Jump to content
Hideo

Polovni manji automobil sa automatskim menjacem

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Razmisljamo da za suprugu kupimo manji polovni automobil sa automatskim menjacem, klimom (po mogucstvu automatskom) i 5 vrata. Naravno, prvo mi je na pamet pao Yaris, ali ni  drugi automobili kao sto je npr. Jazz ili C3 nisu iskljuceni. VV i Fiate ne bih razmatrao iz svojih razloga.

 

Ako imate neku korisnu informaciju da podelite na ovu temu, tipa ovi placevi su dobri, ili ovaj model je za izbegavanje,moj poznanik prodaje ovo itd..., nemojte da se stidite

 

Naravno, budzet je isto bitan, plan nam je da potrosimo do 3500e za to, sto nas dovodi i do starijeg automobila pa je bitno da je dobro odrzavan i da mu se zna istorija.

 

Hvala unapred i jos jednom svima srecna Nova 2017. 

Podeli ovaj post


Link to post

Iz nekog razloga mi ne dozvoljava da izmenim temu. Elem, posto treba i decu da voza, pored klime dodatni poeni idu za airbagove i iso fix za decija sedista.

Podeli ovaj post


Link to post

Nakon zadatog tajminga tema nema mogućnost izmene.

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš težak zadatak. Lično, u favorite bih stavio lanciu ypsilon.

Podeli ovaj post


Link to post

Mico, stvarno malo para za potencijalno dobar autic. Nazalost, 5 vrata je must, sa dvoje dece pozadi bi bio horor. :(

Ja bi ovo kupio, osim ako nije prepreka dvoje vrata. Merkam ga vec duze vremena to je klasican automatik, izbegavaj ove nove robotizovane menjace.
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9327735/honda-civic-automatik


Послато са SM-J500FN
Edit, sad vidim da mora 5 vrata

Podeli ovaj post


Link to post

Jazz Cvt isto zaobidji. Tako veli trio na svom blogu. Valjfa oni znaju..

Inace, svaki jazz za koji pise automatik je u stvari cvt.

Izmenjeno od mahatma

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš težak zadatak. Lično, u favorite bih stavio lanciu ypsilon.

Moram priznati da mi taj auto uopste nije bio na radaru. Koleginica je jedan imala pre dosta vremena i znam da je bila zadovoljna ali kakav je auto u globalu - kvalitet, troskovi odrzavanja, dobri servisi?

Podeli ovaj post


Link to post

Da, kasno sam video da je 4 vrata uslov. Pa ova micra nije losa varijanta, imas tri na polovnim automobilima koje su automatik pa vidi.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

@ Marketman i @ Mahatma

 

Ćao, može li malo detaljnije zašto da zaobiđem ova dva automobila. C3 će pogotovu biti problem, ženi si dopada a sa Xsarom smo samo imali sjajna iskustva. 

Mahatma, sudeći po drugim temama verujem da si ovo za Jazz dobro istražio, ako imaš neku preporuku reci. Ako ti nekad bude pri ruci link za Jazz na Trio blogu, molim te podeli.

Podeli ovaj post


Link to post

Kacio sam ti vec te micre. Zasto da ne, klasican automatik, cetvoro vrata, pouzdani i provereni motori. Samo dobro proveri menjac da li je ispravan. Ulje u menjacu gledaj dok motor radi, pre izvlacenja sipke ga prebaci od P do L, u voznji ne sme da proklizava, to ces najbolje proveriti kad mu opalis kick down.

po meni sasvim ok auto po ok ceni.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Čitao sam puno o toj generaciji Micre jer mi je ženi najlepši auto ,a i ja sam ljubitelj Nissana pa mi je bio u planu. Auto je odličan i kvalitetan, ali ima jednu manu. Lanac mu odlazi u proseku na svakih 100k km. Gde god sam čeprkao o tom autu uvek ista priča. Jednostavno olabavi španer i sve se mora menjati. U principu auto je takav da se pri kupovini ne treba ni pregledati , bar tako pišu, samo lanac treba oslušnuti i to je sve. 

Podeli ovaj post


Link to post

Mico, jesi, hvala lepo. Provozao sam ga, deluje mi da je menjac u odlicnom stanju, u svakom slucaju planirm da ga odvezem do ovlascenog servisa na pregled. Nekada sam i sam imao Mikru, ostala mi je u najlepsem secanju kao i LF auto gde sam je odrzavao.

Matori, slusao sam laicki, motor sapuce u radu, ja nisam primetio nikakve cudne zvuke. 

 

Drzite nam fige :)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Drustvo, kupismo Micru. Odvezen je do LF servisa na proveru, od potencijalno vecih problema ustanovili su da je nivo ulja u motoru nizak (servis uradjen pre 7K km) i kao potencijalni razlog naveli to sto je koriscen Motul 5W 30 umesto 5W 40. Ne curi nigde ulje, menjac odlican, lanac odlican, prednji diskovi i plocice za 10k. Uz to da je prednje desno krilo udarano napomenuli su hitnu zamenu PK kaiseva i zadnja dva silen bloka kao i jos neke stvarno sitnice. Ovo prethodno navedeno uz redovan servis cu uraditi sto pre. 

Ima li neko da preporuci pouzdan servis (NBG, Zemun) a da nije LF, da se raspitam za cenovnik usluga?

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Odličan autić! Da vas dugo služi ! Čestitke na prinovi ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno, neka je sa srecom

Jedino znam za hit auto na starom sajmistu.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu da ti preporučim svog mehaničara, nije specijalizovan za Nissan, održava Peugeot/Citroen, ali i moje Yarise.

Podeli ovaj post


Link to post

Ta micra je tako prost i jednostavan auto da moze da ga odrzava svaki krsten mehanicar. Obratio bi paznju na menjac, promenio bi ulje odmah.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu da ti preporučim svog mehaničara, nije specijalizovan za Nissan, održava Peugeot/Citroen, ali i moje Yarise.

Ćao,

 

Molime te, daj kontakt bilo ovde bilo na PM.

 

Mico, u pravu si, menjanje ulja na menjacu, mali servis i ostali primeceni problemi idu odmah na resavanje.

 

Hvala svima na lepim zeljama.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pitaću kolegu gde on održava njegovog Nouta ako ti znači.

P.s. Čestitke na kupovini

---

tapatalk@lumia640

Podeli ovaj post


Link to post

Zahvaljujm. Pitaj kolegu, da značilo bi mi.

Podeli ovaj post


Link to post

Videh micru na dzonijevim fotkama, odlican auto

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

×