Jump to content
nikollapopovic

Nikola i Toyota Yaris

Recommended Posts

PozZzzz svima,

evo konacno kupih i ja dugo prizeljkivanog japanca. Zapao mi je za oko toyotin model yaris(moj je 2000god) sa motorom 1.3 na 63kw. Auto mi se dopao, fina linija, malo podignut zadnji deo, stegnut, mali potrosac a prilicno dobro ide. Rekli su mi da su ovi motori izuzetni, dugotrajni i zahvalni za odrzavanje.

Zadovoljan sam za sada motorom ali oprema je "jadna". Dzabe child lock kada dete moze da samo otkljuca vrata, Itd....

Moram malo i da kukam. Pre ovoga auta vozio sam reno megan 2 grandtour 2004god koji je bio sa ful opremom. Nisu iste klase za uporedit ali kada su standardi ovakvi kao sto jesu i nama se za dva auta .... Verovatno mi zato sada smeta promena u ovim segmentima. Mesta unutar auta ima ok, moze se. Ali gepek je ama bas mali. Stvarno mali, cak razocaravajuc.

Jos sam u euforiji i nemam zamerki "osim navedenih". Nadam se da ce nas dobro sluziti.

Ja bi ovakav, samo bez ostecenja i ok cenom.  :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

PozZzzz svima,

evo konacno kupih i ja dugo prizeljkivanog japanca. Zapao mi je za oko toyotin model yaris(moj je 2000god) sa motorom 1.3 na 63kw. Auto mi se dopao, fina linija, malo podignut zadnji deo, stegnut, mali potrosac a prilicno dobro ide. Rekli su mi da su ovi motori izuzetni, dugotrajni i zahvalni za odrzavanje.

Zadovoljan sam za sada motorom ali oprema je "jadna". Dzabe child lock kada dete moze da samo otkljuca vrata, Itd....

Moram malo i da kukam. Pre ovoga auta vozio sam reno megan 2 grandtour 2004god koji je bio sa ful opremom. Nisu iste klase za uporedit ali kada su standardi ovakvi kao sto jesu i nama se za dva auta .... Verovatno mi zato sada smeta promena u ovim segmentima. Mesta unutar auta ima ok, moze se. Ali gepek je ama bas mali. Stvarno mali, cak razocaravajuc.

Jos sam u euforiji i nemam zamerki "osim navedenih". Nadam se da ce nas dobro sluziti.

Ja bi ovakav, samo bez ostecenja i ok cenom.   :)

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9024976/toyota-corolla-14-fixna-cena

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao . Daj neke slike slobodno. Ne znam šta si hteo ovim drugim postom da kažeš ili si pogrešio?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao . Daj neke slike slobodno. Ne znam šta si hteo ovim drugim postom da kažeš ili si pogrešio?

Ubacio sam link toyote corolle 1.4 71kw 2005-4god koja je velika i sa vise opreme. ali je i skuplja,  :)

Brzinski sam ubacio ovaj bezveze primer ovog "izlupanog".

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao . Daj neke slike slobodno. Ne znam šta si hteo ovim drugim postom da kažeš ili si pogrešio?

Ubacicu slike. Isprljao ga sneg, ne bi da ga takvog fotkam  :)  Cim ga operem ...   eto slika.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao. To sto si naveo je tako. Tule na krov kad treba i problem gepeka tesen, imaces vise mesta nego u nekom vanu ;). Oprema ko oprema. Imao sam takvo Yare u fulu i bio zadovoljan, ali oprema je individualna stvar. Motor je fantastican, ako ne i najkvalitetniji koji je Toyota napravila. Nije to spektakularna masina o kojoj ces citati u novinama jer je nabijena snagom ili se tunira i slicno, ali kvalitet je fantastican. Na tom autu samo pregledaj stabilizatore, oni znaju da odu i par je oko 1000 dinara. To je auto koji ima dusu i koji se zavoli. Da te dugo i jeftino sluzi.

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Kao što ti Matori reče,auto sa dušom  :)  Ja ga imam evo druga godina i mogu samo reći samo reči hvale...poštuj vreme redovnog servisa,kvalitetno ulje,gorivo i teraj...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

PozZzzz Matori,

slazem se za krovne nosace(na to si mislio?). Video sam jedne zaobljene sa predivnom linijom, stvarno stoje fenomenalno. Jos da ih nadjem za ok pare :)

I da, hocu isti ali u fullu. Fsle mi pomalo neke stvari. Vvideo sam jedan na oglasima. Nije ga bilo kada sam kupovao pa mi sada malo zao. Ali resicu stvar(kupicu takav) samo da iskuliram malo ovaj, tek sam ga zemao.

Ostalo oko motora i svega, potpuno se slazem. I utisak mi je dobar. Auto je stegnut samo tako. 

Kazem, boli me malo ovaj propust u opremi ali odradicu i to.

Hahaha, jeste. Kada se neki auto zavoli onda nema sta.   :)

 

post-4629-0-11974700-1485112485_thumb.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da, na krovne nosače sam mislio. Ja sam kupio nosače i kofer. Namontirao ih samo jednom da vidim kako se montiraju :). Spremao se za more i aj da vidim prvo koliko ima mesta kad se pomei zadnja klupa , sta sve stane. Strpao 3 srednja kofera, 2 ranca i tako i ostavio. Nisam krovni kofer nikad ni koristio :). Nas troje i pun gepek imali mesta ko u priči :) . Dao burazeru kofer posle, a nosače dao liku koji je kupio Yare od mene, onako pride jer mi ne trebaju. Posle tog Yareta, naravno , opet Yare hahaha. Sad je u planu , kad se skupi malo para, aj pogodi... , opet Yare :) . Za 25god. sam izmenjao auta koliko neko čarapa ne promeni, od trulog Yugića do skoro nove Mečke i samo Yare je toliko priraslo srcu. Otkrićeš već kakvo je zadovoljstvo to malo japansko čudo ;)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Tnx Matori, 

juricu ja taj krovni nosac, nije meni gepek ni za petinu mojih stvari   :)   Da ne objasnjavam ali nije fora "paradajz turista", mada protiv toga nemam nista.

Jedino mi zao sto ce uskoro ovaj moj "novi" yaris biti prodat. Naravno istog trenutka kupujem opet Y ali sa dobrom opremom. Video sam jedan-dva sa fullom i bas su mi se svideli.

A da, evo iskoristih malo lepse vreme. Stizu fotke   :)

post-4629-0-85291800-1485178223_thumb.jpg

post-4629-0-89623400-1485178232_thumb.jpg

post-4629-0-90143200-1485178240_thumb.jpg

post-4629-0-64479100-1485178252_thumb.jpg

post-4629-0-47701600-1485178262_thumb.jpg

post-4629-0-46199700-1485178272_thumb.jpg

post-4629-0-97190600-1485178282_thumb.jpg

post-4629-0-10402500-1485178296_thumb.jpg

post-4629-0-90038300-1485178308_thumb.jpg

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

nema potrebe nastavljati u @ mahatma temi

@nikollapopovic

 

Slazem se. Sitnica poput upaljaca, zihernadli i naocara.
Vidim neki kazu da se pomera sediste! A jer to pomera i celu kabinu napred ili da oni sto se voze pozadi ostave noge kod kuce?

 

nema potrebe za ironijom i cinizmom, a nije ni duhovito...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Baš sam hteo da kažem da se prebacimo u temu. za to. Spomenuo si da ti Yare sve meri do gašenja auta pa onda sve ispočetka. Prosečnu potrošnju treba da meri stalno i da je ne resetuje, ima na videu koji sam postavio kako se resetuje. Prosečnu brzinu isto tako stalno preračunava doj je sam ne resetuješ. E sad, moje prošlo Yare 1.3 i još je neko spominjao da je i njegovo tako, prosečnu potrošnju resetovao svaki puta kad ugasiš auto. Taj neko , ne sećam se tačno ko jer smo davno pisali o tome ,  je rekao da mu je merilo stalno dok nije vadio bord jer je nešto sa displejom bilo i od tada se resetovao svaki puta kad ugasi auto. Meni je to bilo super jer sam svaku rutu imao prosek posebno :) . Ovako nekad planiram da izmerim pa zaboravim resetovati :). Zašto je to na mom i tvom Yaretu tako , ne znam , možda bi trebalo komp premapirati ili nešto slično. Uglavnom sve ima na bordu. Kod nižih klasa auta te generacije obično nema ta precizna momentalna potrošnja već samo prošečna i bord u Yaretu je jedan od bogatijih sa informacijama u toj klasi. Ne kažem da da sam ja pametniji od tebe nego je dosta ljudi ovde pitalo za korištenje borda pa sam zato i snimio video kako se koristi da bi pomogao drugima koji nemaju još iskustvo sa njim. Ako se šta može pomoći , tu smo! 

Podeli ovaj post


Link to post

Da nadopunim. Nisam dobro razumeo koment pa sam pročitao ponovo. Ti si pitao da li meri prosečnu potrošnju stalno dok se ne resetuje ručno ili se resetuje sa gašenjem auta. Treba da meri stalnu dok ne resetuješ ručno, ali ima i slučajeva kao što sam ja imao na 1.3 Yaretu i još neko da se resetovala svaki puta kad se auto ugasi. 

Podeli ovaj post


Link to post

nema potrebe nastavljati u @ mahatma temi

@nikollapopovic

 

Slazem se. Sitnica poput upaljaca, zihernadli i naocara.

Vidim neki kazu da se pomera sediste! A jer to pomera i celu kabinu napred ili da oni sto se voze pozadi ostave noge kod kuce?

 

nema potrebe za ironijom i cinizmom, a nije ni duhovito...

Sorry, nisam bas vest forumima. Kapiram sada ovo za mahatma temu.

Podeli ovaj post


Link to post

Da nadopunim. Nisam dobro razumeo koment pa sam pročitao ponovo. Ti si pitao da li meri prosečnu potrošnju stalno dok se ne resetuje ručno ili se resetuje sa gašenjem auta. Treba da meri stalnu dok ne resetuješ ručno, ali ima i slučajeva kao što sam ja imao na 1.3 Yaretu i još neko da se resetovala svaki puta kad se auto ugasi. 

E to!!!! O tome i pricam. A to je meni trulo. Bas mi bezveze. Video sam na tvom postu sta si i kako uradio i objasnio. Ja toga nemam. Cak sam i bio do kola dole i slikao na -5. Hahaha

Nije mi ni na pamet palo da neko bude pametniji. Meni je trebala vasa-tvoja pomoc. Ja sam taz. Imao sam neke stvari koje sada nemam, pa bi voleo ukoliko je to u mogucnosti da imam i ponovo. Ako to znaci da treba da prodam mog Yarisa i kupim drugog Y, onda ce tako i biti.

Mogu li ja da pisem zasebno u mojoj rublici ili moram kao reply da bi mi ti odg?

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam video tamo da si napisao da neke parametre nemaš. Verovatno je to pitanje opreme. Stvarno to ne znam. Čuo sam i to da neki nemaju sve, ali ne znam kod kojih ima, kod kojih nema. Kažeš da ti prosek ukupne potrošnje nelogično pokazuje? Ja sam merio da znam na čemu sam. Resetovo bord i sistem točenja do čepa. Razlika mi je bila u 1dl, što je možda do borda , možda do sipanja, ali uglavnom je bord tačan. Ono što si rekao koliko još ima goriva u rezervoaru je podatak ko ji je najnemerodavniji i nikad ga ne gledam. Tu količinu km koju kao još imaš da pređeš sa preostalim gorivom komp meri iz baze podataka prijašnje vožnje. Na primer, vozio si magistralom i prosek ti je bio 4.5l/100km. Posle upališ auto i kreneš da se voziš po gradu gde je potrošnja i 8l/100km i vidiš da imaš još 100km da pređeš. posle 10 km pređenih tebi komp pokaže da ti je ostalo još 40 km za preći, a ne 90 koliko bi kao bilo logično. On je sada izračunao da imaš veću potrošnju i posle par km preračunao koliko još imaš sa preostalim gorivom. Opcija koja se ne preračunava svakog momenta i uopšte je ne koristim jer može debelo da slaže :) . Suma sumarum oko borda je taj da sam se na početku igrao s tim ,a sad nekad pogledam prosek i to je to :)

Podeli ovaj post


Link to post

Piši kako hoćeš, sve što se napiše se vidi samo nemoj da ideš reply za zadnji post. Slobodno sve piši i pitaj šta god te zanima. Ako nešto ja ne znam ima uvek neko da i to zna pa ćeš dobiti odgovor ili uputstvo gde da se obratiš. Zato smo tu. Nemoj da se sekiraš zbog tih sitnica , koji god auto da kupiš ima poneka sitnica koju bi mi hteli da je drugačija. Kad sam vozio Nissana onda sam pizdio što nema opcija da se ugase svi ti sistemi koji su stvarno nepotrebni u svakodnevnoj vožnji jer se resetuju svaki puta kada se ugasi auto , a pište stalno :) . Yare ti izgleda odlično. To je auto koje je fantastično zahvalno i s njim bez imalo zezanja , možeš sesti, upaliti i uputiti se za Peking. Stalno slušam kako su ljudi išli na put pa ostajali u kvaru ili su srećni kad nisu imali kvar, što u mojoj kući nikad nije bila tema od kada imamo Yarisa. Kada sam išao na put od 1500 km jedino sam pregledao jesam stavio termosicu sa nesicom i to je bilo sve :). Jedina stvar koja ode na njemu se stabilizatori jer gumice odu od loših puteva i to je izdatak od 1000 dinara za oba. Redovan servis i proveravaj ulje da ima stalno blizu maksimuma i to je sve. Limarijska zaštita mu je više nego odlična, ja još nisam video trulo Yare, a cenu drži možda i najbolje na tržištu polovnjaka što nije bez razloga. Ja sam bio prezadovoljan sa 1.3. Igrom slučaja sam prešao na 1.5. Ovo je više bio hir i malo nešto za svoju dušu. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam video tamo da si napisao da neke parametre nemaš. Verovatno je to pitanje opreme. Stvarno to ne znam. Čuo sam i to da neki nemaju sve, ali ne znam kod kojih ima, kod kojih nema. Kažeš da ti prosek ukupne potrošnje nelogično pokazuje? Ja sam merio da znam na čemu sam. Resetovo bord i sistem točenja do čepa. Razlika mi je bila u 1dl, što je možda do borda , možda do sipanja, ali uglavnom je bord tačan. Ono što si rekao koliko još ima goriva u rezervoaru je podatak ko ji je najnemerodavniji i nikad ga ne gledam. Tu količinu km koju kao još imaš da pređeš sa preostalim gorivom komp meri iz baze podataka prijašnje vožnje. Na primer, vozio si magistralom i prosek ti je bio 4.5l/100km. Posle upališ auto i kreneš da se voziš po gradu gde je potrošnja i 8l/100km i vidiš da imaš još 100km da pređeš. posle 10 km pređenih tebi komp pokaže da ti je ostalo još 40 km za preći, a ne 90 koliko bi kao bilo logično. On je sada izračunao da imaš veću potrošnju i posle par km preračunao koliko još imaš sa preostalim gorivom. Opcija koja se ne preračunava svakog momenta i uopšte je ne koristim jer može debelo da slaže :) . Suma sumarum oko borda je taj da sam se na početku igrao s tim ,a sad nekad pogledam prosek i to je to :)

Ja auto i "ne vozim". Ja sam iz trstenika, skoro nikada ga ne vozim po gradu. Obicicu ga pesaka. Kraljevo, Krusevac to ti je oko mene 30+ km.

Vrnjacka Banja 1-2 puta nedeljno(2okm tamo vamo)

Familija moje zene na jugu 250km jdan pravac. 5 puta godisnje smo tamo ako ne i 6-7.

Grcka 800km jedan pravac, 2000 tamo vamo sa setnjom izmedju plaza.

Eto je moja voznja auta, ali bukvalno.

E sada bord! Imao sam rezervoar koji prima 60l. 900-950km za preci garant. 880km bez da se upali rezerva, mereno sada 2016 a i ranijih godina.

Em znam koliko trosim em koliko mi ostali i cemu da se nadam. Da se proracunavam gde da sipam i uklopim po potrebi bez ikakvog cimanja.

Sada sam sa 42l i jos ga testiram. Sipao sam pun i cekam. Zima je pa ne ide to bas brzo, mada uglavnom sam izvozao pre snegova.

Trenutno 55o predjenih km i stoje dve crte. Rezerva i jos jedna. Ta druga se vozi vec par dana.Ocekujem nekih 600km a da se ne upali rezerva.

Bord je korisna potrebna i korisna stvar. Tako ja bar mislim. Sada sa rezervoarom manjeg kapaciteta on jops vise znaci.

Matori tnx za sve, stvarno si car. E imam i klip od malopre ali posto si me vec kontao da ne postavljam sada.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Piši kako hoćeš, sve što se napiše se vidi samo nemoj da ideš reply za zadnji post. Slobodno sve piši i pitaj šta god te zanima. Ako nešto ja ne znam ima uvek neko da i to zna pa ćeš dobiti odgovor ili uputstvo gde da se obratiš. Zato smo tu. Nemoj da se sekiraš zbog tih sitnica , koji god auto da kupiš ima poneka sitnica koju bi mi hteli da je drugačija. Kad sam vozio Nissana onda sam pizdio što nema opcija da se ugase svi ti sistemi koji su stvarno nepotrebni u svakodnevnoj vožnji jer se resetuju svaki puta kada se ugasi auto , a pište stalno :) . Yare ti izgleda odlično. To je auto koje je fantastično zahvalno i s njim bez imalo zezanja , možeš sesti, upaliti i uputiti se za Peking. Stalno slušam kako su ljudi išli na put pa ostajali u kvaru ili su srećni kad nisu imali kvar, što u mojoj kući nikad nije bila tema od kada imamo Yarisa. Kada sam išao na put od 1500 km jedino sam pregledao jesam stavio termosicu sa nesicom i to je bilo sve :). Jedina stvar koja ode na njemu se stabilizatori jer gumice odu od loših puteva i to je izdatak od 1000 dinara za oba. Redovan servis i proveravaj ulje da ima stalno blizu maksimuma i to je sve. Limarijska zaštita mu je više nego odlična, ja još nisam video trulo Yare, a cenu drži možda i najbolje na tržištu polovnjaka što nije bez razloga. Ja sam bio prezadovoljan sa 1.3. Igrom slučaja sam prešao na 1.5. Ovo je više bio hir i malo nešto za svoju dušu. ;)

E to!!! Taj Peking  :)  moze.

Veruj mi stegnut je k iz fabrike. Znaci super. Ali eto kopka me to. Lepo si rekao, paket opreme je u pitanju.

Pazim ja auto i intrvale i sve povodom toga, pedantan sam, volim da je sve ok.

Kazi mi ovo za  ulje. Ja ranije na autu to nisam radio. Menjao na 1000 i nikada da zasvetli i nikada  da zafali. Rekao mi je i majstor kd koga sam bio danas da proveravam "sipku". Jer to znaci da ima tolerancija na potrosnju ulja?

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš pokazivač goriva u rezervoaru pa prati koliko crtica i sve ok :) . Danas bar ima benziskih na svakom kilometru. Na otvorenom računaj ako voziš normalno i blizu propisanog , oko 4.5l prosek. Ja sam iz Sremske Mitrovice do Rijeke stigao sa pola rezervoara magistralom. Magistralom troši kao skuter, na autoputu oko 6, a grad računaj oko 7 i to je to . Nema šta da zahvaljuješ, sve su ovde extra ljudi i prava ekipa tako ako te išta zanima samo piši . 

Podeli ovaj post


Link to post

Vidi što se ulja tiče. Kupio si polovan auto i tu nema pravila. Moj je trošio toliko da sam dolivao pola litre na nekih 7-8000 km i onda radio servis na 10-11000km. Imao sam baš taj motor koji je u tvom. Kod svakog auta ima tolerancije, pogotovo kod polovnog. Sipaj samo kvalitetno 5w40 i proveravaj jer on ima lanac koji se kupa u tom ulju i ako budeš stalno ulje držao blizu maksimuma ima da se navozaš. Sad mi TS troši 3dl na 12000km , ali kad sam ga kupio proveravao sam svakih 200km. Kupiš polovan auto i dok ga ne upoznaš moraš da pratiš osnovne stvari na njemu. Ne mora da troši, može neki semering ili ko zna šta pa da zbog sitnice imaš kvar koji je preskup za popravku. Iskreno , čudio bi se da ne potroši ništa auto star 15 god. Kad radiš servis uzmeš kanticu od 4l , 3,5l sipaš i pola litre ostaviš da imaš za pratiti. Tako ja uvek radim. Njemu je 3,7l maksimum koji se sipa na servisu. Uradi ovako kako sam ti rekao i prati dok ga ne upoznaš. 

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste. Bas je tako. Kada si rekaO da ti trosi 4-4,5 bio sam razocaran ali sada vidim nasta si mislio.

Bas toliko, magistrala ispod 5. Autoput bio prosek 6 a vozio ga oko 130. Gradska nisam kontao koliko je jer je i ne vozim ali primetim da je tu negde.

Nisi mi rekao za ulje i proveru nivoa. Trosi li se ono ili? Koje je adekvatno ulje za moj auto?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×