Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

Hvala Laki

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sumnjam da ijedan servis u RS može biti išta drugo do nekorektan i neprofesionalan. Šta možeš da očekuješ od ljudi koji su ti dali 1/2l goriva i 1/2l tečnosti za pranje vetrobranskog stakla u novom automobilu koji si im platio 16k €? Pored servisa moje izamerke se odnose  na bedan agregat sa očajnim obrtnim momentom (to što su recimo Kia Ceed sa 132KS ili Hyundai Elantra sa 127KS još gori, ne znači da ovo nije loše). Dodatno sve što ne vidiš bez da zavučeš glavu je ošljareno (npr. plastični poklopac ispod nogu suvozača, "nadstrešnica" otvorenog gepeka sa neobloženim zvučnicima, golim federima i polugama, te smešnom sijaličicom kao na "Ladama" od pre 40-ak godina), ali to je tipično za sve automobile koji ne koštaju 35k+ €, pa i za Corollu. U svakom slučaju Corollu menjam čim 1.4 TSI motori sa 150+KS postanu mainstream, tj. kada prestanu da deru za prosečne automobile sa ovim motorima. I da, za ove pare ne dobiti ni parking senzore, alarm, automatsko zatvaranje prozora i sklapanje retrovizora (a kamoli Safety Sense i navigaciju) je ipak bezobrazluk.

 

 

16k je 'sirotinjski' automobil srednje klase i ocekivati da se tu dobije 10-tina gedzeta koji svaki za sebe vrede po 500-1000€ je neozbiljno.

 

Jedna je stvar sto smo mi siromasno drustvo, pa se do novca tesko dolazi, a 10.000€ se smatra malim bogatstvom.

Al sasvim drugo je kad napravite poredjenje sa time da je cena corolle (golfa, astre...) nekih 30 prosecnih, jadnih android telefona, zar ne? ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

 

Sasvim se slažem da je 16K € dovoljno samo za "sirotinjski" auto srednje klase, ali automatsko zatvaranje prozora "košta" samo jednu ili dve linje u software-u, sa obzirom da je hardware već ugrađen u automobil. Doduše za automatsko sklapanje retrovizora već bi trebalo da se "otvore" za dva motorčića. :) Slažem se da je cena jadničkih android telefona bezobrazno visoka u poređenju sa bilo čime, pa i automobilom. Možda zato što imaju navigaciju, a vlasnike Toyote (i ne samo nje) od iste deli nekih 715€ ako se ne varam. :) Pretpostavljam da si rešio problem zimskih guma, pa bih te zamolio za preporuku na tu temu.

 

Mislim da 16k e nije uopšte sirotinjski. Mislim da u dosta zemalja Evrope 16k se teško zaradjuje. Ako je Toyota Corolla "sirotinjski" auto, ako ćemo iskreno tako ni ne izgleda, šta ćemo da kažemo za Dačiju i nekim sličnim modelima? To što kod nas u ponudi nema dosta opcija, nismo mi krivi, nego prodavci koji ne znaju da ponude ono što ljudi ovde žele. Ali opet, sa druge strane, mi želimo sve te neke stvarčice, a da li smo spremni da ih platimo? 

 

Da li ste videli kako izgleda Toyota Corolla, trenutni model, u Americi i šta on sve ima od standardne opreme? Tamo su ljudi spremni sve to da plate i konkurencija je malo jača, pa se normalno utrkuju ko će više automobila da proda i samim tim više opreme sam auto ima. Kod nas, imam osećaj da se naši prodavci dogovaraju medjusobno i ne trude se da ponude nešto više i da se bore za kupce. Kada sam ja kupovao auto nudili su mi alu felne po ceni od 300 ili 500 eura, ali nisu znali koje će to biti. Tako da sam mogao da dobijem jeftinije felne po većoj ceni i odustao sam. Iskreno, samo mi još to fali da auto baš bude potpun.

 

To što nemam zatvaranje prozora na dugme ili preklapanje retrovizora,... Meni ništa ne znači, mnogo mi više znači da je Toyota-i preča bezbednost i da u osnovnom paketu ponudi 7 vazdušnih jastuka i ostale bezbebosne sisteme, a sve ostale stvari su čist luksuz i olakšavanje vožnje. Kod nekih nemačkih proizvodjača i dalje se doplaćuju vazdušni jastuci što je bezveze, jer najvažnija je bezbednost, pa sve ostalo. Pored bezbednosti važan je i kvalitet materijala. Kod mene postoji manji problem sa sedištima, ali radimo na tome da rešimo, sve ostalo izgleda ok i dobro je učvršćeno. Dosta ljudi kada je selo u auto bilo je oduševljeno kako izgleda i koliko prostora ima. 

 

Što se tiče motora, i ja sam za to da treba ponuditi malo više snage, ali mislim da je i ovo sasvim zadovoljavajuće. Možda su u Toyota-i išli na to da motori budu pouzdaniji i da duže traju, pa su im smanjili snagu da ih ne bi opteretili previše. Ja sam naučio kako da ga teram, pa znam kada ga treba prebaciti u manji stepen prenosa i potopiti papučicu gasa i olako u drugoj ili trećoj brzini stigne do 100 km/h, a da se ni ne oseti. (a još počne i onako kareakteristično da prede) :)

 

Eto, ja se izvinjavam @piske ako sam ti malo zatrovao temu, ali opet je ovo neko mišljenje o ovom autu od nekog ko ga vozi preko godinu dana i prešao sam sa njim oko 22k km. :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ulcinj Nenad Alfisti Crne Gore and me68a50c75957213289add2bba69b9b5d9.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Dijenek Znam da si dobronameran . Mogao si da vidiš kako sam vremenom počeo da budem sve nervozniji , kako je nestala šala, duhovitost koja je postojala. Preko 10 puta sam za godinu dana bio u servisu Toyota centra da bi se rešile sitnice. Što se tiče fioke za naočare lako se namešta . Ostaviš auto na suncu , plastika postaje veoma mekana. Sa prstima ispraviš na osovinicama gde se drži fiokica za naočare. Ne znam drugačije da objasnim. Nemoj pogrešno da me razumeš nisam nikoga uslovljavao dolaskom na skup. Bebanu sam rešio taj problem , kao i na dva Aurisa koji služe kao zamenska vozila u Toyota centru u njihovom prisustvu.

 

 

Samo da potvrdim da je Piske u pravu, ispravio je i kod mene tu fioku za naočare, šteta samo što je taster za svijetlo počeo opet da zaglavljuje, pa sam tražio da mi se zamijeni čitav dio. To je i urađeno, ali i taj novi dio opet ima krivu fioku. Piske, kada se opet vidimo - eto opet posla za tebe ako budeš raspoložen, ja bih sa ovim mojim medveđim rukama garantovano nešto polomio.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Prvom prilikom Bebane Nema nikakvih problema

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stigao juče iz CG. Pređeno 1460km , prosek potrošnje goriva 6.5l prosečna brzina 56km/h . Trenutna  kilometraža 22400km . 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-11646400-1531252870_thumb.jpg   Vožnja  Ulcinjom, Crna Gora. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ulcinj Nenad Alfisti Crne Gore and me68a50c75957213289add2bba69b9b5d9.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Btw Nisam baš toliko mršav 178 75kg Čovek ima 145kg pa hvata čudne uglove da bi ispao vitkiji

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske

Jel mogu i ja da stanem u red za ispravljanje poklopca za naocare?? :o

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno nije nikakav problem. Najbolje bi bilo da organizujemo Bg skup ( Košutnjak ili kafe kolačić kod Arene na NBg) s obzirom da ga nije bilo već dugo vremena . Takođe napravimo video snimak za sve učesnike koji nisu iz Bg-a , odnosno daleko im je da dođu na lokalni TCS skup. 

Podeli ovaj post


Link to post

Uz konzumaciju, besplatno ispravljanje poklopca!!

Podeli ovaj post


Link to post

hahaha . Ne može tako , na obe lokacije se nalazi kafić , popijemo kafu, sok .. sakupimo pare i platimo račun. 

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko poklopaca ima, ti nećeš imati vremena za kafu i soci!

Podeli ovaj post


Link to post

 hahaha .Uradim jedan poklopac kao pokazni , snimimo video . Posle radite sami . Lako se namešta. 

Podeli ovaj post


Link to post

Jedva cekam video :) Probah ja sam, ali se nakon 20ak sekundi vrati u prvobitni polozaj. :) Mozda se samo plasim da ne polomim. 

Podeli ovaj post


Link to post

Lomi, pokriva garancija ;)

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I da hoće , ne može da polomi . Toyota je to ;)

@ Dijenek Nadam se da ćemo napokon da se okupimo i snimimo video ( odnosno da dođe na skup barem još jedna nova corolla ili auris ). Pričamo o toj ladici za naočare već godinu dana najmanje. 

Btw. Ne može iz prvog pokušaja da se ispravi. Ostaviš auto na suncu , da se dobro zagreje plastika i iz više pokušaja ispravićeš. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, koristite kućni fen za takve intervencije, gde da cekate sunce ovog (i ovakvog) leta. ;)

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, koristite kućni fen za takve intervencije, gde da cekate sunce ovog (i ovakvog) leta. ;)

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

I produzni kabel ako zivite na dvanaestom spratu ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne treba Lakiju Fen kao ni meni ;) :D

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi put detaljno opran i usisan auto Pređeno oko 24000km

 

cfe9c364ef33ceeb0bf1c2abf1aa6b74.jpgf919086cfb6a142530e8d44515b78e4a.jpg5285b2956bf9974a4a8bd6e9e0b88335.jpgb6074f0b8f94ce3a4b79d9e40348eaa7.jpgac8903b1fa42a01c6b8bca8b78192389.jpg8efb9b11c2532d58e818271d1038c8e3.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

све сам? свака част.. јел се прашњаве ове пластике у моторном простору.. ја сам једном до сад скинуо те пластике и опрао како треба, међутим прашине је опет било и превише за непуних месец дана ..

Podeli ovaj post


Link to post

Oprao sam ga u perionici a detaljno očistio sa magičnom krpom ( nekih pola sata vremena ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Magla ;)54423fff8b2da3742e1efd803018d341.jpg8227af3f9f8989c481486ff94a364438.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×