Jump to content
observer

Toyota Vs WV? (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

 

 

Cime Toyota u Evropi konkurise ovom sportskom modelu golfa?

I onda cudi imidz dosadnog automobilskog brenda koji kupuju penzioneri ;)

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Pa nema. Postujem, cenim i podrzavam razvoj hibridne tehnologije u koji ulazu pare i vreme ali to im je prica na dugackom stapu, mislim na profit. Kao vodeci brend u svetu trebali bi da imaju paletu modela i motora. To sto prave za USA trziste posebne modele, ili za aziju ne znaci da ne mogu da ih plasiraju u evropi. Pogledajte ovo, corolla za japan alias filder postoji kao karavan sa 4x4 i 1.8 vvt-i motorom, zar taj auto ne bi prosao u evropi!? Ako je vw bora napravio to i prodavao se, ako pasat ima 4motion itd itd. Da li je potrebna neka posebna konverzija izmedju modela za USA u odnosu na evropu-nije. Kupci su svuda u svetu isti, kad udjes u radnju gledas, biras....sta da izaberem kod corolle kad imaju tri motora u ponudi. Yaris isto, auris isto. Kao kupac onda skapiram da je to sve jedan isti auto sa drugom karoserijom. VW je narodni auto na celom germanskom podruciju i tu ce tesko da ga skine bilo ko sa trona, toyota mora da prosiri ponudu pod hitno i zato podrzavam saradnju sa bmw, nek uzmu jedan dobar turbo sa oko 150 ks i neka ga stave u aurisa i corollu, to ce da bude druga prica.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se , prevelika razlika i po mom mišljenju nepotrebna između modela za određena tržišta. 

Podeli ovaj post


Link to post

@Mića

@matori

Razumem vas, posmatrate iz svog ugla i to je uredu, ali hajde da malo zamenite uloge? Da ste rukovodstvo Toyote jel biste dodatno upucavali milione, miliarde evra za proizvodnju novih motora u nekim fabrikama po Turksoj, Velikoj Britaniji, Francuskoj, Portugalu samo da  biste imali dodatni profit u promilima veći nego što sada pravite. Azija, Američki kontinetni i Rusija su tržišta koja su ogromna i kao takva su prioritet Toyoti. Srbija kao tržište za Toyotu se verujem nalazi na poslednjim mestima listi svih zemalja gde se Toyota prodaje. Ne zaboravite da je Toyota pristuna u više zemalja nego jedan Mc Donald´s.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ali zasto ne moze auto koji je za aziju, ameriku ili rusiju da bude isporucen u evropi? Ne moze ni da se naruci pa da se ceka, jednostavno ne moze a kad pogledas taj auto za azijsko ili usa ili rusko trziste ispunjava sve eu standarde to ja ne kapiram, ne tako davno toyota je dolazila samo iz japana i cekala se tri meseca, ok, neko hoce da ceka i plati prevoz, zasto ne moze?

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

@Mića

Taj auto za Aziju npr. Tajland, Vietnam, Kina, on se pravi u fabrikama u Japanu ili Thailandu. Automobili za Eu tržište se prave u Turskoj, Engleskoj, Poljskoj, Francuskoj. Ne žele ako ne moraju da imaju dodatne trpškove trasporta, jer da su oni zanemarljivi, farbike u Evropi ne bi ni postaojale, zar ne? Sve se vrti oko profita, ceo svet funkcioniše na tom principu pa i Toyota. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Shvatam i fakat je da je to dobitna kombinacija za firmu, ali ostaje praznina u srcu :);)

Podeli ovaj post


Link to post

Kad kupite VW budite spremni!  :)  :toyolove:

 

15167545_363486887330026_306725699096382

da mi je neko rekao da cu se 3 godine od kupovine toliko se razocarati u vw

auuuu

 

dizajn kao mjerilo kvalitete ili bilo cega kod kupovine novog auta a tek polovnog

ne zanima me vise vw uopste

prevozno sredtvo tacka A do tacka B

zar to ne treba svi da rade kakav dizajn emocija ovo ono

 

kad budem imao para kupim nisan gt  pa se naganjam

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nisi u pravu. Dizajn je najbitniji kod vecine kupaca. Velika vecina kupaca ima bar preko 35 god. Veloka vecina kupaca ima porodicu, samim tim i zenu. Ako zeni nije auto "sladak" popice ti mozak. ****(auto recenzija) da izvines auto ako ce ti presesti. Moja zena je samo za SX4 rekla da dolazi u obzir ako nekad Yare bude prodavan. Toga su svesni i u autoindustriji pa i sami markrtinski strucnjaci kazu da se 99% svetskih proizvoda pravo da se na prvom mestu svidja zenama. ;)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Matori nas prosvetlio ;) Jeste velika istina , najlakše je prodati auto koji se dopada devojkama,ženama. I sa njima je najlakše raditi :)

Zato i pojedini uglavnom stariji lukavi muškarci poturaju žene ispred sebe :) Sa takvima ne volim da imam nikakva posla. Najgora sorta

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hehe dobro si rekao, lukavi. :);)

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo ste vi "raspustili" zene ;) :D

Da sam ja tako rezonovao, kroz vozni park bi mi prosli i ford Ka i Tigra i slicni 'automobilcici' ;)

 

Auto se kod nas sa ovakvim standardom kupuje mozgom, a ne srcem ili ocima.

Kvalitet, cena i kreditni uslovi (ako se uzima na kredit) su ono sto je meni presudno.

Otuda je kod mene i stigao Punto Clasic sa 1.3 multijet.

Mozda je nabavljen (sigurno jeste) na zalasku karijere, neatraktivan za i "vec vidjen, zastareo" ali realno odlican u svojoj klasi i sa kamatom koja bi realno bila veca da mi je roditelj pozajmio novac ;)

(Ne mislim bukvalno, ali ko ce danas uopste da vam da novac na 7 godina, maltene bez kamate...)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×