto sad radi na 750 rmp i cini mi se oke osim sto ima male vibracije malo variraju obrtaji za 50 rmp gore dole ali to su mi rekli da tako treba i da je to normalno za K glavu

 

 

post-4584-0-99956200-1473244589_thumb.jpg

post-4584-0-36017400-1473244591_thumb.jpg

post-4584-0-46916300-1473244593_thumb.jpg

post-4584-0-54084900-1473244595_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Povecaj ler gas, trebalo bi da se steluje na klapni gasa(ima sraf), upali auto pusti ga da se zagreje, nek upali ventilator, nek ga ugasi i onda okreni sraf tako da ler bude na 850rpm.

Podeli ovaj post


Link to post

U tome svemu ima jedan problem,prethodni vlasnik,tj covek od koga sam kupio auto ga je skoro pa unistio,ja vec 3 meseca konstantno ulazem u njega da bi ga doveo do nekakvog solidnog stanja,tako i taj ventilator je spoio da radi konstantno kad se kola upale tako da ne mogu tako nastelovati ler nikako..
A sto se tice lera mislis da je u tome kvar? Ja nesto sumnjam u to jer mi je i pre bilo jos gori ler pa se nije desavalo to stucanje i da mi economyc ne radi..
Opet u svakom slucaju hvala ti na misljenju kao sto sam rekao znaci mi svaki savet

Podeli ovaj post


Link to post

Jel ti uradio majstor štelovanje K glave ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Jel ti uradio majstor štelovanje K glave ? 

 

 

Ne druze,samo je cistio protokomer i zamenio gumice na diznama i msm da sam mu odnio da mi zameni plovak u rezervaru,to je sve sto je radio,ma da sam ja mogao i sam zameniti plovak ali eto kad je vec on poceo da radi pa i to ...

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo lako tu može da bude problem. Samo štelovanje K glave nije baš lako kod starih kola iz razloga ko zna koliko puta je skidana i štelovana i da li može uopšte da se našteluje da radi kako treba odnosno idealno. Da ne mračim neka ti dobar majstor pogleda K glavu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo lako tu može da bude problem. Samo štelovanje K glave nije baš lako kod starih kola iz razloga ko zna koliko puta je skidana i štelovana i da li može uopšte da se našteluje da radi kako treba odnosno idealno. Da ne mračim neka ti dobar majstor pogleda K glavu. 

To kod mene moze biti veliki problem naci majstora da se razume u to,znam da su mom drugu dirali glavu na Golf 2 GTI i jebali su mu je,izvinite na izrazu ali najlakse opisano..

Podeli ovaj post


Link to post

k glava = protokomer? 

Podeli ovaj post


Link to post

k glava = protokomer? 

Drug sad sam bas se tamo bakcao oko toga upalio kola i gledao cuje se malo sustanje kao da je na filteru / protokomeru ,nije mi bilo mrsko odem da se provozam i pritisnem je 1,2 otkida vuce ko luda ali sam primetio na jedno 5-5.5 hiljada obrtaja naglo skoci na 6 i nastavi opet da jede zemlju ali economyc ne reaguje,a kad sam krenuo prvo polako 1 do 2 hiljade obrtaja zastanem sa gasom malo jedno 10 metara naglo dam gas ne guta knedle,2 brzina isto tako, 3 brzina kao malo da je poceo a 4 bogami malo vise stucnu,ovaj moj prijate;j jedan inace veliki fan tog modela celice imao ih je dosta i obozava ih kaze da je najverovatnije do dizni,ali mene buni sad taj protokomer sto se cuje sistanje na njemu

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš negde falš vazduh. Mislim da ti on i pravi ceo problem. Lako je to rešivo. Pregledaj sva vakuum creva i svuda gde vidiš naprsnuće najčešće na spojevima , Zameni ih. 

Jeste Golf 2 Gti 1.8 16v je jedan od poznatijih automobila sa K glavom, pored njega i mercedes 190 1800 cc i da ih ne nabrajam dalje. Po svemu sudeći kod tebe je problem sa vakuum crevima ili crevom. Kao što sam napisao već ništa strašno i lako rešivo. 

Podeli ovaj post


Link to post

A taj fals vazduh ti je uzrok i knedle, ali i ne funkcionisanja sijalica za "economy"

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A taj fals vazduh ti je uzrok i knedle, ali i ne funkcionisanja sijalica za "economy"

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

da,znam da economyc nije resiv sa vakumom,moracu sutra da pregledam sva vakum creva pa ako napravim javim vam ,mozda neko bude imao takav problem pa da zna o cemu se radi

Podeli ovaj post


Link to post

Ma lose sam se izrazio.

Htedoh da kazem da to najverovatnije jeste uzrok oba problema.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jel mozes da opises....kako se to cisti protokomer?? Otvarao je kuciste???

 

Ako je samo u usis prskao...nesto...sta je dobio time?????

 

Economic lampica ti ej vezana za vakuume i verovatno ti nije vracen neko crevce kako treba tj zamenjeno sa nekim, kako sto ti je rekao wewerica

 

A to sto ti je stalno ukljucen ventilator...to je zbog toga sto ti prethodni vlasnik nije znao da treba da zameni termostat pa za "svaki slucaj" prevezao ventilator stalno da radi kao na traktoru...Moraces ti izgleda da posecujes jos majstore da ispravis greske ljudi koji ne znaju

Podeli ovaj post


Link to post

Jedno pitanje vezano za Economy light lampice, da li se zelena gasi uopšte kada potopiš gas?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro pitanje. Ako se gasi onda vrv zuta riknula.

Podeli ovaj post


Link to post

Jedno pitanje vezano za Economy light lampice, da li se zelena gasi uopšte kada potopiš gas?

 

Jel mozes da opises....kako se to cisti protokomer?? Otvarao je kuciste???

 

Ako je samo u usis prskao...nesto...sta je dobio time?????

 

Economic lampica ti ej vezana za vakuume i verovatno ti nije vracen neko crevce kako treba tj zamenjeno sa nekim, kako sto ti je rekao wewerica

 

A to sto ti je stalno ukljucen ventilator...to je zbog toga sto ti prethodni vlasnik nije znao da treba da zameni termostat pa za "svaki slucaj" prevezao ventilator stalno da radi kao na traktoru...Moraces ti izgleda da posecujes jos majstore da ispravis greske ljudi koji ne znaju

Nije se gasila sad rade lampice dotegao sam neko crevo sto se nalazi na protokomeru,tj na glavnom usisnom crevu iza protokomera na glavu to jest ne na glavu (ne znam strucni naziv ali da kazem tako) sto ide ,na njemu se nalazilo neko crevo u koje je na dnu zaboden saraf a gore je bilo labavo i klimalo se kada sam dotegao lampice su pocele raditi,sad ne znam da li je u tome bio problem,jer sam samo tad upalio auto protutirao nije bilo znakova da valja,jutros kada sam upalio auto i krenuo do grada vidio sam da rade,pa nije se gasila zelena dok nije radilo kako treba,potapo gas ili ne uvek je bila u punom sjaju,sad se ugasi kad ga potopim ali mi je drugi problem nastao,kad upalim auto i kad cok treba da odradi svoje,on podigne obrtaje na 2000 i onda drzi 5 sekundi pa ga spusti na 1000 pa ga vrati opet gore pa spusti tako varira,a ako odma krenem pocne na leru da trokelja kao da ce se ugasiti i tako dok se ne zagrije na njenu radnu temperatutu,kada dostigne radnu temperaturu onda radi kako treba na 850rmp do 900 rmp,da li je u pitanju termo davac ili sta?

Izmenjeno od con3

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri da nemas vazduh u sistemu za hladjenje.

Oce tako da radi kad imas vazdus u sistemu.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri da nemas vazduh u sistemu za hladjenje.

Oce tako da radi kad imas vazdus u sistemu.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Proverio sam,skinuo sam cak i kleme sa akumulatora  i sacekao jedno 10setak minuta i vratio onda je poceo normalno da radi i sledeci dan opet isto se desava.

Podeli ovaj post


Link to post

@con3

Jedan dan ti je radio apsolutno normalno? Imaš li od koga da pozajmiš ECU ako nekog znaš da ima isti model. Da probaš sa drugim računarom motora.

Podeli ovaj post


Link to post

×