Jump to content
Space

CARS MEANING OF LIFE - AUDI TT project

Recommended Posts

Verujem ipak da će biti preko 400 hp. kao reper sam uzeo Lancer ralliart sa 4b11t 2.0T motorom sa cca 300 kW i cca 550 Nm

Podeli ovaj post


Link to post

Lep paket. Ubske table, ali je retko na Ubu, zar ne?  :)

Gotovo nikad. Za celu godinu možda par puta jer ne zivim tamo.

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast! Autic izgleda fantasticno, perverzija ziva :proud: Felne su bas dobro cucnule.

Jos samo da vidimo kako ide i kako se cuje ;) Koliko sam shvatio u planu je neki filmic?

 

Od filma se počelo, 7.Jan sledeće godine je zakazan datum za puštanje. :) Na vreme sve javim :)

Podeli ovaj post


Link to post

Verujem ipak da će biti preko 400 hp. kao reper sam uzeo Lancer ralliart sa 4b11t 2.0T motorom sa cca 300 kW i cca 550 Nm

 

Teško, za to treba nova turbina, injektori, novi komplet klipovi, radilica itd :)

Izmenjeno od Space

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo je 400ks, 300-350 je nesto realno. Javi kad izmeriš

Podeli ovaj post


Link to post

1.9 JTD 8v sa izvornih 85 kW je skoro bio na prodaju sa cca 190 kW.

Mislim da se benzinci mogu lepo nasvirati. 2.0 TFSI je dobar materijal za to. U svakom slučaju čekamo rezultat. Ja bih samo preporučio da posle sređivanja ugradiš plin :)

Podeli ovaj post


Link to post

Plin? Ne...ne....ne....NE

Podeli ovaj post


Link to post

Ne može na ovaj sistem plin :D Možda je mogao pre, ali sad nema sanse :D

 

P.S

Realno stvarno si ozbiljan za plin? :D

Podeli ovaj post


Link to post

Šala naravno. Ali oslikava san svakog srbina. Motor do 2000 ccm, sa ko zna koliko konja i plin :) a sve zarad manjih troškova eksploatacije

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Baš me nije bilo dugo, pa shodno tome isprike zbog pisanja ovog kasnog posta. Auto je gotov, tj. bio je do pre 20 dana, pa se ponovo bacismo na posao. Naime, auto je izbacio 310HP na točku. Te smo uradili i prve testove na Navaku.

Kupljene su nove Bola felne i montirane nove Toyo R888R R19 gume

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Potom je montiran i rolbar

rolbar.JPG

rolbar-2.JPG

Evo i nekoliko slika sa Navaka. Izvozali smo 5 krugova, gde je otišlo kvačilo na žalost, i napravismo treće najbolje vreme sa prednjom vučom od plus 50 automobila taj dan.

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.jpg
 

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Za dodatno hlađenje motora ugrađen je Aquamist (WMI) kompanije Torqbyte, model oznake CMS-LT, gde se praćenje svih podešavanja nadzire preko aplikacije mobilnog telefona, ili naprednog podešavana preko laptopa, potpuno bežično. Sa sigurnošću mogu da stojim iza toga da je ovo najnapredniji WMI sistem koji može da se kupi (može da gura više od dve pumpe istovremeno i ko zna koliko dizni :)).

13.jpg

14.jpg

Za gorivo smo ugradili TTRS pumpu niskog pritiska koju kontroliše Torqbyte napredni PM3 kontroler sa Torqbyte J538 modulom (koji menja fabrički plavi modul, poznat po bagovitom radu). Sistem je podešen da sa što manjom potrošnjom goriva daje maksimalne performanse, bez pregrevanja pume.

15.jpg

No da se vratim na problem. Kako nam je kvačilo otišlo taj kobni dan prošlog meseca, odlučio sam se na najekstremniji upgrade setup, kako se ovo ne bi ponovilo. Naime pored kvačila, temperature motora su konstanto bile između 90-95C, pa smo i to morali da rešimo.
Naime, zamenjen je semering radilice sportskim zamenskim modelom kompanije iABED (ovo više zbog curenja ulja kod fabričkog semeringa kad dođe do dinamične vožnje, a odmah potom i visokih temperatura).

rear-main-seal.jpg

E sad, danas smo uradili sledeće, naime unapređeno je DQ250 FWD kvačilo sa onim koje trpi i do 700Nm.

25-clutch.jpg

17.jpg

19.jpg

U DSG DQ250 menjač je ugrađen Quaife LSD (zaključan diferencijal). Ovo će svakako da poboljša upravljivost vozila, a i jednim malim delom skratiće kočenje.

24-LSD.jpg

Da bi dodatno rashladili motor, ugradili smo iABED eksterno hlađenje ulja motora čiji radijator iliti hladnjak smo smestili na desnu suvozačevu usisnu stranu branika. I zamenjen je hladnjak motora sa sportskim modelom.

26-oil-external-cooling.jpg

21.jpg

Potom je dodato i eksterno hlađenje ulja DSG DQ250 menjača, čiji smo hladnjak smestili na levu suvozačevu usisnu stranu branika.

22.jpg

23.jpg

Bilo je tu još par izmena, tj. zamenili smo kočioni cilindar sa novim sa TTRS-a, sve kočione linije, kočionu tečnost, DS3000 pločice, Motul 300V ulje i još dosta toga. Auto je presvučen iznutra ceo alkantarom. :) Sledi update :)
 

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast. Jako zanimljiv projekat.

P.S. Slike ne mogu da otvorim. Na pocetku neke mogu neke ne ali poslednja 2 posta ne mogu a to me bas zanima kako je ispao auto na kraju.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Nije me bilo dugo :) Da li se sećate TV serijala „Pimp my ride“? Ako je odgovor potvrdan, onda bi trebali da pogledate film o ovom projektu koji smo nazvali „CARS – MEANING OF LIFE“ kojeg zvanično puštao u FILM formi od 25min, 22-og APRILA 2019te. Naša priča počinje u Beogradu pre više od godinu dana, kada smo odlučili da od AUDI TT automobila napravimo ultimativni trkački automobil sa skoro duplo više snage nego što je fabrika propisala, koji će imati šta da pokaže na stazi, ali i van nje.
Ukoliko želite da pogledajte naš film, pogledajte trailer ispod i zapratite našu YouTube stranicu (zapratite jer ste se i gluplje stvari zapraćivali, ALI REALNO)  :)

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Drugari FILM je pušten. Uživajte :)

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×