Jump to content

Recommended Posts

Ja sam lagano savladavao uzbrdice sa snegom ali utabanim. Na autu nove Fulde KM3. Na ledu nisam imao šanse i tu sam morao da stavljam lance i sa njima išao kao po suvom.

---

tapatalk@lumia640

Podeli ovaj post


Link to post

Led je najteža prepreka, po snegu ide većina guma, led je problem i tu lanci/čarape pomažu

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro vam jutro kolege forumasi.

Ako ste iz Beograda i krecete na posao, pripremite se na guzve i sporu voznju. Veliki broj semafora nije u funkciji, posebno na cukarici.

Kneza milosa je 'onako', a Bulevar je prekriven korom leda i utabanog snega, pa treba biti pazljiv, narocito pri kocenju.

Slicno je i u ostalim delovima grada.

Obratite paznju na one koji zeleci da se sto pre iz svoje sporedne neociscene ulice ukljuce na glavne gradske saobracajnice, neretko izlecu bez da gledaju ide li neko.

Takvih sam imao nekoliko u samo jednoj ulici...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Auto put smer ka nbgd, slikano sa plavog mosta

25f94a06e7e3e4661fe6b4cf0df9e6ef.jpg

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Ima medju starim ljudima mnogo dobrih vozaca, ali nazalost i mnogo onih losih koji su kao metak u cevi. Pre 6 dana se desio lancani udes na nadvoznjaku u bataji, po svemu sudeci neki cicica u kecu zakacio pezo koji je isao u srednjoj traci, poceli da se okrecu na putu jer je jos pride bila samo na nadvoznjaku poledica, naletelo jos 3 vozila na njih, na jednom totalna steta, a mozda i na dva.

A vozaca jednog od tih vozila znam, tako da reci mi koliko naplacuje ovaj tvoj farbanje po komadu karoserije?

Ovo?

 

1f75e8b60c8f7d34d3ede784217a7168.jpg0ec6de48b2ced3f515ceac8723535952.jpgb03d328db55646a1b7e5ad87d0fa768e.jpg

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Jok ja, drugar se zateko pa mi poslao a okaceno je na garazi.

Iz tvog posta sam skapirao da je to u pitanju pa reko da ilustrujemo

taj stojadin ma kako bio dobro ocuvan je osim sto je mator potpuno tehnicki zastareo i nebezbedan auto. Pitanje je kako sta funkcionise na njemu, kakve su mu gume. Sam slucaj je klasika za mostove i nadvoznjake

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Imam i ja nesto slika, ali ne mogu ovde da postavljam jer izgleda nemam dovoljno prostora. Ovo da je kec kriv sam zakljucio po ostecenjima auta, njemu su ocesana zadnja desna vrata, a jednom pezou 308 (koji je napred stao) je ocesano prednje levo krilo, far napukao i branik na tom cosku ostecen. Sledeci je naleteo punto. Na zadnjem levom krilu punta je tirkizna boja od corse, a ono sto je napred punto razbijen to je od udarca u bankinu jer je ostalo dosta plave boje na bankini, srca od stakla i plastike. Na kraju je multipla naletela i udarila u corsu. Sad ne znam sta je tu sa ovim golfom, nisam video na njemu ostecenje kad sam bio tu. Inace koliko sam razumeo poceli su svi da se okrecu i lupaju.

A kako da se i ne desi to, kad sam dolazio na mesto sudara vozio sam iz smera od grada oko 100kmh i put nije bio klizav, penjem se na nadvoznjak vidim nesto se vise sija put nego sto bi trebalo i lepo usporim na 70. Konacno vidim u drugom mestu ovaj udes, lagano stanem u zaustavnu (koja je pod utabanim snegom). Krenem da prelazim auto put i vidim da je ispod mene onaj najgori uglacan led. A najgore od svega, ljudi prolaze 100-120-140 ne konstatuju!! U roku od odmah sam pobegao odatle. Naravno na mestu udesa takodje totalni led, ali lepo pre pocetka uvidjaja prosao kamion i posipa so (ili hemiju sta vec). I posle svega toga dolazim kuci i slusam na tvu kako se hvale da je sve 100% pod kontrolom, preventivno se posipa so itd itd

Podeli ovaj post


Link to post

Da mico, samo ovo na snimku je uzrokovano ledenom kisom, dok je kod nas na mostovima bila posledica slabog posipanja 'hemije'

Imao sam priliku da proteklih noci i jutara koristim beogradske saobracajnice i mogu da ti kazem da se gotovo sve ulicw nocu pretvaraju u klizalista, jer temperatura padne, a koncentracija soli je gotovo nikakva.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Milos CTS
višak S u http
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Kada izadju iz kola onda te zaustave i pitaju gde su ti lanci,a oni jos sa letnjim gumama :D

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ako neko planira za HR , gužva je na graničnim prelazima jer su Hrvati zatvorili prelaze za teretna vozila i kolone su kilometrima dugačke. Putnički promet ide , ali se čeka zbog gužvi. Putevi su im jako slabo čišćeni , tako da ako ne morate , bolje malo sačekati da prođe ova situacija sa snegom. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

realno ne znam da li su u obavezi da sedaju u auto koji je tehnicki neispravan porazavajuce je da je kombi sa zadnjom vucom krenu bez problema

@japanautofan, trazice dlaku u jajetu kad te zaustavi a svi oni su u prekrsaju. Imaju po dve tri reg.nalepnice, letnje gume po snegu, na vecini signalizacija neispravna i na sve to retko kad ih vidis da su vezani.

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

×