Jump to content
Mića

Mića i Yaris 1.4 D4D

Recommended Posts

Stigle felge za letnji set, cekamo prolece, na ove na njemu idu zimske gume

636098fd24567728bf3e87ebd06f5be9.jpg

 

6e3a198a2190d24efff724f3f49e0900.jpg

 

649b9507aead6d961e3473de32b3c61d.jpg

 

48c9ed384b63ad8748f32c33bf144ea2.jpg

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Koje su dimenzije ? Nisam video ovakve do sada. 

Podeli ovaj post


Link to post

Zar nisi nestrpljiv da vidis kako stoje na autu ? Ko ce docekati prolece :D

Podeli ovaj post


Link to post

15, oem felna sa najnovijeg yarisa, hteo sam da prebacim letnje na njih odmah ali nisam stigo, ovih dana cu kad montiram zimske gume, i mene kopka kako ce da mu stoje. Realno felna i nije nesto wow, ali za 100€ skuplje nego polovne zadovoljan sam

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Dok se ne stavi na auto, ne može ništa da se kaže kako mu je čučnula. Cena je povoljna :) to je sigurno. Ipak znači kada je novo neotpakovano. Nekako se više čovek obraduje ( barem ja sam takav ) 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ma da, em je lep osecaj za feeling kad otvoris kutiju a ono novo, nisu dzukci zapisavali itd, ok ce da mu legnu, ne brinem se lepe su i ove sada na njemu, mozda i lepse nego ove nove, videcemo. U svakom slucaju to je to. Inace ovih dana se bas vozikam, 310nm torqa su vise nego lep osecaj, kockice na meracu za gorivo ne padaju, jedino, ali jedino mi smeta previsok polozaj sedenja, sediste se ne pomera po visini sto mi je van pameti i kratak sedalni deo, naslon za ruku mi je pod must have tako da cu da trazim neki aftermarket. Generalno fenomenalan mali auto

U kuci imamo istog, tast ga vozi ali benzinac pa sam napravio poredjenje, moj zakljucak je da je traktorce bolji izbor.

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

U odnosu na Yaris 1 kod Yarisa 2 je niža pozicija za sedenje, što je bolje. Sedišta su zadržala udobnost, širi je i veći nego yaris 1. I kod dizela je bolji menjač nego kod prethodnika ( benzinca yarisa 2 nisam vozio ) . Čudi me da nema opciju podešavanja sedišta po visini. U svojoj klasi i godištu yaris 2 je najbolji izbor. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne slažem se sa Pisketom :P ! Navozao sam se i Yareta 1. i Yareta 2. generacije. Rođeni burazer je imao Yare 2. generacije 5 godina i ja sam ga uzimao za duža putovanja, a i on je sa mojim išao. Oba su bola 1.3 benzin. Nas dvojica smo se složili da su sedišta u prvoj generaciji dosta udobnija i prijatnija za duža putovanja, da je prva generacija tiša u kabini pri većim brzinama i da je prva generacija mekša u vožnji. To isto smo našli i u nekim časopisima gde su usporedbe 1. i 2. generacije i te iste stvari su zamerene 2. generaciji. Druga generacija je opet modernije i lepše urađena iznutra, kruća je šasija u vožnji, ima stvarno puno mesta unutra, pogotovo na zadnjoj klupi i još dodana neka rešenja koja me oduševljavaju(nagib stražnje klupe, gepek, pomeranje stražnje klupe odvojivo,...). Nije mi se svideo elektronski gas kod 2. generacije jer je previše mekan i kod dužeg putovanja boli noga jer se ne može opustiti stopalo. Ako se opusti, jednostavno stisne papučicu gasa. I kvačilo je tvrđe kod druge generacije, a već smo imali polemiku da je inače tvrdo spram ostalih auta. Kako je kod dizela, ne znam jer ga nisam vozio , ovo su usporedbe 1.3 benzinaca. Nemojte pogrešno razumeti ove male opaske 2. generacije, niko nije savršen, ali i danje da je ta 2. generacija najbolji Yaris ikada napravljen. Naravno ,to je moje lično mišljenje. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mogu da pravim poredjenje samo benzinca i dizela druge generacije. Benzinac je tisi do 120, preko toga oba su bucna, mada benzinac preko 150 postaje tisi. Dizel ima vise nego duplo obrtnog momenta i pravo uzivanje ga je voziti u gradu, na magistrali, odmah daje snagu po potrebi recimo za preticanje, nema potrebe prebacivati ga u nizu brzinu kao benzinca. Potrosnja je na strani dizela, grad 4.8, magistrala 3.7, mozda bi mogao i manje kada se ne bi preticalo. Kvacilo......mekano kod oba, e sad, kako opisati to mekano preko tastature ne znam, za moj pojam mekano je i isto kod oba. Oba imaju slicnu kilometrazu tako da....Neki rezime bi bio da je dizel bolji izbor zbog manje potrosnje i bolje elasticnosti, da ima dpf filter i plivajuci zamajac ne bi ga ni razmatrao kao potencijalnu kupovinu. Cena malog servisa je ista a veliki za benzinca dodje oko 29000 din, za dizela oko 11000 tako da eto, to je moj utisak i poredjenje dva identicna automobila istog godista i kilometraze sa dva razlicita motora

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Nema sumnje, ovo je najbolja motorizacija za yare (bilo koje generacije), po meni.

205 nm (ako se ne varam) kod ovog d4d daje svoj pun doprinos, kao sto si vec pomenuo, uzivanju u voznji (o potrosnji je sve receno ).

Cena servisa je na razumnom nivou.

Izmenjeno od GoForit
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Da, maximalni obrtni moment mu je na raspolaganju vec od 1800-3000 rpm, prakticno full snagu imas odmah. Kod benzinca teeek preko 4k rpm.

e sad pitanje za dizelase jer sam nov u svemu tome. Motoru treba mnogo vise da postigne radnu temperaturu i da se zagreje. Koliko moze da mu steti kad se vozi na kratkim relacijama? Nekad namerno idem duzim putem bas namerno da ga ne maltretiram

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ne slažem se sa Pisketom :P ! Navozao sam se i Yareta 1. i Yareta 2. generacije. Rođeni burazer je imao Yare 2. generacije 5 godina i ja sam ga uzimao za duža putovanja, a i on je sa mojim išao. Oba su bola 1.3 benzin. Nas dvojica smo se složili da su sedišta u prvoj generaciji dosta udobnija i prijatnija za duža putovanja, da je prva generacija tiša u kabini pri većim brzinama i da je prva generacija mekša u vožnji. To isto smo našli i u nekim časopisima gde su usporedbe 1. i 2. generacije i te iste stvari su zamerene 2. generaciji. Druga generacija je opet modernije i lepše urađena iznutra, kruća je šasija u vožnji, ima stvarno puno mesta unutra, pogotovo na zadnjoj klupi i još dodana neka rešenja koja me oduševljavaju(nagib stražnje klupe, gepek, pomeranje stražnje klupe odvojivo,...). Nije mi se svideo elektronski gas kod 2. generacije jer je previše mekan i kod dužeg putovanja boli noga jer se ne može opustiti stopalo. Ako se opusti, jednostavno stisne papučicu gasa. I kvačilo je tvrđe kod druge generacije, a već smo imali polemiku da je inače tvrdo spram ostalih auta. Kako je kod dizela, ne znam jer ga nisam vozio , ovo su usporedbe 1.3 benzinaca. Nemojte pogrešno razumeti ove male opaske 2. generacije, niko nije savršen, ali i danje da je ta 2. generacija najbolji Yaris ikada napravljen. Naravno ,to je moje lično mišljenje. 

Dobro je kada se neko i ne slaže ;):) Meni se lično dopada što je kvačilo tvrđe  nego kod yarisa 1 :) 

@ Mića Koliko  mu treba vremena da postigne radnu temperaturu pri spoljašnjoj temperaturi od 10-15 C ?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa lampica se ugasi za oko 7-10 minuta.

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

To su male opaske Piske ;) . Nije to toliko i neslaganje, to su male razlike koje su i nebitne kada se čovek navikne. 

Što se tiče benzinca 1,3 on ima najduži menjač od svih Yarisa, zato ima taj manjak snage u nižim obrtajima. TS ima puno kraći menjač pa svako ko ga je vozio kaže da vuče kao dizel već od 1800 rpm. Taj dugački prenos kod 1,3 je doprineo da tome da čuva motor pa ko ga vozi normalno, tj. da ga ne ganja , taj će se navozati. I 300k km je za njega ništa uz redovan servis i normalnu vožnju. Isto tako je taj produženi menjač i glavni uzrok toj niskoj potrošnji. Lično ne znam benzinca od 90-tak konja koji toliko malo troši. Meni je prosek sa 1,3 putovanja na more izašao 4,2l/100km. Slažem se da je za Yare možda najrentabilniji 1,4 dizel, a ko voli miris benzina 1,3 je mera za njega. Odlična oba. 


Naravno 1,5 kod prve generacije i 1,8 kod druge su priča za sebe. :) 

Podeli ovaj post


Link to post

@@Mića To je ok vreme da se zagreje toliko je potrebno i novim dizelima. Pregledan je auto u JS . Samo vozi i sipaj :) Kada je hladan vozi ga do 2000 obrtaja. 

@@matori Mi se samo dopunjavamo :) 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Navikavam se na traktorce, kad je ladan vozim ga do 2k rpm, kad je vruc skoro pa nikad jos nisam terao preko 3k rpm, motor sa ovom kilometrazom je skoro pa ko nov, sve je u fabrickim parametrima, msm na dizne, kompresiju i pritisak turbine. Nemam problem sa prelazka benzinac dizelas, cak mi vise prija voznja dizela

Brinulo me da li mogu da napravim neku stetu na kratkim relacijama gde se lampica ni ne ugasi

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice zagrevanja i da li mu skodi na kratke relacije... pa msm da je to ok vreme zagrevanja, slicno je i kod mene, jedno sto ce skupljati garez u EGR-u i katalizatoru, ali to se resava voznjom na autoputu. Nista se ne sekiraj, samo do 2000rpm kao sto kaze Piske i to je to ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kad se ugreje, samo ga stisni na 4000rpm. Treba da izbaci garež, ništa se ne boj.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas kupljene sve cetiri zimske gume sava eskimo s3, za 90% gradske i magistralne voznje to je to. 9b302b261253d65d660b0e6be25a9782.jpg4d7110428c719e535f79ecda5d6329ec.jpg

Beoguma daje besplatno osiguranje za gume kupljene kod njih, odnosi se na ostecenja nastala na rupe, staklo, djubre po putu koje busi gume. Dobar fazon.

testirao sam opet potrosnju jer sam poslednjih 300km bas vozio cisto grad, extremne guzve, merac pao za dve crte pa ajd da vidim3e2191fb0dee37ef978e156256dcd513.jpg9d322b3e0302a736d1165937a872d695.jpg

Okruglo 5 litara

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboraviš kada si sipao gorivo ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

Realno 1000 km gradske voznje

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Greska u fotki

3e5573dadb9adb0dba29c9502aa20b06.jpg

Pa mislim da je 50L rezervoar.

Btw, da li neko zna gde i kod koga otici da mi vrati odometar na pravu km? Morao sam da je podignem zbog.......

 

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Na 90% auta ta prva crta ne pokazuje realno. Uvek je jako "dugačka. Na Nissanu sam prelazio 200km dok prva padne, a posle to ide brže. :) Samo na Fordu sam primetio da pokazuje kako treba i u svakom momentu se zna tačno koliko ima goriva. 

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko te je izaslo da imas auto na svoje ime (ili cije vec)?

Znaci sta si i koliko morao da platis mimo cene auta? Put, dazbine (carina, porez, spedicija), registracija, sve..

Podeli ovaj post


Link to post

×