Jump to content
Dijenek

Kupovina novog/polovnog auta? Kog? (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

Ako već hledas te male motore , jesi gledao posto je Ford Focus sa tim 1.0 motorom? Taj mozotoc je vec 5 god. z refom proglsavan najboljim, a i Focus nije malo auto.

Podeli ovaj post


Link to post

@gdejan: Pa zasto bivse kolege? Valjda smo ostali kolege :D i je l ti to hoces da me nagovoris da kupim shlogana? :P ja gledam da izbegnem da sedam u najjacu opremu. Kako posle da "trpim" oguljen auto. A i vlasnik doticne oktavije je prek covek :D Da me cuje sada..

 

@matori: Spomenuh i ranije da cu obici jos proizvodjaca pa i Ford. Nije velika razlika izmedju atmo 1.6 i tog 1.0 sto se tice cene...

Podeli ovaj post


Link to post

Skoro svi sedani na bazi C segmenta imaju problem sa niskom linijom krova pozadi. Sto se tice dizela, izgleda da samo logana mozes da kupis. A ako neces Daciju, ostaje ti pregrst benzinaca ili bolji auto do 3 godine starosti.

Podeli ovaj post


Link to post

Izvinjavam se sto je tema otisla na vise strana pa je tesko i pohvatati sta sam sve napisao i koje ponude imam. Jedna od njih je, da ponovim, i Fiat Tipo 1.6mjt za 13.500. Do duse u osnovnoj opremi. 1.3mjt je cak i jeftiniji. Mislim 12.000. I to cu otici probati. Zanimljiva je to ponuda sto se motora tice.

 

Nije ovo prvi put da cujem za rane kvarove kod VW. Mislim da su srozali kvalitet ali nisu oni jedini. Ali da ne idemo u off. @observer: Koja je konjaza kod tebe? 86ks?

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste u pravu si. Totalno mi se sve pobrkalo. @_@

Podeli ovaj post


Link to post

konkretno, vidim da hoces nov auto, jeste, novo je novo ali ipak da ti predlozim.....

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9087000/toyota-avensis-20d-4d-sd-luna

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9249642/toyota-avensis-20-d-4d-luna

razlozi za

toyota, kvalitet, pouzdanost, provereni motori, elektronika, sve....drzi dobru cenu kao polovnjak. znam da ti je budzet 13 ali vidim da gledas i za 13.5, da se ovo malo spustiti, ti malo podignes....e jbga sad, avensis sa 18 ili 50 k km ili nov fiat....znam sta bi ja izabrao, bio sam u istoj situaciji jer sam mogao da biram izmedju novog punta ili corolle stare 5 god sa 47 k km i izabrao sam corollu, pazi kad se ni jednog milisekunda nisam ni zamislio a kamoli pokajao sto sam tako odlucio. e sad, to sam ja, svako od nas bi drugacije uradio sa svojim parama  ;)

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Mico,

Poredis D i C, odnosno C i B segment respektivno.

Podeli ovaj post


Link to post

visok covek, treba mu normalan, veliki auto da se smesti i da iza njega ima mesta, sve je stvar kompromisa, avensis je za klasu iznad kia ceed, hyu i30 ali.....na njemu je finalni izbor, znam da bi kupio nov avensis da mu finansije dozvoljavaju i da je to ono sta mu treba ali nova kia i nov avensis je razlika pa skoro 10 k eura....nemam pojma, videh oglase, dopali mi se....ovaj sa 50 k km je bas napucan opremom.

Podeli ovaj post


Link to post

Fiat Punto mk2 (italijanski) sam imao 8 godina, takodje kupljen nov, 1.2 benzinac sa 60 ks. Presao 88k km kada sam ga prodao. Opsti utisak stane u par reci - pouzdano ali NEDOVRSENO. Ne znam kakav je sad, ali ne verujem da su daleko odmakli. Nije bilo kvarova za crveni karton, ali je kvacilo krenulo da proklizava vec na 50k km, unutra cvileo nosac pedale kvacila, iz motora se zimi culo kuckanje kad je bio hladan (navodno fabricki veci zazor bregaste osovine), motor vecito mastan...

Ne bih nikada razmisljao o Fiatu i Tojoti u istoj recenici.

Izmenjeno od observer
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

I moj glas ide za Avensisa i to pre svega zbog prostora.

Podeli ovaj post


Link to post

@@Mr Nebojša Pa, ako ne stoji D4D ili VVT-i onda je Hybrid .

Da nije ograničen budžet, prvi predlog za kupovinu bi bio Auris i to Hybrid. Mada, ja bih izabrao Yarisa u toj varijanti, dok se napokon ne pojavi neka sportska varijanta . Hybrid nije neka prednost ovde kod nas, ali zato u inostranstvu se osećaju blagodeti tog pogona koje se ogleda u olakšicama prilikom registracije i vožnje u većini mesta, potrošnja možda i nije glavni adut pri većim brzinama, ali to je tema za raspravku sa konkretnim podacima, a njih nemam. Zadnji info iz prve ruke. Komšije voze u Parizu zadnju generaciju Yarisa Hybrid. Osim što im je saobraćajna za dž ili nešto veoma malo, imaju tu prednost da mogu da voze auto svaki dan. Sad bi se većina pitala šta je tu čudno? Ali u Parizu, trenutno važi pravilo par-nepar, kao nekada davno kod nas, sa tom razlikom što je kod njih ta obaveza u cilju smanjenja zagadjenja. I, hybridi su izuzeti iz tog pravila, tj mogu da voze svaki dan.

Predložio bih i nekog Priusa, ali na oglasima nema ništa interesantno. Jedan mi se učinio interesantnim, ali čovek ugradio,pored sve svemirske tehnologije, plin, tako da nisam hteo da ga predložim i stavim u razmatranje. Tehnologija je dokazana i sa njom Toyote prelaze puno km.

Podeli ovaj post


Link to post

Fiat ako je jtd, onda je dobar. Punto, koliko para, toliko i muzike. Za naseg vozaca odlican. A posebno kao polovnjak. Svaki majstor zna da ga radi, a delove kupis u prodavnici mesovite robe

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravih i ovo za Fiata: zadnje vesanje skripalo kada je bilo vlazno vreme, zimi pucketali granicnici prednjih vrata...

Kao da vozis malo skuplju Zastavu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ipak mislim da nije moguće porediti punta i tipa. Napredovao je fiat od tada dosta. Ja lično ne bih izbacio tipo a svakako bih išao na probnu vožnju.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo ti je fiat 500 odozdo 5 godina star, vozen u ch, presao 65 k km.

f0871e1b57ace208ec0b04fcc76c8efb.jpg

Zaista ne zelim nekome da kvarim srecu i zadovoljstvo kupovine novog auta ali....ovako nije zardjalo na mom karavanu iz 98, ej, pa kad je krenuo most da rdja

 

Послато са SM-G360F

Podeli ovaj post


Link to post

Fiat je od 2001. (tada sam kupio Punto) mogao samo da padne sa kvalitetom, kao i svi drugi. Ne bih nikome savetovao da 13k eura baci na takav nacin. Fiat se kupuje za max 8k evra: ogoljena Panda, tek toliko da ti ne bude zao novca i onda je sve ok. Za 13k ipak treba sesti u nesto bolje. Ne bih odbacio Kiu ako je vec svi toliko hvale (mada licno ipak ne bih kupio jer sam zadrt :) ali ko je "otvorenih shvatanja" neka proba). Najiskrenije, za 13k bih sacekao neku Tojotinu akciju (kao sto je bila proletos) i uzeo Auris 1.33 vvt-i.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Eto. Ovo deluje kao super ponuda, bukvalno da ne razmisljas. Jos dobijes i 6 brzina, taman da se malo spusti buka i potrosnja na autoputu.

Moj glas za ovo i da te ne boli glava.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je iz njegovog ugla!? Ne nesto veci od auta koji ima i koji mu je mali, motor 100ks za necije potrebe ok ali za recimo pun auto pod klimom.....da je karavan, auris ts po toj ceni pa da ne trepne i napravi kompromis sa malo slabijim motorom.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Nema slabih motora, ima samo slabih vozaca :) malo vise rada menjacem i svaki motor moze da lepo ostavi na semaforu "ostatak ekipe".

Za dimenzije se slazem za primedbu, ali ako je prostor prioritet onda ostaje samo Oktavija 1.2 tsi za te pare. Ali misim da je Tojotin atmosferac uvek bolji izbor nego VW turbo.

Test voznja resava sve ove dileme.

Podeli ovaj post


Link to post

Video sam ja ovu akciju za aurisa. Treba mi vise prostora. Makar na gepeku da dobijem. Da je karavan...Do nedavno je bila stara corolla na akciji sa alu felnama za 13700. To je bila po meni vrh ponuda...steta sto nema sada...

A najvise volem avensisa :) ali na zalost trenutno tolike novce nemam. Mozda se i na kraju odlucim da stedim jos pa kasnije uzmem nesto slicno. Do tada cu pokusati da se "skrpim" sa 13.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne sumnjam da je on ok i od 0-100 i da mu je max brzina ok, mislim da mu je elasticnost onako, od 80-120, kakav je opterecen na uzbrdici pod klimom, to ne znam. Taj motor u yarisu je super. Svakako kad bi dobio karavan za te pare i da se zakljuca tema

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Sto da se zakljuca? Bas je konstruktivno...;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ili sam corav ili ne umem da nadjem NIssan prodavca u Novom Sadu. A imam zelju da pogledam Note. Gledam sam negde ovde na forumu snimak o njemu. bas lepo deluje...potrudicu se da ga pogledam.

Nissanov prodajni salon nalazi se sa leve strane kada se isključiš sa auto puta BG- Subotica za Novi Sad . Tu sa leve strane nalaze se i auto kuća Stojanov, Go-ta car itd ..

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×