Jump to content

Recommended Posts

U pravu si Mićo. Almera je po meni najudobniji i najbolji auto klase. 6 god. sam je vozio. Problem je jednostavno Balkan. Ljudi slabo Japace voze, a pogotovo Nissan. To kupuje onaj ko zna sta kupuje, a ko ne zna kupi Golfa :);) .

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post
Nova Mazda 6 prelazi na stražnji pogon

https://autopress.hr/aktualno/nova-mazda-6-prelazi-straznji-pogon/

 

Alfa Romeo Giulia dokazala je kako se uvođenjem stražnjeg pogona može naglasiti dinamika pa Japanci isto žele primijeniti kod nove Mazde 6. U tom slučaju koristit će platformu Toyote, konkretno koncepta RX-Vision. Time bi Mazda privukla brojne nove potencijalne kupce, kojima se sviđa sadašnji dizajn, ali ne posežu za njihovim modelima, jer im nedostaje vozačkog užitka.

Nova Mazda 6 prelaskom na stražnji pogon postigla bi osjetno bolji raspored mase, što doprinosi stabilnosti. Uvođenjem barem jednom snažnijeg benzinca s najmanje 300 KS otvorili bi potpuno novu frontu i nametnuli se kao ozbiljna alternativa Audiju A4, BMW-u Serije 3 i Mercedes-Benzu C-klase, ali i Alfa Romeo Giuliji. Obzirom da nova Mazda 6 stiže 2019. godine japanski inženjeri imat će pune ruke posla kako bi motore i mjenjače prilagodili za transaxle koncepciju. Naime, ako to ne uspiju napraviti do 2019. morat će se strpjeti sve do 2025., jer je ciklus Mazde 6 otprilike šest godina.

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

nova dimenzija kupovine kola ali samo u nemackoj za sada, na sajtu http://www.meinauto.de/ odaberete sve, svi ti podatci se salju svim dilerima i svako daje svoj odgovor na ponudu. igrao sam se sa aurisom i razlika je bila nenormalna, od pocetne cene neki su dali 19% rabat a neki su dali  popust i do 27% ili 6000 eura. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Njemacka je to Njemacka

Podeli ovaj post


Link to post

Dobar fazon, probaj da se igras pa ne znam da li bi uzivo dobio toliki popust a uz to bi gubio vreme da obilazis dilere i da pustis da te smaraju kako je njihova ponuda the best of the best. Sad ce to i u srb da zazivi valjda, malo svi da spuste nos sa cenama i marzom

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

http://www.kupujemprodajem.com/Celicne-felne-Toyota-50952228-oglas.htm?filter_id=

To je to! Nema dalje i niže od ovoga!

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Najbolje da ih poklonis po ovoj ceni dajes ih dzabe. Pa samo gole oem toyota felne su 40€ tj. 10€ po komadu. Stvarno si preterao

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da ih maknem samo. Imam još jedan set čeličnih koji sam kupio od tebe sredjene perfekt i njih čuvam. A, na tavanu su mi oem 14-ce čelične od golfa i to moram da slikam i kačim na prodaju. Će me ubiju ovi moji koliko imam felni ! Ili što bi rekao Šojić: "...budala Pantiću!!!".

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Da ih maknem samo. Imam još jedan set čeličnih koji sam kupio od tebe sredjene perfekt i njih čuvam. A, na tavanu su mi oem 14-ce čelične od golfa i to moram da slikam i kačim na prodaju. Će me ubiju ovi moji koliko imam felni ! Ili što bi rekao Šojić: "...budala Pantiću!!!".

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Druze Pex, jel moze ovo na zeninu Nissan Micru, 2006 godište? Ako moze, kupljeno :)

 

Sent from my aeon6750_65_n using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vidite samo koja je centralna rupa, ako je veca onda nije problem da se uradi prsten, ako je manja a ovo je celicna felna onda ni da se razbusi nije problem, da je alu onda bi bila grehota da se razbusuje, ovako moze bez problema. Po svemu drugom odgovara.9d94371b0e0d6c41282e0adadaf8dfec.jpgc4b3c8c5c2cd2d2608955cabd4294749.jpgc55e124664a3722865a13ad0148da382.jpg

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odgovorio drug @Mića. Samo vidi ovo za razbušivanje ko bi to mogao da odradi. Imam i od golfa čelične koje nisu krive i varene i u solidnom stanju. Samo je razlika što je kod vw veća centralna 57,1 pa bi samim tim i razbušivanje bilo manje. Cena bi bila ista za vw felne kao i za Toyotine iz oglasa. Jedino što bi morale gume da se prebacuju ako te interesuju i gume.

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Druze Pex, izvini sto te svako malo cimam oko ovih felni, nemam iskustva / znanja, a hteo bih da obradujem zenu/mikru. Elem, sve je super, ali to razbusivanje, jednostavno nisam u tome, shvatam koncept ali jednostavno nisam informisan. Niti znam ko bi to radio, niti imam dovoljno vremena da se bavim tematikom. Hvala najlepse na vremenu, informacijama i razumevanju.

Podeli ovaj post


Link to post

Nema problema. Opušteno drug. Biće već nešto i za tebe, samo prati oglase. Sve najbolje želim.

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam dugo odrzavao u Trio. Znam i Zivka uzivo, sto bi se reklo. Mnogo dobar momak. Pre nego sto je otvorio servis sam delove nabavljao kod njega u radnji, i auto odrzavao u MB kod Roberta. I generalno nemam velike zamerke na rad servisa. Tamo sam uradio niz mali servisa, jedan veliki uz zamenu seta kvacila (za kvacilo nisam dobio popust, bez objasnjenja i ako sam bio clan kluba, ali nisam zamerio previse). l mozda jos neku sitnu intervenciju, ne secam se - dao sam servisnu uz auto kada je prodat. Otisao sam kod Djoleta jer se vidi da covek zna posao i da je maher. Cene slicne kao u Trio. Jednostavno, vise poverenja uliva i to je to. Jedna, mozda meni bitna a ne znam drugima, i dalje imam mogucnost da popricam sa glavnim majstorom, da mu prenesem svoja zapazanja. muke, nedoumice. To pred kraj kod Trio nisam vise mogao. Sve je kao na traci. Auto predam Goranu i zovu me kada je gotovo. Majstori zauzeti, tesko doci do njih a i kada dodjem nisam bio siguran da zele da me saslusaju. Jbt, sa Djoletom sam jednom pred more seo u moja kola, i sa njim prosao spisak 20 (dvadeset!!) stavki za koje sam imao pitanje. Sve je saslusao, objasnio i proverio. Jbg, zato vecina ide kod njega...njegov servis, njegov biznis pa se covek trudi.

Opet ponavljam, mislim da niko nece pogresiti u Trio i mislim da su i dalje medju top servisima u NS i Srbiji.

 

Eto, raspisah se...

Izmenjeno od Dijenek
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni, dobar solo majstor je bolji od svakog servisa. Samo ga treba naci. Problem sa servisima je sto teze da postanu prodavnice.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@mahatma

E to si dobro rekao. :)

I to je sasvim logicno.

Isto kao i sto cete bolje odelo dobiti kada odete kod zanatlije - vrsnog krojaca, nego kada odete u robnu kucu.

Kvantitet definitivno 'ubija' kvalitet, samo je pitanje u kolikoj meri.

Ali veci problem servisa je ODLIV kvalitetnog kadra van zemlje. Zasto bi neki mehanicar ovde radio za 400-500€, kada 'preko' sa manje rada, vecim radnickim pravima, duzim godisnjim odmorom moze da radi za 4-8 puta vecu cifru?

Zato se spremite na jos gore situacije.

 

E sad Trio ili bilo koji drugi...

Ma to nije strasno.

Strasno je ono sto se desava sa ovlascenim servisima svih proizvodjaca, pa i toyote !!!

Ne smem ni da pisem najskoriji slucaj (nije jos dobio epilog), ali ce Toyota (dobro, i drugi proizvodjaci) morati da ucestalije kontrolisu one koje su ovlastili za servisiranje, jer kod pojedinih propusti pocinju da budu neverovatni!

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@Dijenek - ja imam potpuno drugačije iskustvo. Svaki puta ostanem dok mi rade auto jer se naručim i u minut me prime. Pitam sve što me interesuje i sve odgovore dobijem. @laki72 - da se ne lažemo, kod nas ko ne gleda kvantitet, neće se leba najesti. Kvalitet i košta, a uz naša primanja 90% naroda nema da to plati. Sve se slažem, a stvarno je najčudnije što u ovlaštenim servisima prave najveće greške.

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-21408500-1506639725_thumb.jpg Mmmm Kada smo već pominjali kuvanje ovih dana 

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kuda mi preporučujete da idem za Ausburg, preko Hrvatske i Slovenije ili preko Madjarske? Ja sam mislio da idem preko HR i SLO, ali vidim da su veći troškovi (putarine, tuneli,...), pa ne znam da li je bolje da idem malo dužim putem, ali jeftinijim ili da idem kraćim, ali skupljim. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bi isao preko madjarske

Austrijsku vinjetu svakako moras platiti

Ali razlika izmedju madjarske matrice od 10-tak eur i slovenacke vinjete od 15eur plus u hr imas 30-35 eur...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

+1

bolji lepsi put preko cro i slo ali skuplje za oko 40 e u jednom pravcu. Osim austrijske vinjete placas i prolaz kroz tunele, pa oko 9-10 e.

cro 21e pa slo 15 za 7 dana ili 30 za mesec, pa 8 za aust+10 za tunele...to ti je do minhena tim pravcem, augsburg ti je blizu posle minhena.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Još ako Austrijanci uvedu elektronsku vinjetu (navodno hoće), onda je to svakako najbolja solucija. Kupiš "online" mađarsku i austrijsku vinjetu i nemaš brige, eventualno platiš ti par tunela u Austriji i to je to. 

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

@cvrlebg Proverio, austrijanci uvode digitalne vinjete od 01.11 ali nalepnice vaze do kraja godine. U tvom slucaju posto ides u oktobru zakacice te nalepnica :-)

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Melburn -- Poslednja Tojota proizvedena u Australiji sišla je danas sa proizvodne trake, čime je japanska firma okončala više od pet decenija proizvodnje u toj zemlji.

Foto: Tanjug/AP

Tojota je 2014. godine najavila prestanak proizvodnje vozila u svojim neprofitabilnim australijskim pogonima, pridruživši se još dvojici velikih proizvodjača automobila u toj zemlji - "Fordu" i kompaniji Holden, ogranku američkog giganta DŽeneral Motorsa, izveštava agencija AFP.

Ford" je prošle godine zatvorio proizvodnu liniju u Australiji, a Holden će kasnije ovog meseca zakatančiti svoju preostalu fabriku automobila u Adelejdu.

Sve tri kompanije krive jačanje australijskog dolara i sve konkurentnije tržište za pad lokalne automobilske industrije.

"Tojota je postala vodeći proizvođač automobila u Australiji", rekao je predsednik japanske kompanije u Australiji Dejv Batner, pred oko 3.000 zaposlenih na zatvaranju pogona Altona u Melburnu....

 

Opsirnije:

B92: Kraj posle 5 decenija, sišla poslednja tojota FOTO http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=10&dd=03&nav_id=1309980

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde Vodja dovedi Tojotu u Srbiju!!! Kad su mogao Fiat mozes i Japance

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

O vodji na japancu, ovde ne. Tamo otvori dusu :-)

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×