Jump to content
Mića

Kupovina Mazde? (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

@matori

Iznenadio bi se potrosnjom mazdinih skajaktiv benzinaca.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

ajte molim vas, pa mercedes koji vazi za premium i koji j esinonim kvaliteta se raspada od korozije, svaki, ali svako s kraja 90 tih i do sredine 2000 tih ima koroziju na bas vidljivim mestima.

@ vedo je u pravu, pa masa ljudi nema naviku da posle zime odveze auto na pranje odozdo na kanal, puskom da skine naslage rizle koja je puna soli, ne znam koji auto ne bi satrunuo.....

@@laki72 za dizela mogu da garantujem ovo sta sam napisao, ni ja nisam verovao da 2.2 sa 170 ks moze tako malo da trosi dok se nisam uverio licno na relaciji bg - skoplje i nazad...

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Laki, nisam imao priliku da vidim i probam. Ono što sam čitao testove tih motora, nisam se oduševio. Potrošnja na testovima u realnim uslovima , iznad proseka, a ubrzanjau proseku. Hvale oni te motore, ali mene lično ništa tu nije oduševilo i impresioniralo. I dalje smatram da je Toyotin VVT-i sistem vrh. Smanjuje potrošnju, daje maksimum snagu iz niskih okretaja i ne zahteva nikakvo dodatno održavanje, traje koliko i auto. 

Evo i opisa Mazdinog motora iz maxyjevog posta: " Četvoroventilski agregat Mazde nasuprot tome nije baš živahan. On se ponaša kao neki motori iz ranijih vremena, dosta je sirov, žedan i letargičan. Ako tome dodamo menjač koji nije najprecizniji, jasno je da je slika, nažalost, prilično tužna. ".

Podeli ovaj post


Link to post

To je stari mazdin motor i sa skyactive tehnologijom nema nista zajednicko. Mazdi nema iz razloga sto nikada nije imala direktnog zastupnika vec je radila kao diler mazda austrije. Sad ih zastupa neka firma iz kg, valjda. Nema razvijenu mrezu servisa i podrske u srbiji. To su sve razlozi zasto ih je malo

Podeli ovaj post


Link to post

×