Jump to content
Miki91

Kupovina Toyota Celica (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

Hahaha nekad ti dzaba i 5.0 sa 400 ks kad vozac ne zna da ga tera do kako treba.

A celica je poznata po lezanju...krivine prosto jede.

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A da ti poslušaš savet i malo usporiš :) kupovna groznica te uhvatila kao sve nas kada smo kupovali auto heheh, samo polako, veoma često iskoči poneki vredan primerak, evo skoro je jedna GT-i iz Niša bila na oglasima za 1250€ i otišla za par dana, tako da samo malo strpljenja.

 

Drugo, Seba je u pravu, dobro razmisli koju verziju želiš, jer evo ja sam imao 1.6, ok je, eto video si sam šta sve taj auto može kad se naštima kako treba i oplete :D ali reći ću ti i da kada je u junu bio skup na Zlatiboru imao sam zadovoljstvo da vozim 2.0 turbo 4x4 sa  od @Mr.Nebojša i to je priča za sebe, taj osećaj da pod nogom uvek imaš snage znači i ipak je nešto neponovljivo. Ako ti ne igra uloga u potrošnji ( a na Kosovu je gorivo bar jeftinije a kvalitetnije ) onda bar gledaj 2.0 sa 156 konja.

 

A to što si video, pss​t :) Šalim se, većina tako reaguje ali ta dva auta se ne porede, kao ni mnogi drugi sa njom na magistrali a naročito po krivinama a evo i zašto:
Celica 5-te i 6-te generacije imaju komletan trap i vešanje po uzoru na svoje reli primerke pa su tu u velikoj prednosti kada su krivine u pitanju ( za 7-mu nisam siguran da li po istom principu je trap ali svakako je sportski ) i sa lakoćom ostaju stabilne pri brzinama koje su malo veće, tome dodaj i da imaju veoma nisko težište i samu aerodinamičnost.

Razlog više za ne poređenje ta dva auta je što je taj Audi dizel sa predpostavljam oko 230 konja a Celica 105 benzinski motor ( konkretno kod mene samo benzin ) i evo primera kada su tako neke oštrije vožnje u pitanju, konkretno pred krivinu mi je brzina oko 80km/h spustio se, tada ću svesno da se spustim na 70km/h i vratim u drugi stepen prenosa, ostanem negde oko 4800-5000 ( gde je mojoj konkretno najviši obrtni moment) obrtaja i nakon krivine stisnem gas i izađem na 90km/h i idem u viši stepen prenosa, dizelaši ne mogu nikako da se nose sa tim jer jednostavno ne mogu da se vrte tako visoko i mora da bude u većem prenosu koji iz krivine ga iznosi sa veoma nezahvalnim obrtajima( jače t18 imaju još veći broj obrtaja ) a i sama konstrukcija modela A6 je da je to limuzina, napravljena za duge vožnje, udobna, totalno drugačija koncepcija auta, a taj motor ima da bi bio rasterećen a dovoljno jak da nosi tu šasiju.

 

Sve ovo ti pričam da možda ne stekneš neku iluziju, nije T18 svemoguć model, jeste lep, jeste brz i leži na putu ali i ona nekada ostane iza nekoga. Sve gore pomenuto možeš da probaš tek kada si siguran u svoj auto i navikao si na njega, ti si možda imao "lošu" sreću po tebe da vidiš taj auto kada je bio baš top i kada sam toliko navikao na njega da mogu da radim šta poželim, ali nema potrebe da idealizuješ, auto kao auto.

 

Uzmi lepo pare sa strane ostavi, zaboravi na njih, još malo skupi neka ima i čekaš, vrlo brzo će da iskoči nešto što će biti da valja. Slobodno pitaj kada neku vidiš ima tema na forumu za Toyote sa oglasa, svaki savet koji ti treba dobićeš a onaj najbitniji ne žuri, samo polako. Čim iskoči neka da valja slobodno pitaj da neko od nas u čijem je gradu ode i pogleda, mi smo takva zajednica da se pomažemo, da ne pucaš iz KM put za bzvz.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

@Miki91

Taj auto je između ostalog ceo zaštićen još dok je bio kod mene, tako da nema trunku korozije niti će je imati. Zimi garažirana, redovno održavana.

Moja Celica GT4 kada bi bila na prodaju bila bi dalekooo skuplja od te cifre o kojoj se govori iznad. ;)

Što ne pogledaš na oglasima moju takođe bivšu Celicu T18, žuta sa zelenim felnama, ja sam je za sebe sređivao. Ne znam u kakvom je stanju sada ali vrlo dobro znam kako sam je ja održavao. :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Što kažu muzičari u onoj fori "Kud nađe baš najskuplju" :D tako i ja, ništa manje i bolje nisam našao da zacrtam od izgleda najpopularnijeg modela a ništa ni manje jeftinog sa cenom hahha

 

Hvala na savetima, zaista je zadovoljstvo što ima tako dobronamernih ljudi, hvala.

Podeli ovaj post


Link to post

Vlado,

nije na prodaju

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li negde slike od tvoje GT4 čisto da je vidim :D 

Podeli ovaj post


Link to post

Što kažu muzičari u onoj fori "Kud nađe baš najskuplju" :D tako i ja, ništa manje i bolje nisam našao da zacrtam od izgleda najpopularnijeg modela a ništa ni manje jeftinog sa cenom hahha

 

Hvala na savetima, zaista je zadovoljstvo što ima tako dobronamernih ljudi, hvala.

 

Dobra celica je i skupa celica.

I dobra se nadje u oglasima jednom u 5 godina a mozda i redje.

 

Evo ja samo da "bacim kosku", ako ne zuris sa kupovinom https://www.facebook.com/pg/MidNightGarageVa/photos/?tab=album&album_id=1793405997558790    :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Pa niko nece da proda dobar auto. Pogotovo dobru celicu ili neki drugi "young timer".

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

@@Vladimir Korać Ne žurim nigde, skupljam pare pa biće ili ona crna od Mella u koju sam se i zaljubio ili možda ova tvoja hahahah

 

@@frank Prodaju samo oni koji idu na novije nešto ili im više ne vrši posao zbog prostora, tj porodice.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Oticu ovih dana da vidim onu plavu Cecu, izgleda mi extra , a i sa likom sam pricao telefonom , zvuci mi ok

Podeli ovaj post


Link to post

@milaneric

"naježeni dečko"= član @Mello87

:lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Oticu ovih dana da vidim onu plavu Cecu, izgleda mi extra , a i sa likom sam pricao telefonom , zvuci mi ok

Da nije ta plava zavrsila kod @@Vladimir korac

Kupujes matori celicu?

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Ma jok ja :) . Neki dan sam se zalepio za jedan Eclipse , ali zena digla frku. Ne da Yare ni za sta. Tako da dok ne promenim zenu vencan sam i sa Yaretom. Pre je bilo i Yare2 u igri, ali od kad inamo ovo TS sve ispada iz bilo kakvih opcija :) . Kaze, moze samo stari Mustang i nista vise :) . A sta cu s njom, sam sam si biro :) . Nego za Mikija da vidim tu Cecu. Da imam para za jos jedan auto gledao bi je za sebe. Dobro mi izgleda, vidjam je redovno ba cesti, a decko je picajzla sto se auta tice. Ima mesec dana kako smo pricali, ne znam da li je prodao. Ovih dana cu ici u njegovo selo pa nameravam da ga obidjem i vidim poblize auto.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

matori kad bi ti zena videla i kolko trosi taj eclipse  vise goriva u odnosu na yarisa mislim da bi leteo iz kuce :)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Ma trosi ko upaljac...na plin

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Kaze, moze samo stari Mustang i nista vise :) . A sta cu s njom, sam sam si biro :)

Dobro si izabrao, ih, tamo neka 1967 god, jos ako je kabrio i tata bi sine ali....skupi ko otrov, u krs stanju tesko ispod 10k € da se moze naci

Pa kapiram da mikija ne zanima bas ta celica, a ako je bas u top stanju ne bi djorao yare za to i ostane ti neka kinta?

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne igra mi ulogu auto tog tipa. nekad nas se i petoro vozi pa mi Yare završava posao. Još malo , još samo malo da barem ova dvojica postanu svoji ljudi :)

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Retki su pa valjda zato,bilo ih je par u Kg i čak jedna u Lapovu, ali prilično zapuštene.

Pa eto, hoce @@matori da ti gleda onu plavu, da ne ide covek za dzabe

 

 

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Pošto je tema otišla suviše u drugu tematiku, promenjen je naslov.

Član Miki91 kada kupi auto neka otvori posebnu temu namenski za predstavljanje ljubimaca.

Ovde nastavljamo raspravu o Celica modelima.

Podeli ovaj post


Link to post

×