Jump to content
Vedo

Mazda MX-5 1.6 (NB)

Recommended Posts

Ozujak se blizi tako da je nabavljeno i novo ulje za mjenjac i diferencijal. Uvjeti su bili 75w90, gl4 i potpuna sintetika. Za 10ak Eura po litri nabavljeno je sljedece.

8f624b345434a8a8edd24a0f5c3b7010.jpg

 

Za taj novac nisam uspio pronaci bolje. :)

 

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Nenadano dobiven besplatno cover za soft top u spuštenom stanju. :)

 

16990842_10212036770971721_100897255_o.j

Isto tako, kupljen "waterproof" pokrov za soft top, kao zaštita od vremenskih neprilika. On izgleda kao na sljedećoj slici...:)

s_l1600.jpg

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Obećao sam fotke pa da obećanje konačno i ispunim, bio je jako lijep sunčan dan, ali dovoljno topao da se spusti krov i provoza 100ak kilometara do sisačkog Starog grada i natrag. :)

 

https://drive.google.com/file/d/0B7SlPczx6oWVbl8zbGt4ek1FTjA/view?usp=sharing

https://drive.google.com/open?id=0B7SlPczx6oWVN091Mm1JZi1qN2M

https://drive.google.com/open?id=0B7SlPczx6oWVam51QzVzSEdjb0k

https://drive.google.com/open?id=0B7SlPczx6oWVeXVuZ3dfTGhzd1E

https://drive.google.com/open?id=0B7SlPczx6oWVdmd0RnlIS3NDTkk

https://drive.google.com/open?id=0B7SlPczx6oWVRTZJWV9NY3JYWWM

https://drive.google.com/open?id=0B7SlPczx6oWValJMN1RsSlAtRm8

 

Žao mi je jedino što ne uspijevam ubacit slike normalno jer su uploadane na Google Drive, ali možda administrator može pripomoći u vezi toga. :)

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post
_DSC0230.jpg

_DSC0237.jpg

_DSC0238.jpg

_DSC0240.jpg_DSC0266.jpg30t2fbq.jpg

_DSC0269.jpg

 

Evo, uspio sam ih konačno dobit onako kao sam isprva želio. :)

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 7

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala matori, frank i ostalim kolegama koji su lajkali fotke. :-)

 

Brat se potrudio da ispadnu ipak puno bolje nego bih ja to uspio pofotkat.

 

Posla na sminkanju auta jos ima, ali sam zadovoljan okvirno za sada. :-)

 

Sent from my HTC Desire EYE using Tapatalk

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo sam gledao fotke pa procitao, pomislih da je otočec Ma fenomenalno izgleda, ne prodaj ga nikad

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema prodaje. Bit ce ona jos bolja, tek sam je prije tjedan dana stavio na cestu i registrirao na svoje ime. Tu je bilo malih problema na tehnickom jer je prijasnji vlasnik skinuo katalizator tako da eko test nije stimao. Naravno, to mi nije rekao. Rekao mi je samo da se igrao s ispuhom....:D

 

Sent from my HTC Desire EYE using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

2wqsm7t.jpg

 

Uspio popravit što je bivši vlasnik potrgao, jest da ga moram pohvalit što taj komad potrgane plastike nije bacio. Uštedio mi je popriličnu svotu novca. :)

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

da nisi zaokruzio trazio bi po fotki ko blesav  :lol:

pdlican posao, ne diraj vise nista, moglo bi se to sve ofarbati ali ne, bolje ovako kako je fabrika napravila   :proud:

Podeli ovaj post


Link to post

22dbw1.jpg

 

Ovako je bilo kada sam kupio auto, čisto za usporedbu. Kao što se vidi na fotki, čeka me poliranje šajbe i otklanjanje ovih ogrebotina zbog loših metlica te rješavanje ovog oštećenja na njoj.  :D

 

Inače, sve što se radi na autu je približavanje auta u "stock" stanje, ne volim da baš neko kemijanje po njemu. Možda ovakve neke manje optičke nadogradnje, ali vrlo umjereno. :)

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

ma odlican si posao napravio  ;)

nisam pametan po pitanju poliranja sajbe, neki kazu da se to ne radi jer ces da dobijes dioptriju, opet neki se plase da to rade jer ce da se pregreje pa moze da pukne....ne znam, ja koga god da sam pitao svi su bili skepticni po tom pitanju. Ako imas nekoga ko ce to zaista da odradi profi i da ti garantuje novom sajbom da neces imati iskrivljenu sliku onda super. Pisem ti ovo cisto da imas u vidu i budes obazriv. MX5 je samo stock, mozda koji cm da se spusti i to je to, lepo joj stoji onaj nosac na zadnjem gepeku, hromiran kao na MG sto je nekad bio...Auto ti je ko lutka, cuvaj ga, to je klasik i vredan je svakog centa ulozenog u njega  :wub:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hoću, kao oko u glavi. :D

 

Ovo oštećenje se može riješit za 200kn. Što se poliranja tiče, otići ću u par boljih radnji koje se bave auto staklima pa ćemo vidjet što oni kažu. Nije mi jasno kako je bivši vlasnik to uspio napravit, ali eto, nažalost uspio je s ovim očajnim metlicama koje se vide na fotki. :(

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Mića na linkovima. :)

 

Svakako zanimljivo, ako je baš nužno, potegnem ja i do Broda. Povratak u grad gdje je auto i kupljen.  :viber14:

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

Nema na cemu

Bitno je da ti znas koje su kontraindikacije da ti ne prodaju maglu, ako tvrde i garantuju onda ok. Iskreno, ja sam malo skeptican da ovo moze da se polira bez da naprave dioptriju. Realno duboke su ogrebotine i mora celu sajbtt da ravnomerno svede na nulu, koja ruka to moze da uradi kapu mu skidam. Daj boze da to tako resis, ako ne uspe znas da moras odmah da stavis novu jer je voznja nemoguca

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobra je stvar što je na suvozačevoj strani, na vozačevoj je u redu. Želio bih samo da se to malo sakrije, ako se baš ne može izvući do kraja.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Danas u ugodnom društvu vlasnika ove ljepotice, ulovi me čovjek dok sam riješavao neke sitnice na autu... :)

 

sw65jp.jpg

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 7

Podeli ovaj post


Link to post

Lagano ispolirao prednje farove (bilo nesto malo zuckaste patine) i personalizirao alu felge s novim naljepnicama... :)

1b1af66b6ddce1e10a6a56bb497f76f2.jpg59c31873a33a0a3f062b0c3b3e28c97b.jpg

 

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Extra!!

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Vrijeme se konačno stabiliziralo, moram konačno i auto oprat... :viber14:

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

161wymu.jpg

muyaz9.jpg

2r6mgxu.jpg

qpmiqd.jpg

 

 
Mazda se upravo vratila iz limarske radionice, polakiran je prednji branik jer je boja bila malo ispucala, riješen je stražnji vozačev prag bliže zadnjeg kotača(odrezano malo nagriženog lima, navaren novi te je sve dobro zaštićeno voskom) te su prednji railovi sanirani i dobro zaštićeni. Po riječima limara, moji railovi nisu bili uopće u toliko lošem stanju, nešto malo zahvaćenog tkiva korozijom je odrezano i navareno je novo te je dobro zaštićeno diht masom i bitumenom. Nadam se da će biti trajno. 
 
Isto tako, urađena je kompletna antikorozivna zaštita vozila.
 
Za sada toliko. Sljedeće je rješavanje ogrebotina na vjetrobranu i presvlačenje volana u kožu. Nakon toga stavljam ključ u bravu jer ne želim bome biti ni rob auta u doslovnom smislu riječi. :)
 
PS: Dogodila se i jedna anegdota. Imao sam jednu dugačku ogebotinu na prednjem lijevom blatobranu, limar je pomislio da ju je on nekako uspio napravit pa ju je odlučio ispolirat tako da je sada skoro nevidljiva.  :lol:
Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 8

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno! Bas mi je zao sto se nismo videli pre 2 meseca pa da uzivo vidim Mijaticu, obozavam taj auto :) .

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×