Jump to content
veizovic_v

Toyota Celica 1.6 sti - Limarija

Recommended Posts

Čitam na netu već neko vreme i nikako ne mogu da nađem, pa reko da započnem ovu temu, kad je već nigde nema. Šta mislite, da li je pametno da se sam pozabavim limarijom na Ceci? ima dosta da se radi, postavio sam slike u prvom postu kad sam predstavljao auto, ali postaviću i ovde, za one koji nisu videli

 

Zanima me kako se to radi i koja sredstva su mi sve potrebna (vremena imam na pretek to nije problem).

 

Pretpostavljam da ako budem sam uradio ono sto mogu da će me izaći dosta jeftinije

 

Evo ih i slike, one na kojima se vidi šta sve treba da se radi:

 

926ee76bccfa7e8c05d7e6bb0352b2c8.jpgb7e80e2c64167383d3f31aa427e9b9ea.jpg19a7d53e66db5fc66f64550229272560.jpg85bd40592edb212afafd326f9ca1632d.jpg7d83a63bf0b5aafb700d419d738cd7d0.jpg6af8e59650ee4f84052115ffc80555ec.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da ce te izaci jeftinije ako radis sam,bar duplo jeftinije nego da ti radi limar.Ako imas volje samo napred,zasuči rukave i udri sam po limariji.Clan @@Zix restaurura svoju t18 i dosta detaljno je opisao postupak,ima i dosta slika koje ti mogu biti od pomoci.Evo ti link sa starog foruma na kojem mozes videti slike kako je sta radio:http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/2906-zix-i-celica-t18-sti/page-11

A na ovom forumu imas takodje celu njegovu temu samo se ne mogu videti slike pa ti zato dajem link na kojem mozes videti dosta korisnih stvari.Pozdrav.

Izmenjeno od frank

Podeli ovaj post


Link to post

@@frank Hvala puno, sad baš čitam i od prve do 12 strane ima bukvalno skoro sve što me je zanimalo! Stigao sam do pete strane tek, ali verujem da će do 12te biti nešto više o limariji... Veliki pozdrav! 

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam imao manjih zahvata na limariji ali tvoja celica bas propala.... :o Dosta posla te ceka.

Podeli ovaj post


Link to post

Znam znam, ali cenim da ce do proleca biti kao nova

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Uh bas je propala a tek ces da imas realnu sliku kad budes krenuo da smirglas do lima.

Ja mislim da ti je jeftinije i bolje resenje da nadjes neku zdravu skoljku pa da je prepakujes, ovako ima da das mnogo para i pitanje je da li ce na kraju to da bude to 100%.

Naravno tvoj auto tvoja stvar, ako odlucis da je radis samo strpljivo i detaljno inace nema svrhe.

Srecno

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Izmenjeno od Seba
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

јел се мени чини или је овом ауто већ рађена лимарија - очигледно не најбоље и како треба...

све испуцао гит.. дебео по 2 мм...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imam rashodovanu celicu pa ako ti nesto bude trebalo pisi. Imam i nove pragove kupljene za moju ali naisli drugi problemi pa sam odustao.

Pozdrav i srecno sa radovima.

Podeli ovaj post


Link to post

јел се мени чини или је овом ауто већ рађена лимарија - очигледно не најбоље и како треба...

све испуцао гит.. дебео по 2 мм...

Vidiš po mestima gde je git debeo da je bila lupana i prevrtana. 

Podeli ovaj post


Link to post

Prijateljski savet ti je da ovo ne radis.

To ti kazem kao neko ko je nekoliko puta radio 'vracanje iz mrtvih' na automobilima.

Bojim se da je skoljka tvoje selike suvise zapustena i da bi i za ozbiljnog profesionalca sa svim alatima i iskustvom bila ozbiljan posao...

 

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Na zalost i ja mislim da je Laki u pravu  :(

Podeli ovaj post


Link to post

@@veizovic_v drug neizvestavas sta se desava sa Cecom? jesu radovi otpoceli ili se odustalo...

Podeli ovaj post


Link to post

@@MikSa cuo sam se sa limarom, treba da dodje ove nedelje da se dogovorimo sve, uglavnom oterace ga on kod njega pa cemo zajedno da radimo, samo ne znam tacno kad... izvestavacu, vraticemo opet Cecu u zivot

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Samo napred!

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@veizovic_v  :bravo:  tako treba!!! samo napred drug  :twothumbsup:  :japan4life:  :toyota:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hmmmm....tek sad citah tvoju temu.imas bas puno posla oko nje vidi se.to sto su ti trule sajtne povuklo je i na patos 99%,krila su ti najmanji problem njih mozes naci i na odpadu ako su tvoja bas dosta propala,krov vidim da je ulubljen a ne bi bas valjalo da zapunis to sa dosta gita,valjalo bi malo to i da se ispegla,sajtne nemoj ni da trazis kod nas neces naci a u inostransvu je dranje i ako nadjes,tako da ti ne gine ko i meni pravljenje i savijanje lima....kad sve to uradis i ofarbas sve sto ja sad vidim da treba,to ti je vise od pola kola,onda bi bilo glupo da ne ofarbas sve...sve u svemu zavisi sta ti hoces sa tim autom,ako ces da je pravis za svoju dusu i da je vozis jos min 5.god ok,ako ne ne isplati se da pocinjes.to je neko moje misljenje ili da bukvalno probas da uradis potpuno sve sam pa kako ispadne.ako treba neka pomoc-savet u vezi lima,peskiranja,farbanja tu sam,peskarenje sam obavio sam,dok ostalo grupa mojih majstora radi. ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×