Jump to content
Dijenek

Kupovina novog/polovnog auta? Kog? (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

Ta mazda je krenula da se prodaje sa 14k (ako ne i vise (ne secam se))

i dugo je u oglasima (barem 7 emseci)...

...meni to deluje kao da je potraznja -1, ili da nesto nije ok sa autom

Izmenjeno od darknula

Podeli ovaj post


Link to post

Čisto sumnjam da je neka velika potražnja za autima koji su skuplji od 10k € općenito. Tržište će reći za koju cijenu taj auto može biti prodan ionako.

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Za uporedjivanje

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8642371/mazda-6-20i-te-plus

 

Ovo je neka poluproverena varijanta, poznanik mog kuma. Nisam isao pogledati vozilo. Planiram, mada mi je tu problem i jacina-kubikaza-registracija-potrosnja(moze se resiti plinom - sto ne volim) ali pre svega veca kilometraza.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas dobih mejl od Violete iz Gotacara.

Ja sam moju kupovinu obavio, ali mozda ce biti korisno nekom od vas:

 

COROLLA MC 1.6 VALVEMATIC SD M/T6 LUNA u beloj boji 15.490 Eur doplata za alu felne 300 Eur i za metalik boju 500 Eur.

 

· COROLLA MC 1.6 VALVEMATIC SD M/T6 STYLE u beloj boji 15.790 Eur doplata za metalik boju 500 Eur.

Podeli ovaj post


Link to post

Istu ponudu dobih u Toyota centru u BGu. Ja sam mislio da je to samo njihov lager...To su primerci 2016. zato su na popustu.

A nije da me nije zaintrigiralo  :) na kraju se sada premisljam da pogazim svoju rec i da nekako nabavim dodatne pare...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imas dve opcije. Da nakrpis pare za novo sto ce verovatno da se odrazi na kucni budzet ( vracanje dugova itd ) i na kvalitet zivota, i druga opcija mlad polovnjak koji ce realno da ti radi posao kao i nov auto a ni uzivanje ti nece biti manje za dosta manje para.

Ja znam sta bi ja uradio, kupio bi recimo ovu mazdu, odradio joj veliki servis i ako nesto treba i slatko bi se vozio jos bar 100k km, em je klasa iznad corolle, ima full opremu bolju nego corolla i ustedeo bi 6k € u odnosu na novu corollu. Osim toga auto ti je preko preporuke tako da sve mozes da saznas o njemu. Odluka je na tebi, niko ovde na forumu ne raspolaze tvojim novcem tako da jedino sta mozemo je da svako od nas kaze sta bi licno uradio, potpuno individualna stvar

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Svugde podji kuci se vrati  :)

Napravio sam odredjenu rezervaciju\kaparu...necu da ureknem, cekam da se finasijski aranzman realizuje pa javljam, ako Bog da sledece sedmice...

 

Hvala u svakom slucaju...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hajde i nek je sa srećom koji god auto da je u pitanju pa da konačno stavimo tačku na ovu temu i razmatranje svih mogućih modela i auto marki današnjice. :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

A moras priznati da je bilo zanimljivo  :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

A kad cemo znati koji je auto? Radoznao sam...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Napisah gore - svugde podji kuci se vrati - ne bi li naslutili da sam ostao veran, ali mi nikada nije islo pisanje i izrazavanje :) 

 

Elem posto si nestrpljiv i u nadi da necu izbaksuzirati: Nova Corolla je u pitanju, odlucio sam se za ovu akciju sto je neko spominjao ovde. Bela u Style opremi 1.6 - 15790. Posto je prevazisla planirani budzet sada cekam

da se srede stvari oko dodatnog novca. Valjda ce biti sve ok inace propade kapara i rezervacija. Nadam se da se nisam zeznuo previse :-)

Ponovi se prica kao kod @@cikajowa cini mi se...

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je prosto neverovatno da je nova 1.6 u style opremi po toj ceni. Moja je bila skuplja dosta u style opremi. U svakom slucaju odlicna ponuda

 

Sent from my Samsung S7 edge using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Rekla mi je Violeta da za sajam ne planiraju ovu cenu vec 200eur vecu. Eto info ako nekome znaci.

Konkretni razlozi ove ponude su po meni: Vozila su sa lagera 2016. godiste (treba to rasprodati) i nemaju onaj napredni paket sigurnosti (detekcija saobracajnih znakova, auto kocenje i jos dve stvari).

No i pored toga je po meni jako dobra cena i to je razlog zasto sam odlucio da se nategnem. Uspeo sam i patosnice izmuvati a i verov cu moci birati alu felne u zavisnosti sta imaju na stanju. Dodatno, odveo i gospoju i decu, njima se svidelo i tako udjosmo u dil. Opet kazem, cekam sada da sve prodje ok pa da zalijemo. :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolji mogući izbor za te pare Dijenek . 

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Onda ja nisam razumeo, to je cena za model kao moj, ne za restajlig? Onda ok

 

Sent from my Samsung S7 edge using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne :) restajling je u pitanju, tj novi model al proizveden krajem 2016. Model kao tvoj se mogao dobiti do avgusta-septembra cini mi se, i to sa lagera...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo :)

Automatsko kocenje svakako nije nesto za cim bi trebalo zaliti naprotiv.

Koji je rok isporuke?

Podeli ovaj post


Link to post

2-3 dana nakon uplate, tj koliko treba da prodje uplata + da spreme (operu) + registracija i to je to...

Podeli ovaj post


Link to post

Inace, nije da zalim za tim paketom ali ima zanimljivih stvari: Sistem kocenja kod opasnosti od sudara, pracenje kolovnozne trake sa auto usmeravanjem, auto duga - kratka svetla i sistem prepoznavanja saobr znakova. Da i to ulazi u ovu cenu - e to bi bilo za rispekt veliki. Ali sta je tu je. Zalim mozda malo za bojom, lepo joj stoji tamno siva. Mada mislim da joj cuci i bela...

Podeli ovaj post


Link to post

Bela boja joj odlicno stoji.

Sve od navedene opreme moze da bude od koristi, ali moze i da pravi probleme (dobro Toyota je pa verovatni ne bi ;) )

Odlican i pametan izbor.

:toyo:

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo je reci i znati da ima te sve sigurnosne stvarcice, ali ne zali za time, skoro svi koji imaju vozila sa tim stvarcicama drze to pogaseno jer u realnim uslovima smeta vozacu. Inace dobar izbor, zapravo za te pare vrhunski!

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem u takve gedzete u kolima srednje klase. Ne žali.

Ajd pa da nastavimo u nekoj novoj temi :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim da se svi slazu sa izborom :) dobar znak :) hvala drustvo!

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bolje si se udao nego sto si se nadao, jos je fl ajd sa srecom i ne kukaj sto mu fale ti gadzeti, realno nece ti to ni trebati, sve sta treba ima, ima i vise od toga

p.s- oglasi staru corollu ovde, mozda ce nekoga zanimati.

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

×