Jump to content
cveks87

Rucica za Brisac ispustanje tecnosti iz motora

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

 

Imam problem sa rucicom za brisac, rucica je ispravna nego me interesuje sledece,

Spoljasni deo rucice sluzi za aktiviranje zadnjeg brisaca, a unutrasnji deo ima 4 polozaja i nikako ne mogu da provalim cemu sluzi i kako se aktivira, doduse primetio sam skoro za ove polozaje da ima a auto imam vec 10 meseci.

Isto me interesuje da li motor 1ZZFE ima sraf na bloku za ispustanje tecnosti-antifriza iz motora i gde se nalazi?

Evo slike

 

504.jpg

Izmenjeno od cveks87

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko se secam, to je za podesavanje osetljivosti automatskih brisaca. Mozda i gresim, ali ima u uputstvu, preleteo sam...

Podeli ovaj post


Link to post

Deo rucice na kome pise 'REAR' i 'PULL' sluzi za zadnji brisac i prskalicu zadnjeg brisaca. Kada je okrenes prema sebi i drzis radi samo prskalica, kada ides od sebe prvi zub je u intervalima, drugi zub je da brisac stalno radi. Ako posle drugog zuba jos okrenes rucicu i drzis pali prskalicu i brisac takodje radi. Sve je i nacrtano na samoj rucici :)

Ovaj prsten na rucici sluzi za odredjivanje intervala u kojima ce raditi brisaci napred. Koliko se secam intervali rade samo kada je rucica u prvom polozaju na dole. Neka neko ispravi ako sam pogresio.

Da li imas senzore za kisu?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ok za zadnji znam, iman senzor za kisu to sigurno za senzor sluzi, kada povucem jednom na dole kao sto si opisao tu se prebacuje-aktivira senzor. Hvala na pomoci

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, tu regulises osetljivost senzora, probaj kada je slaba kisa

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ok mislio sam na poziciju rucice a ne na praten. Jos samo i kisu da nahvatam i da probam regulaciju. Jos jednom hvala :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Na gore je mist, tj jednom rucno da ukljucis, pa na dole off, pa polozaj za automatsko na senzor, druge dve na dole su manuelne dve brzine.

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×