Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

Vraćen auto u servis posle pređenih 60km. Curi ulje iz menjača i dalje ( ne curi više iz semeringa na poluosovinama) . Mora menjač da se skida 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Žao mi je što to moram da kažem u servisu corolla koju je Mahatma uslikao 1.4 d4d kupljena kada i moja. moja corolla, auris, Rav4 sve nova kola... Sve se radi mehanika

Sada kada vratim film mnogo mi je žao što sam prodao yarisa 1 1.0 vvt-i ..

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Propade mi letovanje najverovatnije i put u Holandiju kod drugara... Sve u ....

Podeli ovaj post


Link to post

Koliki su kupili takvu Rollu i nikom nista, a tebe zapalo. Uvek ima i takav neki slucaj. Jbg

Podeli ovaj post


Link to post

Bas mi krivo..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sta reci :( Ima li sanse da ti opet daju auto za planirana putovanja? Mislim da bi bilo u redu da ti nadomeste u tom smislu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Koliki su kupili takvu Rollu i nikom nista, a tebe zapalo. Uvek ima i takav neki slucaj. Jbg

Možda oni ne otvaraju haube kao ja i ne saginju se ispod kola kao ja. Menjač je sve vreme funcionisao precizno i bez problema.

Podeli ovaj post


Link to post

Sta reci :( Ima li sanse da ti opet daju auto za planirana putovanja? Mislim da bi bilo u redu da ti nadomeste u tom smislu. 

Dobio sam istog Aurisa 1.33 sa ovlašćenjem za vožnju po Srbiji.

Podeli ovaj post


Link to post

Imam prijatelje koji su kupili istu Rollu 1.6.. 6m pre tebe isto akcijski model sa zaliha......bas sam ga pitao za slicne probleme....nista...sede i voze se????

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Možda oni ne otvaraju haube kao ja i ne saginju se ispod kola kao ja. Menjač je sve vreme funcionisao precizno i bez problema.

Daj hint ljudima kako si ustanovio problem, pa ce svi baciti pogled.

Podeli ovaj post


Link to post

Uvek sve tečnosti kontrolišem , fleka ispod auta me je iznenadila prvi put ... Drugi put nije..

Podeli ovaj post


Link to post

Imam prijatelje koji su kupili istu Rollu 1.6.. 6m pre tebe isto akcijski model sa zaliha......bas sam ga pitao za slicne probleme....nista...sede i voze se????

Akcija za novu rollu je posle Nove Godine počela ???  Dijenek i ja smo je među prvima kupili. Pišem o restyl-u Model pre restyla je mogao da se kupi do avgusta prošle godine . Do tada ih je još bilo na zalihama, Pratio sam sve .

Podeli ovaj post


Link to post

Žao mi je što nemaš sreće, mogu samo zamislit koliko to može čovjeka iziritirat i promijenit mu planove. Možda nije baš najbolji trenutak s obzirom na to što se dogodilo, ali u servisu bilo kojeg proizvođača se nalaze automobili koju su ili na redovitom servisu ili koji imaju neki problem, kako mehaničke prirode tako i svake druge. Nije tu Toyota iznimka, kvare se i one, nisu s drugog planeta ipak. Možda nije baš najsretnije radit ikakve procjene "pi puta oko", to zna biti dosta nezahvalno, dosta je nepoznatih varijabli u igri. 

 

Stvarno me zanima gdje na kraju gubi ulje na mjenjaču i zašto...

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Znaš kako je Vedo ćovek se razočara. Čudno je u celoj priči ne vidi se uopšte jasno odakle curi ulje iz menjača, zato je sef servisa i rekao da mora da se skine menjač. Sve vreme menjač funkcioniše kako treba. Skoro neprimetno je bilo teže ubacivanje u rikverc i ponekad retko u prvu brzinu. Da nisam takav fanatik i da mi nije ogroman broj kola prošao kroz ruke , što se kaže, ne verujem da bih i sam primetio i obratio pažnju na fleku od ulja. Generalno auto je počeo čudno da se ponaša zadnjih 500km od povremnih vibracija motora u leru pa do ovoga curenja menjačkog ulja ..

Pogotovu razočarenje je veće jer se radi o mehanici uopšte nisam obraćao pažnju na zazore i takve nebitne sitnice. Uostalom svi ti zazori su namešteni što od strane servisa , što lično. To su gluposti

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

A gde je tacno ta fleka bila ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske

 

Razumijem te u potpunosti, prilično sam siguran da bih se i sam isto osjećao. Dobro da si primijetio na vrijeme kako bi se problem u početku locirao i riješio. Kasnije je to moglo eskalirat u mnogo veći i zahtjevniji problem, kao da i ovako nije dovoljno zahtjevan.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš zaštitu ispod  motora od plastike tzv. šutspleh, koji je ceo umazan od ulja a fleka se pokazala malo iza prednje osovine , na sredini otprilike. Vedo je sve lepo napisao i objasnio . Potrebno je čoveku vreme da se smiri jer se ne radi o problemu koji će biti rešen za par dana. Mislim da je ipak ovo izdvojen slučaj, restyle corolle su još uvek nove , neke stvari su menjane u odnosu na prošli model (poboljšanja ). Nekako svima ovo dođe kao neprijatno iznenađenje.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske, citam ovo sto si napisao i ja sam besan.

Pa haos bi napravio tamo...nova kola aloooooo...

Novu treba da im trazis sa 0 km a oni nek se bakcu oko ove...sramota.

Nemojte molim vas desava se...

Ali ako je vama to cool onda u redu...meni nije.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ono što se jasno vidi kada se skine šutspleh da je odlivak od menjača nepravilan,loš . To smo svi konstatovali i prvi put. Ponavljam gde curi ne može da se vidi ( na zamenjenim semerinzima više ne curi ) zato menjač mora dole. Sigurno je fabrička greška ( reči šefa servisa )  gde i šta ne može da se vidi bez skidanja menjača .

@ Seba inbox

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš zaštitu ispod motora od plastike tzv. šutspleh, koji je ceo umazan od ulja a fleka se pokazala malo iza prednje osovine , na sredini otprilike. Vedo je sve lepo napisao i objasnio . Potrebno je čoveku vreme da se smiri jer se ne radi o problemu koji će biti rešen za par dana. Mislim da je ipak ovo izdvojen slučaj, restyle corolle su još uvek nove , neke stvari su menjane u odnosu na prošli model (poboljšanja ). Nekako svima ovo dođe kao neprijatno iznenađenje.

Ok, hvala..

Ja isto imam osecaj da malo texe ide u rikverc ali posto sam poznat da istripujem stvari ( tipa sare na gumama ) nisam nista pisao :)

Moram da proverim obavezno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nov auto, izvolte kljuceve i sredjujte. Verovatno nisu ni uspeli prvi put da otklone uzrok pa su zamenili te semeringe poluosovina misleci da je do njih.

Verovatno je onaj semering u zvonu menjaca, nema odakle trece. Zapravo mozda i moze, evo meni je sad na ravu orosilo oko biraca brzina menjacko ulje, ali to nije curenje.

Zanimljivo da mi je na astri procurelo ulje na semering poluosovine koji sam promenio pola godine ranije. I to onaj za suvozacevu poluosovinu koju je prilicno zeznuto skinuti u poredjenu sa levom. Tako da mi je krenula para na usi kad sam izvalio odakle curi :)

U svakom slucaju auto je nov, nek oni misle kako da rese problem i koliko ce ih to kostati

Podeli ovaj post


Link to post

Ne želim stvarno da sada napravim nekakvu opštu pometnju zbog ovoga što se desilo. Ne znam ni sam više... Već mi je poprilično preko glave tog auta.

Nenade ne vidi se ništa , može da bude čak do diferencijala, on se jedini jasno ne vidi. Loš odlivak menjača dosta govori..

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ok, nije pometnja ali je svakako dobro znati i obratiti paznju. Ja ne bih pogledao nikad.. tipa nov auto i slicno..

Hvala tebi na informacijama koje delis

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×