Jump to content
Dijenek

Kupovina novog/polovnog auta? Kog? (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

Kad vec gleda nissan neka pogleda i renault megane, po meni jedan od najlepsih u klasi, odlicne cene, odlicni paketi opreme i motori, imaju finansiranje.

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da, gledao sam na sajtu. Grand Tour je 13.990 u osnovnoj opremi, motor 1.6 115KS. Nije losa oprema. Pogledacu.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa to sam ja predložio čim si otvorio temu ali si izneo zamerku na prostor pozadi.

Podeli ovaj post


Link to post

Gledajuci review-e izneta je ta zamerka. Naravno da cu svakako pogledati da se sam uverim. nije internet uvek u pravu...Za ovaj vikend planiram obilazak Sekulic(Reanult), Opel i Ford...pa cu javiti je l sam izneo i preneo neistinu.  ;)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@Dijenek

 

Da ima tu i o Toyoti fin članak.
Moram da ti pomognem, pošto si i ti meni pomogao da zaposlim novog radnika udarnika :)
 

Moj ti je savet da se strpiš.

 

Ako ti neki toyotin model odgovora (spominjao si corollu):

Zar nema Toyota svaki čas po neku akciju?
Toyota svake godine izbacuje "redizajn" modela, ili ga spolja doteraju malo ili ga doteraju iznutra, tako su i ovu corollu, to nije novi auto.
imaš auto, hteo bi corollu, sačekaj 2-3 meseca i biće po ceni koja ti se sviđa.
I da je totalno nov auto ako nije SUV kategorija cena mora mnogo brže nego ranije da dođe na normalan novo.

Zato je toyota i popravila prodaju u poslednjih par godina, unormalila cene.

 

U međuvremenu pogledaj ostale modele kako si i planirao, možda shvatiš da mesta za glavu i noge (decu kolica, psa ...) imaš kako treba samo u nekom mpv-u, kategorija koja izumire pa uzmeš BMW serije 2  active tourer :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobar je tvoj Verso, ko budali samar...ima akcija za 18k. Al sam kratak za 5. Da izvines  ;) Mogao si ponuditi neku test voznju na tenane, bez da mi neko dise za vratom...sem tebe  :)

Necu zuriti svakako, vec sam negde i rekao ranije...lako se moze desiti da nakon obilaska svih odlozim kupovinu. I sajam ide u martu. No lepa je rasprava, verujem interesantna mnogima koji razmisljaju

o kupovini novog automobila.

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Gledajuci review-e izneta je ta zamerka.

Upravo tako, megan hb pozadi nema mesta (kako za noge tako i za glavu).

Pravi momacki auto sa odlicnim 1.6 dci.

Podeli ovaj post


Link to post

Slozio bih se sa Vedom. Treba gledati generalnu statistiku. Ali isto tako treba se raspitati koji su najcesci kvarovi, ili ti slabje tacke, doticnog automobila. Ako dodje do situacije sa tako nekim automobilom, majstor Djole ce biti konsultovan :)

@Mica: Honda je fantazija. Do duse, razmisljam se da ne uzimam ni previse staro...znam da je bitnije kako je odrzavamo nego koliko je staro ili koliko ima km, ali opet na ovu svotu novca jednostavno 

ocekujem i da auto bude u "mladjem" dobu...hvala za predlog u svakom slucaju.

Podeli ovaj post


Link to post

Accord nije za njega, sve je plus za taj auto 2.0 benzinac, ali ima samo jedan veliki minus, a to je mesto za noge nazad, nije bas za dvoje preko 190 da sede jedno iza drugog. Tj mogu da sednu (iz iskustva) 190 i 200, ali to je to, nema vise mesta. Recimo u rav4 koji je kraci se lakse smesti ta kombinacija visina jer su prednja sedista uzvisenija i tanja, dok su na akordu prednja sedista dosta nisko i masivna su. Ok, mogu da se podignu, ali je onda glava kaci nebo.

Cak bi predlozio coveku rav4, ali kod rava je problem sto ja koji sam 187 pomerim vozacevo sediste do kraja u nazad i mogu jos da stisnem kvacilo do kraja vrhovima prstiju. Tako da on od 2m mozda ima da se oseca malo stisnuto. Samo je kod rav4 prednost sto i kad je sediste do kraja pomereno nazad moze da sedne neko od 190, jest da je stisnuto ali moze.

Izmenjeno od NenadRAV4

Podeli ovaj post


Link to post

A prostor u gepeku kod Rav-a? Ima jedan kod mene u kraju, predpostavljam za USA trziste, sa "dubljim" gepekom...vidim po bocnom staklu...

Podeli ovaj post


Link to post

Cini mi se, po oglasima, da prelazi moj budzet...ako uzmem u obzir da bi uzeo nesto sa malom kilometrazom i novijeg godista. A da mi se svidja, svidja mi se. :)

Podeli ovaj post


Link to post

A prostor u gepeku kod Rav-a? Ima jedan kod mene u kraju, predpostavljam za USA trziste, sa "dubljim" gepekom...vidim po bocnom staklu...

Dobro si primetio to za zadnje staklo, 20cm je duzi taj rav za Americko trziste. Inace ima i u ovom mesta zato jer je dosta dubok i plus ako zatreba neki cm da bi se zatvorila vrata lako se pomeri zadnje sediste.

Podeli ovaj post


Link to post

Deluje mi da je motor isuvise slab za ovu karoseriju. Koliko Nm ima ovaj motor?

Podeli ovaj post


Link to post

205Nm, ne znam kako bi se ponasao sa klimom i cetvoro ljudi unutra

Podeli ovaj post


Link to post

To se i ja pitam. 2.0 je prava mera

Podeli ovaj post


Link to post

205Nm, ne znam kako bi se ponasao sa klimom i cetvoro ljudi unutra

Nikako, taj motor je za yarisa i nista vece, ni auris ni corolla, taj motor ni ne moze u tim velikim karoserijama da bude ekonomican

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Ekstra je u toj beloj bisernoj boji. Mislim da je bilo pisanja o tom motoru po forumu. Da i nije tako los ko sto papir kaze. No, sigurno bi 2.0 legao bolje.

 

Btw, danas odradih test voznju kia ceed hatchback 1.4 benzin. Lepo podesen auto, ogibljenje, solidna izolacija, meke komande, dosta mekan servo. Lep enterijer nocu. Motor pomalo trom. Ali nije neizdrzljivo. Malo vise saltanja resava stvar. Ima 6 brzina. Naterao ga oko 100ke na bulevaru, lepo miro tiho...sta znam, sw je tezi 50kg. Sigurno se oseti...

Podeli ovaj post


Link to post

Ako te interesuje Ceed sw sa tim motorom, ima moj drugar . Kupio pre mislim 2-3 godine i sad se rastaje sa ženom i hoće da proda auto zbog love. Auto je kao nov. Nije on ni prešao puno , išao sa njim za Grčku na more , a ostalo po gradu. Prezadovoljan je. Tu možeš i dosta para da uštediš ako se odlučiš za Kiu. Mislim da je on spominjao nekih10000e , auto je bukvalno nov. Mislim da ga je koštao 16 i nešto k eura. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ako vagas 1.4 td i 1.4 atmo, dizel je bolja opcija

Podeli ovaj post


Link to post

Ako te interesuje Ceed sw sa tim motorom, ima moj drugar . Kupio pre mislim 2-3 godine i sad se rastaje sa ženom i hoće da proda auto zbog love. Auto je kao nov. Nije on ni prešao puno , 

nista bolje i lepse nego kupiti auto preko preporuke  :thumbup:

e sad, sto ja mislim da je taj motor slab....msm, nije slab ali fali mu snage, mora da se tera u obrtaje kad ti zatreba za preticanje, jace uzbrdice pod klimom, za te stvari moze da bude smaranje, u svakodnevnoj voznji nece se primetiti neka velika razlika da li je 1.4 ili 1.6.

Podeli ovaj post


Link to post

Mico, rekao bi da si uboo poentu. Nakon ove kratke voznje to je bio i moj utisak. E sad, za malo vise novca je u opticaju Elantra sa 1.6 motorom i ~130 konja + gomila opreme. Kao sto sam rekao ranije: Kia deluje kvalitetnije uradjena a Hyundai nudi vise prostora, opreme i jaci motor. Sacekacu voznju Elantre da dam uporedni sud. Sutra su u planu Ford, Opel i Reno. Javljam utiske.

 

@matori: Hvala za info, ukoliko odluka padne na Kiu kontaktiracu te. Ako postoji oglas mozes ostaviti ovde. Veliko hvala.

Izmenjeno od Dijenek

Podeli ovaj post


Link to post

Slobodno kontaktiraj! Nema oglasa, on bi to prodao ili menjao za neki jeftiniji auto da izvuče pare. Sedili neki dan i pričali. Ako te bude interesovalo slikaću ti auto i poslati . Nisam preko vikenda u Srbiji, neverujem ni na netu pa od ponedeljka opet na vezi. Ako hoćeš , pošalji mail pa ti pošaljem slike. U svakom slučaju tu sam ako šta treba. 

Podeli ovaj post


Link to post

Kao sto sam obecao, izvestaj za Forda, Renoa i Opela.

Ford Grand Motors: Niko se nije udostojio da nam pridje u salonu. Sedi lik u drugom delu gde su im mazde i iskulirao nas maks :) Pogledali smo vozila, tj fokus karavan. Los utisak ostavio jer jako malo prostora nudi (u odnosu na druge marke iz C segmenta koje sam obisao) i napred i pozadi. Kvalitet plastike deluje nizak, kvrcka gde god da se uhvatis...vrata, konzola...i to sve za preko 14hilj. Pozitivno: Celokupan dizajn, pogotovu sportski unutra.

Renaul Dacia Sekulic: Ovde nam je prisao lik i ponudio pomoc, do duse nista nije znao jer menja kolegu koji radi prodaju. Pogledali novog Megana u karavan i limo verziji. Utisak: Space :) Najaci primerci izlozeni krcati opremom. Solidan utisak sto se tice kvaliteta. Ergonomija napred ok. Pozadi ni da se mrde kada se namestim napred kako treba. Potvrdjujem manjak mesta za kolena a pogotovo za stopala. Nizak profil sedista. Udara sediste u gornji deo stopala. Mizda he oroblem sto nosim 46. :) P.S. Talisman izgleda mocno! ;)

Dacia Duster: Nisam ocekivao mecku, ali sam se opet nekako blago razocarao. Izlozen primerak od skoro 16hilj, krcat opremom. Tvrda plastika, jeftina na oko, lose uklopljena. Ergonomija losa. Sedista kratka. Dugmuci klime na losem mestu, prenisko. Koza na volanu gruba. Ne znam, mozda previse ocekujem ali meni to nije primamljivo.

 

Opel Bel Car: Usli i odusevili se. Promoterka! :D Salim se, ali nice touch. Doticna pita sta treba pa odvede do koga treba. Gledali staru astru sedan, novu astru i merivu. Astre deluju ok sveukupno, s tim da je prostor pozadi nedovoljan. Nista ne dobijam vise nego sto imam. Do duse sedan stari je na akciji oko 12k pa na gore. Nova astra je 14hilj pa na dalje.

Meriva, e ona je zagolicala mastu :). Flex nacin otvaranja vrata, Flex klupa pozadi, solidan gepek od 400lit, ergonomija napred. Mesto pozadi za trunku bolje nego prosek u C klasi, pogotovu kada se pomere sedista. Drive paket opreme. Specijalni popust plus popust na konto moje firme: 1.4 turbo 120ks 13.400eur. Uracunata i metalik boja,tempomat, alu felne 16, potisnice i td. Nude test voznju sa dizelom. Ne znam sta da mislim. Sta kazete za motor? Za cenu? Negativne stvari: Tvrdja plastika i imidz :) kao da nisam dovoljno star za opel merivu (e zivote).

Izmenjeno od Dijenek

Podeli ovaj post


Link to post

Napisah ranije, meriva je bila jedan od mojih izbora. Fantastican automobil sa obilje prostora. Ali ta plastika i tvdo ogibljenje je presudilo. Vozio sam taj dizel test vozilo. Vuce kao blesav, potrosnja oko 5. Ne bih isao na te turbo benzince, ali to je sve individualno.

Moj poredak:

Otkavija

Corola

Meriva

Astra sedan

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Izmenjeno od cikajowa

Podeli ovaj post


Link to post

×