Jump to content
vlada_ivana

Toyota čistač sistema za ubrizgavanje

Recommended Posts

Skeptik sam po pitanju tih aditiva. Ako motor radi kako treba, ne bih tu nista eksperimentisao :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pisao sam vec o tim aditivima za ciscenje, napravio sam i jedan test koji je ovde negde na forumu. Sustina price je da rade aditivi, stvarno ociste dizne, ali se to relativno brzo vrati u predjasnje stanje

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da, za konkretno ovaj aditiv kaze da je potrebno odraditi tretman na svakih 15k km, to mu dodje na svakom servisu, u tom slucaju mozda i ostanu ciste.

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Ako slucajno ima nekih naslaga sto cisti to sredstvo ili aditiv !? Gde mu ode sve to sto se ocisti ?

Podeli ovaj post


Link to post

Prljavstina razlozena u mikronske cestice, zajedno sa benzinom odlazi u cilindar gde je explozija i sagorevanje. Po meni bolje je ocistiti dizne u ultrazvucnoj kadi i posle jednom na 15k km ovo sipati da bi se odrzale cistim.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako Mico,na to sam i mislio. Ocistiti dizne i to ne previse cesto. Mislim da nema potrebe i da gorivo (iako lose) nije bas tako lose da se taj sistem brzo zacepi ili zagusi protok istog.

Podeli ovaj post


Link to post

Ni gorivo vise nije toliko lose i prljavo. U kontektstu ovoga da pitam sta sa rezervoarom? Kada sam menjao rezervoar, kada su ga skinuli i prosuli nesto malo benzina sto je ostalo video sam mulj, to na dnu sta je bilo tesko da je i bilo u tecnom stanju koliko god cistili dizne sve to ima vrlo malo efekta ako je rezervoar pun djubreta prvo treba resiti uzrok pa tek onda resavati posledicu.

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene slicno bilo sa filterom benzina koji izgleda nikad nije bio ni menjan.

Retko kad vidim da neko i menja taj filter,pogotovo ako je teze dostupan.

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene na karavanu je ogroman posao skinuti rezervoar radi pranja, mora kardan, komplet zadnji most, znaci sve da se skine. Verujem da kod yarisa ili bilo koje druge corolle to ide dosta lakse. Kad ostane malo benzina skine se, opere iznutra i u tom slucaju dovoljno je jedno ciscenje dizni ultra zvukom. To da se uradi jednom u 10 godina dovoljno je. Moze to skoro svako sam da uradi ako ima dizalicu ili kanal.

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Meni su u Žeravica servisu u Novom Miloševu rekli nikako to u rezervoar ! Razlaže i naslage u rezervoaru pa to sve završi u diznama i eto problema . Ako neko po kupovini novog reši da koristi onda da a ovako stvara problem.

 

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Ima istine i logike u tome.

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

×