Jump to content
Mića

Potrošnja vaše Toyote

Recommended Posts

38e4facba88e3bb86104404d8f198786.jpg

Cim je manja guzva u gradu pada ispod 5, u sv.slucaju lepa kilometraza sa pola rezervoara

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota Yaris 1.0 VVT-i : Grad:6.5-6.7l  Otvoren put(isao familijarno do Petrovca,autoput i magistrala-otvoren put 98km oko 100 da zaokruzimo):5.1l

VW Golf 5 1.9 TDI 105ks: Grad:nazalost sliku nemam ali se secam sta je pisalo na Boardu.Tada sam odlucio kad sam kupio auto bas da testiram potrosnju i kola. Samo u Bg sam presao tacno 100km.Na Boardu je pisalo: 3h55min,99km,26km-h,5.5l-100km. Da li laze board to nzm,ali tog dana sam vozao po ulicama:Vojislava Ilica,Usranicka,Bulevar Kr.Alek,Brankov Most,Zmn,Tosin Bunar,Novi Mekator,Arena,Stari Savski,Nemanjina,Slavija,Terazije,Kneza Milosa,Topciderska Zvezda,Vojvode stepe... Na autoputu golf sa 6.brz pri 90-100km-h trosi oko 4.3-4.5. Ali sam uspeo i to da spustim na 4.1l. 

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota Corolla Gti 4A GE 1.6 92kw :viber14:

Sto se moje potorsnje neke tice ona izgleda ovako, da kazemo neka normalna voznja do 4000rpm

 

benzin

Gradska voznja>10/11 l

Otvoren put npr BG>PO 7.5/8 l do 140km/h

 

TNG

Gradska voznja 12/13 l

Otvoren put npr BG>PP, BG>VA 8/9 l takodje neka normalna voznja bez nekog preteranog izivljavana ;)

Sad mi bar lako da vadim prosecnu potrosnju posto svakodnevno sa Toyotom prelazim od 70/80 km ili ti BG>Grocka :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ovde nisam siguran jer više auto stoji nego što ga vozim i uglavnom kratke relacije. Ali ajde evo otprilike:

 

Autoput 7,5-9

Ibarska i slično 5,5-6,5

Grad 10,5-11

Da dodam poslednje merenje... Beograd-Kopaonik-Beograd 600km i 8L/100km a vozilo se 110-120 autoputem i 60-80 magistralnim preko Krusevca, mislio sam da ce biti niza potrosnja ali ok, bio pun auto, 4 ljudi sa koferom krovnim i punom ratnom opremom...

Podeli ovaj post


Link to post

Pacific 200 diže u proseku 1 litar potrošnju, može i više ako je jak vetar, tako da si dobro prošao

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam bas jednom testirao sa koferom i ravno pola lutre veva potrosnja

Podeli ovaj post


Link to post

A primetite li razliku u potrosnji izmedju zimske i letnje voznje ?

Meni ide i preko litre.

Izmenjeno od Japanautofan

Podeli ovaj post


Link to post

Pa hladno je :) . Saug je i tri puta duze ukljucen nego leti, a razlika potrosnje pod saugom je preko 2 litre razlike.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je ista potrošnja, Leti radi klima a zimi mu treba vremena da se zagreje... Gledam da što manje vozim kratke relacije

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da. Meni je do posla 11km. Taman se ugreje mora gasim.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Klimu palim maximalno 5 puta godišnje i to kad stvarno moram jer me sinusi pate i smeta mi , ali pola litre ide na klimu po testiranju , pola na kofer,a na saug ide i do dve litre ako su relacije kratke. 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa mora malo vise da trosi i zbog zimskih guma, veci otpor....normalno je.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

nemam bord ali je prosek 8,5   zimi   80% auto put  20% grad,,....poso kuca kuca poso

Podeli ovaj post


Link to post

×