Jump to content
Mr Nebojša

Filter ulja - Original Toyota ili Aftermarket?

Recommended Posts

Zdravo svima. Nisam mogao da nadjem odgovor na moje pitanje pa je napribliznije ovoj temi, mozda.

Dakle u pitanju je avensis sa D4D 2.0 116ks motorom. Kravan verzija. Uradjen veliki servis, uradjeni injektori i poslednje sto je radjeno je turbina i naravno ponovo mali servis i sve sto ide uz to...

Desava mi se sledece. Kad je auto parkiran na nizbrdici sporije gasi lampicu za ulje pri prvom startu. Drzi je cak i do 3/4 sekunde. Kad je auto na ravnom on gasi lapicu za ulje cim se ugasi i lapica za akumulator (odmah na startu motora).

Menjani su filteri od Blu print, mann, japanparts itd... isto se ponasa. Samo kad je auto na nizbridici tako da je motoro okrenut ka nagibu. Mereni pritisci ulja kad je radjena turbina i se je u redu.

Svaki put kad je menjan filter pri skidanju je imalo ulja u njemu. I doliveno je oko 500g ulja u motor po zameni filtera.

Ima li ko kakvo iskustvo povodom ovog.....

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam kakav je filter za tvoj motor, ja sam na Corolli koristio mann i bio sam zadovoljan. Verzija za moj motor 1.6 vvti je imala ventil u sebi tako da nikada nije vracao svo ulje nazad u karter.
Generalno posle fabrickog mann je najbolji.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Klasican filter. Svaki kvalitetniji filter ima tu membranu za sprecavanje izlivanja ulja iz filtera. I sva tri koja sam probao imaju. Nije mi jasno sta se desava......

Nema potrosnje ulja, nema curenja.....  ulje je na max. Shell 5w30.

Pritisak pumpe je u redu (po kontroli majstora).

Da je problem do davaca signalne lampice pravio bi problem i na ravnom.

Jedino sto mi pada na pamet je duzina sipke meraca ulja..... (da nije kratka pa da max nije max ili kako vec) opet mislim da bi mi majtor rekao pi zameni ulja da je sipao manje ulja nego sto je trebalo, tj. nego sto pise u servisnoj...... sva tri auta odrzavam kod njega.

Ne menja se zvuk rada motora u tim prvim trenucima kad lampica svetli.......

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pričamo o žutoj ili crvenoj lampici za ulje?

Podeli ovaj post


Link to post

U pitanju je crvena lampica, signalna lampica pritiska ulja.

Izvinjavam se u koliko nisam precizirao.....

Podeli ovaj post


Link to post

OK, prvo moraš znati da koliko god je neki mehaničar dobar ne smeš verovati i ono što je za njih nebitno ume posle da košta puno, kao npr količina ulja.

Trebaš prvo ustanoviti da li stvarno imaš ulja maksimalno i da li je šipka merenja ok, u tvoj auto staje 6.5L ulja, proveri s njim koliko je sipao a da mu ne kažeš koliko  treba, to prvo.

Onda eliminiši problem, probaj da nađeš nizbrdicu ali i da je auto nagnut na suvozačevu stranu, pa probaj da li onda pali lampicu kod prvog starta posle duže vremena, ako tada ne pali i isto je kao na ravnom onda pumpa ulja nema dovoljnu snagu kad je hladna a ulje je nagnuto na mesto odakle sito pumpa teže dohvati i onda joj više treba snage. Kreni redom, može da bude glupost tipa da kaiš nije zategnut dovoljno ili da je loš do toga da stvarno pumpa polako gubi snagu pa to pokazuje sada tako. 

Ja bih išao tako, procesom eliminacije. I samo pitanje, o koliko nagimu se radi, tipa nagib kao što je u Jarčujaku kod Evrope, kao što je u Grdici kod petlje ili nešto drugo?

Podeli ovaj post


Link to post

Na meracu je ulje na max. I kada je radjen veliki servis, i u prici, sipno je 6l ulja + filter ulja. I nakon 3/4000 km ponovo je radjen mali servis zbog remonta turbine i isto je i tad sipano.

Ne mogu nigde da nadjem koja je duzina sipke u originalu kako bih to eliminisao.

Sto se tice svih kaiseva sve je zamenjeno (servis placen 68000 rsd). Probacu sa nagibom na suvozacevu stranu. (Mozes li mi obajsniti zbog cega ovo i da li samo nagib na suvozacevu stranu ili i napred i na suvozacevu stranu.)

Kaisevi i pumpa je na suvozacevoj strani.

Nisam bas u prilici da trazim nagib i tamo parkiram auto ali probacu. Da nagib je slican, da ne kazem isti, kaosto si pomenuo.

Samo mi nije jasno zasto na ravnom nema nikakvih problema, i gasi lampicu isto kad i lampicu za akumulator (alternator).

Jedino logicno misljenje ako je to u pitanju je da je sito umpe delimicno uronjeno u ulje (na nagibu) pa delom uvuce i vazduh i samim tim i manju kolicinu ulja.

Dobio sam cak i misljenje da pregrade u kartetu ne drze dobro ulje. (Prvi put cujem ovako nesto i nikad nisam video karter sa pregradama)

Ostaje jedino da sam premerim pritiske ulja na hladan i vruc motor. Samo mi je potrebna aparatura. Koliki bi pritisak trebao biti na vrucem motoru?

 

Podeli ovaj post


Link to post

×