Jump to content

Recommended Posts

Zna li neko kako je sa uvozom euro 2 u srb? Young timer je u pitanju, zapala mi jedna honda prelude 2.2 vti, 4ws, tiptronik sa nesto manje od 100 k km 98 godiste. Prakticno na poklon, mogu da menjam jedan bajk koji mi ne treba...znam da je euro 3 minimum ali mozda neka krivina, ima neka kvaka? Grehota da ide za bugarsku, rumuniju....ili za delove

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja koliko znam nema opcije da se zaobidje zakon koji kaze da je min euro 3.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Takodje mislim da nema sanse da se legalno registruje auto ispod euro3 standarda,bar ja nisam cuo da je nekome to uspelo. E sad, postoji nacin ali nije za javni deo foruma.

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Tnx obojci, mislio sam na rupu i kvaku u smislu young timer, ako postoji tako neka kategorija, ne bi se zezao sa krsenjem zakona, nije vredno toga

 

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dok nisu uveli agenciju za bezbednost moglo je da se uveze i euro2 preko neke kombinacije, naravno uz podmazivanje i samo po preporuci.

Sada ti je mozda jedina opcija da se profesionalno bavis auto trkama ili barem da imas neku dokumentaciju za to, pa se na osnovu toga moze uvesti tako neki primerak, ali moras da ga spremis za trke u inostranstvu i da odradis homologaciju za to. Nisam 100% siguran sta sve treba, tako nesto je drugaru rekao Dule Borkovic kad ga je pitao za uvoz lancer evo6

Podeli ovaj post


Link to post

Veliko zezanje a i skupo

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nazalost, osim EURO 3 jedino sto je moguce da se uveze iz inostranstva su modeli proizvedeni pre 1971. godine i to uz odredjee dozvole.

I tako ce ostati sve do ulaska u EU, kada cemo postati deo jedinstvenog trgovinskog prostora pa ce se morati ukinuti ogranicenja te vrste.

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko znam, moguc je uvoz starijih vozila koja imaju potvrdu da su oldtimeri. E sad kako mora da glasi ta potvrda i koja je procedura doci do nje u EU pojma nemam. Za young timere jos uvek nista

Podeli ovaj post


Link to post

Strpite se jos malo. Brzo cemo u EU pa se moze uvoziti sve.

Tamo negde oko 2025.

Taman kad jos malo padne cena polovnjacima :P;)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

jel to burn a bitch rekla? 

ma pitao sam jer se setih da je postojao neki fazon da imas prava recimo da uvezes kao rezervni deo motor ili karoseriju, odvojeno naravno, proslo mi kroz glavu da su uveli te kategorije old timer pa mozda i young timer, ocigledno nisu i sve je to suvise komplikovano. neopevana glupost je da se vezuju za euro norme, ok je i to ali apsurd je da ce recimo moci da se uveze neki raspali krs sa preko 400 ili 600 k km kome ne pomaze ni da je euro 4 jer njegovi izduvni gasovi vise ne ispunjavaju ni euro 2 norme, a recimo ovaj auto je u top stanju i verujem da je bolji od vecine nekih uvezenih krseva koji svuda odavno ne zadovoljavaju nikakve norme i umesto pod presu dovoze ih u srb. tehnicki pregled je po meni odlucujuci faktor sta treba da udje u zemlju a sta ne a ta institucija ocigledno ne radi svoj posao kako treba. A kad vec brinu toliko o ekologiji onda da pitam te iste na tehnickom pregledu koliko im je proslo dizela sa skinutim pdf filterom, benzinaca sa skinutim katalizatorom, jos uvek se registruju dvotaktni skuteri i motori za camce, a o raspalim tamicima  koji izbacuju crni dim da se ne moze udisati i da ne pricamo. nek ide ovaj auto da zagadjuje bugarski ili poljski vazduh  :lol:

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

izvor: www.danas.rs

http://www.danas.rs/auto.1171.html?news_id=352255&title=Nisan+i+Reno+najprodavaniji+automobili

 

Nisan i Reno najprodavaniji automobili

Ujedinjene kompanije Nisan iz Japana i Reno iz Francuske su ove godine prodale najviše automobila na svetu, javlja danas AP.

 

Nisan i Reno su se po prvi put našli na vrhu liste najuspešnijih proizvođača, pošto su u prvom polugodištvu prodali 5.268.079 vozila, što je za 112.479 više u odnosu na nemački Folksvagen.

Prošle godine je Folksvagen, u čijem su sastavu Audi i Lamborgini, po prvi put postao najuspešniji svetski proizvođač automobila.

Što se tiče ovogodišnje prodaje, na trećem mestu je japanska Tojota, a četvrti je američki Dženeral Motors, koji je duže od sedam decenija bio neprikosnoven po broju prodatih vozila.

 

Piše: Fonet

Tokio 28. jul 2017. 09:20

Izmenjeno od novakno1
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jel zna neko dobru "cross platform" aplikaciju za evideciju troskova vozila. Npr. da ima android aplikacija i web sajt gde se mogu unositi iste stvari i da su medjusobno povezani?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicna je :) samo nema RSD kao valutu.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nek ti ga uveze neko u Bosnu pa se cimaj dalje

Podeli ovaj post


Link to post

Sta mislite, da li bi pre uzimali Avensis verso ili VW Sharan? Poenta je da ima tri sedista u drugom redu, ali tri funkcionalna i nezavisna sedista...

Godiste slicno 2004-5-6 slicne au i cene...kako razmisljate?

Izmenjeno od Bauk011

Podeli ovaj post


Link to post

Video sam 3 Sarana na farbanju ovo leto. Od 2004.-2008. god. Svima rubnici truli. VW samo 1.9 , od 2.0 bezi ko djavo od krsta ako se vec za VW odlucis. Licno bi Verso bez razmisljanja, al to je vec moje misljenje.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

I Corolla Verso ima 3 sedišta u drugom redu pa bi možda mogao i nju da uzmeš u razmatranje.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Verso ili S-max

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je dilema Saran ili Avensis Verso, definitivno Avensis Verso.

Taj automobil je mnogo, mnogo iznad proseka u svom segmentu.

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E, ovo ce biti dobra i postena ponuda, pod uslovom da se najava realizuje.

 

Kako nezvanično saznajemo, Audi brend u saradnji sa ovlašćenim auto-centrom ’WeltAuto’, sprema jedinstvenu ponudu za ograničeni broj skoro novih i malo korišćenih premijum Audi automobila. Ponuda uključuje sledeće modele: A3 limuzinu, A4 limuzina i Q5, stare do godinu dana (6-12 meseci), a spekuliše se da će popust iznositi i do 40% u odnosu na regularne cene za ovakva nova vozila!

Kako nezvanično saznajemo, Audi brend u saradnji sa ovlašćenim auto-centrom ’WeltAuto’, sprema jedinstvenu ponudu za ograničeni broj skoro novih i malo korišćenih premijum Audi automobila. Ponuda uključuje sledeće modele: A3 limuzinu, A4 limuzina i Q5, stare do godinu dana (6-12 meseci), a spekuliše se da će popust iznositi i do 40% u odnosu na regularne cene za ovakva nova vozila!

 

Izvor i kompletan tekst na:

B92: Procurilo: Nezapamćena ponuda - Audi do 40% niže cene http://www.b92.net/biz/pr/pr.php?nav_category=1244&yyyy=2017&nav_id=1305141

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Sta mislite, da li bi pre uzimali Avensis verso ili VW Sharan? Poenta je da ima tri sedista u drugom redu, ali tri funkcionalna i nezavisna sedista...

Godiste slicno 2004-5-6 slicne au i cene...kako razmisljate?

Avensis verso, imas jedan odlican od naseg clana vojina, eno ga na placu mb cars.

E sad, pricali smo odavno na ru temu, renault scenik ili grand scenik, moj komercijalista vozi vec treci za redom, sa svakim predje po pola miliona bez i jednog kvara, ni najmanjeg, pazi kad radi mali servis na dve nedelje sta znam, on prezadovoljan a opet kapiram da ne sme da dozvoli sebi da ostane na putu sa autom punim robe koja vredi ko dva ta resoa. Ne bi ga tek tako izbacio iz razmatranja. Jedino sto sam ja primetio je recimo da mu se na oko 350 k km vide tragovi koriscenja u enterijeru, naslon za ruku, menjac, volan....mada instrument tabla dobro podnosi sunce sve vreme, na njoj se ne vide tragovi pohabanosti.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×