Jump to content
cveks87

Corolla Verso - Napajanje CD player-a

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

 

Jutros kada sam upalio auto nije hteo da se upali CD Player, kako sam ispitao sve osigurace (ispod  haibe, bocno kada se vrate otvore, iznad papucica)  osigurtaci su ok ako znate da ima na jos neko mesto kazite. Odlucio sam da skinem CD player sa pretpostavkom da ima tamo ima osigurac, medjutim kada sam rasturio nema osiguraca. kada sam dao kontakt sa probnom lampon na zici (narandzaste boje) koja sluzi za napajanje struje nije bilo, isto tako na zutu zicu koja sluzi za memoriju uredjaja. Kao da ne dobija struju iz brave. evo slike u prilogu.  Na cetvrtoj slic ako se ne varam poklopac osiguraca i na njemu pise u donjem levom uglu Rad. No 7.5A da li je to osigurac za Radio/CD player? Trazio sam po neti oznake osigiraca za Corollu Verso ali bez uspeha. kako je pao mrak prekinuo sam pronalazenje kvara pa cu nastaviti sutra po danu. Ima li neko iskustvo?

 

1.

c1.jpg

2.

c2.jpg

 

3.

c3.jpg

 

4.

 

c4.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Da, to je taj osigurač, obično su 7.5A ili 15A. Takođe pogledaj osigurače Gauge No 1 i 2

 

Zar ne bi trebalo na crvenoj žici da je napon +12V kada se okrene ključ a žuta je 12V sa akumulatora? Narandžasta je koliko znam osvetljenje.

 

Crvena žica je ona ACC, da kada se okrene kontakt tj ključ na taj položaj pali radio ( neki je prespajaju sa žutom direktno da izbegnu ovo i da mogu da pale radio bez kontakta ) Žuta je 12V direktno sa akumulatora, tj preko osigurača naravno ovog gore pomenutog. 

 

Ako na žutoj nemaš napon onda je osigurač prvo mesto za kontrolu.

 

 

Da li si osigurače samo vizuelno kontrolisao ili unimerom?

Podeli ovaj post


Link to post

Probnom lampom sam ispitao ni jedan nine prekinut.

 

Na nekim automobilima sam imao prilike da bude narandzasta umesto crvene.

 

Da trebalo mi da dodje struja kada se okrene kljuc ali nema struje.

 

Uzecu danas pusticu struju na vec dve pomenute zice natandzastu i crvenu da vidim na koji osigurac dolazi struja. Strah me je samo da brava nesto zeza. Inace nije mi problem da prevezem napajanje jer se bavim auto elektrikom. Zato sam i postavio sinoc pitanje osiguraci ok a zeza. Moram da se pozabavim ovom problematikom da vidim sta je u pitanju!

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Izvini, ali ispitivanje osigurača samo probnom lampom uopšte nije merodavno, razlog? Pa ti ćeš ubosti probnu lampu na ulaz i videti da ima struje, ili čak pogoditi da prespojiš eventualno gde je prekid i on ti pokazuje da ima struje, tj svetli lampica, ali na izlazu osigurača nema, dakle nije ti sigurna provera, ti dalje kreneš u ispitivanje a problem je tu.

Zameni RR Fog osigurač sa ovim za radio ( ako već nemaš unimer da ispitaš osigurač sigurno ) i probaj, pa ćemo tek onda dalje.

Takodje probna lampa nije dobra za ispitivanje u ovom slučaju jer ne znaš koji tačno napon ti dolazi na koju žicu, ima struje ali koja je i koliki napon je pitanje. Prvo to da se razjasni da ne lutaš dalje, tek posle ide brava.

 

Probaj ovo gore pomenuto, zameni osigurače za probu ( ako nemaš rezervne ) onda probaj pa ako neće vidi koji ti je napon na žutoj žici ( ako ima i na nju preveži crvenu direktno ) da eleminišeš bravu, ako radi onda sa brave ne dobija napon i tu je problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Unimer? Nisi u pravu probna je bolje praksa mi je do sada pokazala to. Nikada ali nikada se ne ispituje probnom lampom jedan kraj uvek dva i ne vidim zbog cega je bolja probna lampa? Upitanju su ubodni osiguraci. Do sada nisam naleteo da ima manji napon u osiguracjoj kutiji.

Nego nebitno svako radi kako je naviko i svako ima svoju tvrdnju.

 

Nije osigurac u pitanju naso sam sta je.

 

Sinoc u zurbi nisam ispitao jos jedan dzek na koji sam sumnjao, upravo na tom dzeku dolazi stalna struja i kontakt struja. Riknuo je CD Player. Na netu sam vido da im je to mana. Nosicu ga kod elektronicara ako moze da se remontuje...

 

Hvala na pomoci drugari, znate li da li moze da se popravi?

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Šteta što nije osigurač, to je najbezbolnije.

 

Da li si proverio onaj osigurač na njemu što ima sa zadnje strane, da se nadamo da je takva glupost.

 

Ako nije ni on, onda dalje samo da se otvori pa proveri. Znam čoveka koji to radi ovde u Ča, mogu da ga pitam ali koliko sam čuo reparacija obično bude ne tako jeftina, skoro kao da kupiš drugi polovan.

Dole južnije u tvom kraju ne bih znao, možda da pitaš u nekom Tv-audio servisu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Steta sto nije on, na kucistu ima nalepnica gde je precrtan osigurac nema ga. Odnecu ga kod jednog elektronicara da vidi on. Potaj tog coveka ako ti nije problem pa javi sta i kako. Kada pogledas i polovan da uzmes pitanje je sta si uzo. Nadam se da je neka glupost. Kako sam citao po netu ljudi se zale na prekidanje radi-ne radi i pucketanje.

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Steta sto nije on, na kucistu ima nalepnica gde je precrtan osigurac nema ga. Odnecu ga kod jednog elektronicara da vidi on. Potaj tog coveka ako ti nije problem pa javi sta i kako. Kada pogledas i polovan da uzmes pitanje je sta si uzo. Nadam se da je neka glupost. Kako sam citao po netu ljudi se zale na prekidanje radi-ne radi i pucketanje.

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Pitaj ga i za cenu naravno

Šteta što nije osigurač, to je najbezbolnije.

 

Da li si proverio onaj osigurač na njemu što ima sa zadnje strane, da se nadamo da je takva glupost.

 

Ako nije ni on, onda dalje samo da se otvori pa proveri. Znam čoveka koji to radi ovde u Ča, mogu da ga pitam ali koliko sam čuo reparacija obično bude ne tako jeftina, skoro kao da kupiš drugi polovan.

 

Dole južnije u tvom kraju ne bih znao, možda da pitaš u nekom Tv-audio servisu.

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Vido sam tvoju poruku ali nisam stigo da ti odgovorim odma. Vidim sada je nema sigurno je obriusana od strane administratora. Hvala za informaciju cujemo se preko PP.

Pozzzz

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari,

Odneo sam CD jednom elektronicaru u gradu sa vec pominutim problemom, nakon nekoliko dana me je pozvao i obradovao me je. Napravio je Cd player i sve normalno funkcionise. Reko mi je da toyote corolla, verso, yaris i mazde da im je cd slaba tacka ali da moze da se popravi...

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od cveks87

Podeli ovaj post


Link to post

Zna li se šta je bio konkretan problem?

Možda će i drugim članovima i vlasnicima Toyota koristiti ta informacija.

Podeli ovaj post


Link to post

Napisao bi kada bi znao sta je bio problem, Nije teo da mi kaze, okrene pricu na nesto deseto...

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Majstori...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

cuj majstori

nemojte tako ljudi

godinama sam radio taj posao

najace mi je bilo kada me musterija puta ``a sta mu je otislo``?

ja kazem ``diodni modulator`

a oni znacajno klimnu glavom :D

 

sobzirom na opis kvara, verovatno je nesto u napojnom delu. (mada ni laseri u toyotinim CD jedinicama nisu bas medju najdugotrajnijima, ali to svakako ovde nije uzrok).

Podeli ovaj post


Link to post

Kako cika Laki kaze, verovarno napajanje com nije davao znale zivota, a bio prikljucen na struju. Koliko je kostala popravka?

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg sta da se radi, 15e je kostala

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Jeftino, mada, prodaju takve polovne za oko 20€, mozda ce ovo sad da bude dugotrajnije od nekog polovnog

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Videcemo sta kaze vreme, da li je bolja popravka ili polovan?!

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Svakako je bolja opcija sto si popravio.

Polovni koji se nude su uglavnom demontirani na autootpadima po zapadnoj evropi, uglavnom nemackoj.

Pre ili kasnije ceka ih ista boljka, jer osim kada mi kao korisnici 'pokvarimo' neki uredjaj nestrucnim rukovanjem ili nepaznjom, apsolutno je pravilo da odredjena vrsta uredjaja pati od istw boljke i istih tipicnih kvarova, bili oni neki ozbiljan i skup deo, pregorevanje stampe ili obican hladan lem.

Ovo tvrdim kao neko ko je bio dugogodisnji serviser, ali i neko ko u familiji ima coveka koji se bavi uvozom i prodajom polovne muzike za kola.

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×