Jump to content
MikSa

Spremite pare za nove registarske tablice!

Recommended Posts

Zato mi na Kosovu i ne registrujemo auto, samo ko mora da vozi auto van teritorije KiM ond aima registrovan auto. Jer su nevidjeni lopovi, kada bi svi graknuli u glas i rekli nećemo tako, molim lepo, da vidiš koliki manjak u kasi, pa bi se češali i gde ih ne svrbi.

Podeli ovaj post


Link to post

@Miki91

Kako ne registrujete? Vozite bez tablica? Muruja ne pravi problem?

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Zato mi na Kosovu i ne registrujemo auto, samo ko mora da vozi auto van teritorije KiM ond aima registrovan auto. Jer su nevidjeni lopovi, kada bi svi graknuli u glas i rekli nećemo tako, molim lepo, da vidiš koliki manjak u kasi, pa bi se češali i gde ih ne svrbi.

Lopovi su i ovi ali mi moramo da registrujemo, bilo da se ovde vozimo, bilo da idemo van zemlje.

Sta radite u slucaju nekog udesa? Nemas osiguranje, sta ako te pandur zaustavi?

Ne smem ni da pomislim scenario da te ovde ufate neregistrovanog, jos ako je neko cukanje....oprostis se sa dozvolom i debelom cifrom za kazne

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Sad gledao oglase na KiM i jedno 90% kola koja su ispod 2000 god nisu registrovana. Ova novija uglavnom jesu.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Kakva anarhija jbte, ne registruju kola, ne placaju struju....ludilo

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Lično bio i proverio, dole se automobili ne registruju, uvoze se i voze bez tablica. Murija je Kosovska, ne naša, ne zaustavljaju, lično sam i ja skidao tablice zarad bezbednosti, niko ne pravi problem. U slučaju nezgode dogovaraju se ako su lokalci, ako nisi njihov kriv si pi defaultu. Iako si u severnom delu tj Srpskom, ako nemaš posebnu polisu osiguranja koja je 100e za godinu nadrljao si. Zeleni karton i naše osiguranje ne važi.

 

Ti koji su registrovani ili izlaze u Srbiju ili zbog prodaje, ništa drugo.

 

Murija zaustavlja samo i jedino za prekoračenje brzine gde su ograničenja 40km/h, ostalo ne, preticanje na punoj, vožnja u pijanom stanju, nasilnička vožnja... njih ne zanima.

 

Ponekad pomislim da nisu oni ludi, već mi, ne kažem da treba da bude takva anarhija već da primenimo metod ujedinjenosti kad nam se nešto ne svidi da se bunimo.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Tako su oduvek radili,uvek su imali paralelne institucije. I dok smo bili zajedno udarali su po svom. Mogli smo nesto bar da naucimo od njih...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Poslednji pasus, da, ne radi se o tome da reagujemo da li nam se nesto dopada ili ne, vec da treba reagovati kada drzava krsi zakon i ustav. Evo, kada je osiguranje poskupelo za 45% nikom nista, direktno krsenje zakona i ustava, jer cene ne mogu da se podizu za vise od 5% bez saziva vlade i odluke skupstine. Onda @@laki72 slucaj, to je kriminal da ti neko uskrati i onemoguci da vozis auto 15 dana za koji si sve namete uredno platio. Da ne pricam o folijama, zameni tablica na 7 godina, atestu za plin i ostalim glupostima koje realno treba da postoje u okviru zakona ali drzava to sprovodi na nezakonit nacin. Sta pa i ocekivati kad juce na semaforu vidim policajca koji telefonira, nije vezan, ima tri registracione nalepnice i ne radi mu prednji desni far i zadnja pozicija levo. Taj treba da sprovodi zakon i kazni nekoga !?! Pa ON u startu ima bar 4 prekrsaja, ali ne mozes mu nista

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@@laki72 i ostali. Info iz prve ruke. Bio na kafi danas sa prijateljom koji ima tehnički i agenciju i kaže da zna za taj problem i da su rasprave u toku. Veruje da će biti rešeno jer neki naprave i tri meseca razliku u datumu registracije i izdavanja saobraćajne. Verovatno će kako on kaže samo da se izda nova saobraćajna i da ona neće imati veze sa datumom isteka rege. U svakom slučaju kad se odluči tačno , javiće mi pa ću objaviti. 

Podeli ovaj post


Link to post

@Matori

Registraciona nalepnica na zeninim kolima je izdata sa datumom 12.01.2016.

Szaba meni (njoj) zamenjena saobracajna (pri tom zamena nije besplatna zar ne? ).

Novu polisu mi niko nece izdati dok vati stara, i to tvoj prijatelj vlasnik agencije jako dobro zna.

Dakle 15 dana (od 12-27 ) je 'ukradeno', uz potpuno bespotrebno izdavanje nove saobracajne dozvole jer se niti jedan podatak u njoj ne menja.

Koja je svrha ovih novih saobracajnih dozvola ako je njihov rok isti kao sto je bio starim?

Otimanje love, naravno.

Samo u srbiji 'zeleni karton' kosta 2-3000 dinara!

Zeleni karton je fakticki prepis polise na vise jezika. Za to 20-25€ ?

Neko ce reci da za najveci broj zemalja nije potreban. Nije, ali je bolje kada ga imate, posebno ako su u pitanje zemlje van EX YU.

Najavljuju povecanje cene tegnickog pregleda, kao u svrhu povecanja bezbednosti, a 20% automobila i ne vidi tehnicki.

Od preostalih koji fizicki odu do tehnickog pregleda koga vrate zbog neke neispravnosti?

Svi su ispravni???

Svi ovi krsevi koji se kotrljaju po gradu su ispravni?

Ma ajte molim vas.

Nazalost stanice tehnickog pregleda mnogo vise zarade od provizije pri prodaje osiguranja, nego od cene tehnickog.

I dokle god je tako, a nema kontrole nadleznih, tehnicki pregledi ce 'pustati'...

Naopako to, naopaki propisi, naopako tumacenje propisa...

Naopaka zemlja sa naopakim ljudima...

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ma znam ja to sve, ali kao što je već bilo priče o našim nadri zakonima slabo mi tu šta mošemo. Vozio sam do pre 4 godine na HR tablama pa sam video kako se radi tehniki , kako zakon funkcioniše i kako je zeleni karton džabe. More stvari je kod nas naopako. Jbg ja se često setim komplet familije našim umovima koji smišljaju iste, teško da mi od toga bude nešto bolje i šta pomogne ,al ajd, dam si oduška :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Jbg ja se često setim komplet familije našim umovima koji smišljaju iste, teško da mi od toga bude nešto bolje i šta pomogne ,al ajd, dam si oduška :) .

Vrh

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

 Jbg ja se često setim komplet familije našim umovima koji smišljaju iste, teško da mi od toga bude nešto bolje i šta pomogne ,al ajd, dam si oduška :)

 

jbg, ja se sve cesce setim svoje familije (mada familija nije nista kriva)...

Sam sam kriv sto sam verovao da ce se ovde nekada nesto promeniti...  procerdao godine uz parolu ``bice bolje``...

propustio sanse cekajuci, nadajuci se, zeleci da imoja zemlja bude dobra uspesna i uredjena...

sada, u ovim godinama u koje ulazim...

Bezi te odavde vi mladji... bezite i ne osvrcite se...  bezite iz ove crne rupe koja usisava i unistava sve sto je dobro..

eto, to je poruka svima koji ovo citaju.

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo odes, pa dolazis cesce, onda sve redje i redje, pa prebacis posao tamo negde, pa raskantas vozni park jer realno ti i ne treba, sledece i zadnje je da rasprodas i nekretnine jer skapiras da ti je jeftinije da uzmes stan na dan kad dodjes nego da izdrzavas kucu....jbga, ko poslednji ode neka ugasi svetlo

 

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Jb  :sad:

Podeli ovaj post


Link to post

Nema vise 'ĆYpsilonki' ...

 

ODLAZE U ISTORIJU

Registarske tablice ubuduće bez Č, Ć, Š, Ž, Y i W

Poslednjim izmenama i dopunama Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila, izbacuju se ova slova sa dijakritičkim znacima koja su posebno nervirala vozače i zadavala im probleme, posebno pri plaćanju parkiranja.

- Odredbe člana 5, 7, 8 ,9 i 10 Pravilnika o izmenama i dopunama pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila, kojima je propisano da registarske tablice u slovnom delu registarske oznake sadrže sva slova latiničnog pisma srpskog jezika osim slova Č, Ć, Š, Ž i Đ i latiničnih slova Y i W odnosi se na registarske tablice koje se izdaju za putnička vozila, teške četvorocikle, trolejbuse, autobuse, teretna vozila, priključna vozila, motokultivatore, traktore i radne mašine, kao i priključna vozila za traktor - navode iz MUP-a i napominju da se ova odluka o slovnom delu ne odnosi na oznake registarskih područja, odnosno grada u kome je registrovano vozilo.

 

Sadašnje tablice sa Š i Đ važe do isteka roka

Kako dodaju, navedena izmena znači da će se ubuduće za navedene vrste vozila izrađivati i izdavati registarske tablice koje u registarskoj oznaci ne sadrže navedena slova.

- Registarske tablice koje su izdate do dana stupanja na snagu Pravilnika, a čija registarska oznaka sadrži slova latiničnog pisma srpskog jezika Č, Ć, Š, Ž i Đ, ili latinična slova Y i W, važiće do isteka roka za zamenu tablica utvrđenog propisom po kome su izdate - objašnjavaju iz MUP-a.

 

Dobra vest: Tablice važe devet godina

Interesantno je da iz novog pravilnika, objavljenom u Službenom glasniku 21. jula 2017. godine, nije izuzeto X, koje će se i dalje nalaziti na novim tablicama.

Izmenjen je i član 29, gde se umesto reči sedam nalazi devet, te se pravo korišćenja izabranih znakova na registraskim tablicama od dana izdavanja produžilo za dve godine.

izvor: Blic

 

Videcemo sta ce reci za saobracajne dozvole, na njima pise da vaze sedam godina, stoji tacno datum vazenja. Verovatno nove.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Od onih koji donose pravilnike u ovoj zemlji, pametniji i obrazovaniji su vecina odlicnih maturanata osnovnih skola...

 

:(

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Bitno da tablice i dalje imaju rok trajanja. Nakon isteka ce da se ukisele valjda...

Podeli ovaj post


Link to post

Garanciju proizvođača su preveli kao rok trajanja. Znači, de bi li !

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Dok ima ovaca bice i vukova. Samo nek nam deru kožu kad smo slepci.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam vise dal smo mi slepci ili vladajuci sloj?

 

Jer vise ne znam dokle sebe da nazivam slepcem i ovcom i sta treba da se radi da bi neko slusao zelje naroda. Da ne bih otisao previse u dubinu politike samo da kazem da je bilo protesta i za folije i za druge ateste koje izmisljena agencija ZoBS donela kako bi nama jel`te bilo bolje i bezbednije.....i ...i...jel bilo nesto promenjeno??? Jel se narod bunio javno a ne samo na internetu??? Da li je do naroda ili do ovih gore??? 

 

Ne do nas nego do njih. Jedino sto smo mi zarobljeni pod njima i ne mozemo vise da izadjemo iz zemlje ni pod izgovorom diktature, rata, niti politicke suprotnosti. 

 

U drzavi ne postoji mehanizam koji slusa narod i daje ideje za promenu zakona na bolje. Zakon se menja samo onako kako bi se slilo u budzet sve vise para jer vise ne postoje drzavne firme koje su inace punile.

 

Ne smatram sebe ovcom vise nego robom drzave. 3M firma koja je dala garanciju na stampanje reg tablica, je vise nego ok 7god, ali da sto kaze mahatma, da se garancija pretvori u rok trajanja....cc..cc..ccc

 

Nije problem ni sto ce izbaciti slova, nek nove tablice koje stizu nemaju, ali sa ovim su samo hteli da nadju rupu kako da uzmu pare kad nisu uspeli pred izbore zimus . Eto, nasli su resenje. Eto nasli su resenje kako ce sa izbacivanjem slova smanjiti i kombinaciju brojeva i slova....a sve radi nase bezdednosti. Hvala ovcama!!

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravili ste jednu vrlo bitnu stvar akonto koje ide otimanje para drugi krug. Grb na tablici, nije proslo par meseci od kada su izdate ove nove tablice koje su btw pripremali par godina neki pametnjakovic je izjavio kako je " greskom" stavljen nevazeci grb republike srbije. Navodno tablice su bile pripremljene kada je skupstina izglasala novi grb i zastavu. Sada ukidaju kvacice i kukice a kroz godinu dve ce da bude ajd jovo nanovo, imamo novu zastavu

Osim toga, i bez kukica je bila zastupljena i cirilica i latinica, x latinicom je h cirilicom, B latinicom je V cirilicom....i na to su pametni ljudi ukazivali, a mogli su da prepisu od bugara koji su to na taj nacin resili. a0775268b7e7b937b9ec3e3e68419589.jpg

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

×