Jump to content
Dijenek

Kupovina novog/polovnog auta? Kog? (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Pojavila se ideja nabavke "novog" vozila.  :)

Voleo bih da cujem sta vi mislite. Zelja je da bude nesto ganc novo. Budzet bi bio do 13.000eur.

Sta trazim: pored ocekivanih stvari (pozudanost, umerena potrosnja, izgled, cena...) najvise zelim da dobijem na komforu.

Dobih i drugo dete pre 5 meseci i u E12 postaje tesno. Ako se tome doda moja visina od 2m i zenina od skoro 1.90 dolazimo do 

pat pozicije kada se krene na put (a idemo 2 puta mesecno do matoraca) sa full opremom (sedista, kolica, stvari...). A tu je i more jednom godisnje.

Da li je uopste moguce, za ovaj novac kupiti nesto novo, a da pri tome zadovoljava nase dimenzije?  :)

 

Nisam iskljucio ni mogucnost polovnog. Dolazi u obzir nesto sto je relativno mlado, 2-3god, sa malom kilometrazom.

A to opet znaci i vecu cenu, pa se pitam da li se isplati izdvajati vecu kolicinu novca za polovno...

Prelazimo 10000 - 15000km godisnje. Rekao bih da je benzinac logicnije resenje (i zbog cene). Japanc uvek pre drugih... 

 

Nova Corolla bi ispunila ocekivanja (cini mi se, zbog medjuosovinskog rastojanja) ali je cena od 15.500 plus najmanje 190 eur doplate za belu boju!!!!!  :huh: previse za moj budzet.

Moju Corollu bi na kraju prodao ali tek nakon nabavke.

 

Eto nabacah se informacija, pa ako ima neko volje i iskustva da se malo raspisemo oko ovoga.

Svako dobro!

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Jedino Rav4 ili Land Cruiser :)

Podeli ovaj post


Link to post

U tom osegu cena bile su dve corrole na polovniautomobili.com stare dve godine i vrlo brzo (za dva dana ) su prodate. Prati oglase pojaviće se već nešto....

Podeli ovaj post


Link to post

Land Cruiser - moze!  ;)

 

Planiram da krenem malo po salonima ne bi li probao automobile. Da li cu stati i uspeti ispruziti nogu u nekom od njih...videcemo...

Pocnu da bole kukovi nakon nekog vremena u staroj Corolli, presavijena mi noga, nisam zavaljen. Jos kada zena sedne s klincima pozadi, moram privuci sediste - propast!  :)

 

Vise bih voleo novo pazariti. Kao sto rekoh, pitanje je da li to moze za 13k? 500L bi da izbegnem i ako je pitanje da li i u njemu ima dovoljno mesta za mene.

 

Oglase cu pratiti svakako...

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mislim da uvek postoji prostor za dogovor u ovlascenoj kuci.

Drugar je prosle godine kupio Hondu civic type S, normalna cena je bila 22300e a na kraju je dobio za 19800 e koliko se secam.

Uvek moze da se napravi neki popust samo je pitanje da li to oni hoce.

A ako ti nije hitno sacekas sajam bice popusta sigurno.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

polovno, gadjaj par godina staro do 50 k km, dobices auto za klasu iznad sto bi sad mogao da kupis novo, miran si sa velikim servisom do sigurno 100-120 k km, avensis caravan ti je po meri, to ako bi nahvatao to ti je bingo za to sto tebi treba, mazda 6 caravan ili limuzina, bila je jedna sa 45 k km za mislim 12 k eura, nov auto a upola cene novog, e to je kupovina, 2012 godiste

pa ni ovo nije za odbacivanje

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9153651/mazda-6

post-132-0-47772800-1480938832_thumb.png

ili ovo

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9162052/toyota-avensis-16-vvt

post-132-0-91583800-1480939044_thumb.png

Podeli ovaj post


Link to post

Ista situacija kao kod mene. Isti sam i budzet imao. Posle vise meseci razmisljanja sam ipak kupio nov auto. Uzeo Corollu , iskesirao 12000e i uzeo 3000e beskamatnog kredita na 5godina sto toyota daje u saradnji sa credit agricole bankom. Sve sam ja to gledao, polovno do 20-30k km i odustao. Novo je novo i .

Izmenjeno od cikajowa
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Na zalost, nemam puno fore da se zaduzujem jer delom i ovih 13K ide kroz zaduzenje (do duse ne od banke). Imam taj momenat da u auto kucama pregovaram za kesh. Kao sto Seba rece.

U tu svrhu sam planirao da odem pogledati Hyundai Elantru. Do nedavno bila cena na popustu 13990, sada nude za 14990, ali jos uvek na polovniautomobili drze oglas sa starom cenom.

Pitanje i koliko bi mogao cenkanjem spustiti. Paket opreme vise nego sirok. Na zalost nemam nikakva iskustva za doticnom markom.

 

http://www.hyundai.co.rs/upload/document/cenovnik_elantra.pdf

Podeli ovaj post


Link to post

@Mica: Svakako pratim oglase ako nesto naleti "novo"...ne bezim od toga...

Podeli ovaj post


Link to post

Dopadljiv, medjutim glavne zamerke su na mesto pozadi. Spominje se da ko ima duze stopalo nema gde s njim  :). A i cene su malo jace a oprema relativno tanka.

Ono sto imam kao ponudu preko firme jeste za FIAT i OPEL. Za FIAT imam celu gamu osetno jeftiniju, na pr. TIPO ili 500L krece od 9990eur. Za Opela imam Insigniu 1.4NET 120KS za 16.5K. Ali to mi je puno.

Astra karavan oko 14K...

Nazovite me ludim al mi tesko posle Toyote tamo preci....mada hvale TIPO-a dosta....

Podeli ovaj post


Link to post

@@Dijenek izvini što sam indiskretan, koliko si visok ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Bio bi lud fiat da uzmes, lepo je to uradjeno na prvi pogled ali kvalitet nula, sve traje tri puta krace nego na toyoti, cene servisa nisu nista manje nego za toyotu. Mjet motori su odlicni, benzinci isto ali sve ostalo bofl za skupe pare. Opel bi zaobiso ali od forda ne bi bezao.

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Indiskretnih 2m  :P napisao sam u prvom postu. Al nisam deb'o...

Podeli ovaj post


Link to post

Što se tiče Fiata testirao sam Tipo 1.6 mjet 120 ks . U najkraćim crtama, prednosti precizan volan, menjač , motor dobro ubrzava, lako se vozi , okretan. Mane nema šanse da se smestiš u sedište , jedva sam se smestio sa svojih 1.76 i 75kg , lumbalna podrška obavezna ( da ne bi završio kod ortopeda ). Sedišta su pretvrda. Motor na test vozilu je bio mnogo bučan s obzirom da se radi o savremnom dizelu (prešao je 15000km ) Zvučna izolacija je odlična , haubu sam podigao i zvuk , buka motora je bila kao kod klasičnih dizela iz 90-tih ako ne i veća.... 

Kod Opela testirao sam Astru J sedan sa 1.6 motorm i 1.4 turbo. Generalno mnogo bolji utisak. Mesta na pretek precizan volan , menjač ... Motor 1.6 malo lenj ali veliki potrošač. Mnogo je bolji izbor 1.4 Turbo 140 ks . Vuče sasvim kako treba i potrošnja ispod 9 litara po gradu . Jedini problem zbog oblika karoserije na zadnjem sedištu nema mesta za više putnike ( udaraju glavom o plafon )  Problem koji se javlja kod većine novih (novijih kola ) ... 

Što se tiče Toyote izneti su utisci na forumu  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na utiscima, lepo je cuti iz prve ruke. Za Tipo sam se nadao jer ima solidno medjuosovinsko. Oticicu svakako da se sam uverim.

Astru sam vozio i ja, do duse karavan verziju sa 1.6 dizel motorom. Tu nema problema za glavu pozadi ali sam bio dosta razocaran motorom, tj snagom. Ocekivao sam bolje performanse

u odnosu na mojih matorih 66kw  :) Covek ocekuje mozda previse od ovih modernijih motora...mislim da je 110ks u pitanju.

 

Mica spominje forda....krecu od 13K, ima neka akcija trenutno za klot fokusa 11990. Ganjao bi karavana mozda. Rodjeni brat je kupio nedavno fokusa 2005. sa 1.6 motorom.

Ne deluje lose uopste, kontam da je to taj isti atmosferac...

Podeli ovaj post


Link to post

Sta kazete na koreju? Spomenuh Elantru. Kia? Agresivan marketing cini mi se :-) Cenovno i30 sw i ceed sw bi mogli da se uklope.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne hvala što se mene tiče. Mislim da nema šanse da se komotno upakuješ u neki od tih navedenih automobila

Podeli ovaj post


Link to post

Ne hvala što se mene tiče.

I sto se mene tice, moze fino da se upakuje u kiu, caravan, mala kilometraza, prakticno nov auto.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9250405/kia-ceed-sw-14-gas

 

Svi ti koreanci imaju veliku manu sto im ne brzo nego rapidno pada cena, ovome je za godinu dana pala cena za 5 hiljada :o a I kvalitet je onako, drzi vodu dok majstori ne odu ili u prevodu dok si u garanciji miran si, posle......

ima I ovaj, isto nov auto pod garancijom

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9144684/kia-ceed-sw-16-gdi

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam pametan, imam par prijatelja koji voze Korejance, u glavnom zadovoljni ljudi. Slazem se sve su relativno mlada auta jos. Mada slusao i price taksista (Zrenjanin valjda) koji gaze i30 jako dugo bez vecih problema.

Zna li neko nesto o ovom placu Service Maxx doo. Imaju dosta automobila koji su male kilometraze i kupljeni kod nas, tj pod garancijom?

Svidja mi se ceed sw, ali pitanje koliko ima mesta za mene, kao sto rece Piske.

Podeli ovaj post


Link to post

.

Zna li neko nesto o ovom placu Service Maxx doo. Imaju dosta automobila koji su male kilometraze i kupljeni kod nas, tj pod garancijom?

 

zna se, kia automobile su im iz programa staro za novo I test vozila, uzimaju vozila od rent a cara I staro za novo tako da je vrlo saren izvor svih tih auta. to staro za novo ne mora da znaci da je lose,to od rent a cara bi izbego u sirokom luku. dobro je sto prihvataju staro za staro I sto daju na kredit, sve se tamo zavrsava. ponudi im svoju corolla pa vidi kolika je doplata za nesto drugo. male su im procene jer sebi ostavljaju puno prostora za cenjkanje ali I ti se cenjkaj sa njima..... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Aj da i ja lanem koju :). Pitao si za mišljenja drugih, e ovo je moje. Možda se neće slagati ni sa jednim drugim, ali ja bi tako. Da imam toliko novca koje planiram dati na auto i gledao novo. S obzirom na tvoje gabarite i zahteve, definitivno Kia Seed karavan, i30 karavan, koji su fantastični auti. Na svim listama po kvalitetu su u samom vrhu. Burazer je kupio novi i30, a bila je i Corolla u toj igri i izgubila u odabiru. Ni jednom se nije pokajao. Da kupuješ polovan auto onda bi bila priča drugačija, ovde pričam o novom. Novi Nissan Note je jako prostran i dobar auto koji ima mesta u izobilju, a ulazi u tu cifru. Ja bi gledao i Duster jer i on spada u tu cifru, a ima mesta. Polovan bi se mogao nači i neki Avensis koji bi zadovoljio tvoje proheve. Ljudi pljuju Fiat i Ford ,ali ja sam imao oba i stvarno sam bio zadovoljan s njima. C-Max je potvrđeno odličan auto sa najboljim podvozjem u klasi i obiljem prostora. Ima tu podosta toga za te pare. Sad ako baš ganjaš Toyotu, onda bolje Polovan Avensis nego nova Corolla jer imaš visoke zahteve. 

Podeli ovaj post


Link to post

Bez obzira sto imas 13k € to ne znaci da treba sve da spucas u auto, sto opet ne znaci da i za manje para ne mozes da kupis dobar auto.

ovako nesto?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8983796/mazda-5-20-cd-svajcarska

779408fdbac5b58450bc90a8b9c2d493.jpg

Imaju tri komada na tom placu pa vidi, razmisli

Po meni, em si kupio dobar auto koji zavrsava sve tvoje potrebe, em ti ostalo para....milina ili kupi novu kia hyu pa imas garanciju 7 god, ali posle tih 7 god racunaj da bi za taj auto izvuko manje od pola koliko si ga platio, pre bi uzeo jedan od ona dva sa malom km stare par meseci koji su vec sada ispod cene.

@ matori, ford da, fiat ne bi, stariji fiati sa manje elektronike su druga prica od novih.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Skoda superb? Ova najnovija je sa popustom 20000e 1.4tsi 150ks. Nadjes od salona test vozilo, malo se ispruzis vise tj sacekas da se nakupe parice (a malo padne cena auta) ili neki kredit/lizing. Ali zato je auto toliko velik da mogu 4 kosarkasa u njemu da se voze komotno. Iz iskustva mogu reci da u audiju A8 nema nista vise mesta.

A inace auto kao auto barem po meni izgleda 3 puta ozbiljnije na oko od vecine navedenih. Zapravo od svih, ali to je za moj ukus.

Mozda i opcija ako ti je ipak preskup superb da pogledas novu oktaviju, takodje tako nesto malo korisceno (mozda i glanc novo na sajmu ili ako ima neka akcija), ona ima mesta negde ko avensis, a deluje mi da se vise dobija za iste pare.

Koji sam vagenovac :D

Izmenjeno od NenadRAV4
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Budzet je 13 k €, superb ili octavia su perfektni, ali......

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×