Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

Jbg, desava se...

Kasko imas?

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam kasko. Ne nerviram se toliko zbog lima koliko zbog "gremlina" koji su prisutni od samog početka. Pod gremlinima mislim na to što auto čas vuče kako treba onda ne prima gas ( veoma zeznuto prilikom preticanja) , kočnice koje od samog početka grebu da bi na kraju postala tvrda papučica i auto slabo koči isto povremeno.( ne znam kako će i kada će da zakoči ) Gremlini me izluđuju . Sledeće nedelje popravka limarije, mali servis i nadam se najzad kraju gremlinima.

Podeli ovaj post


Link to post

Da...

Pitam, zato sto kad se ima kasko, obicno to posledicno povuce i zamenu dela (u tvom slucaju krila) kod tako novih vozila, bez obzira na 'malo' ostecenje.

 

Za 'gremline'... Sta da ti kazem?

Treba ih isterati :D

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znam Laki. Prilikom kupovine kola zaboravili su da ponude i kasko osiguranje a i ja sam zaboravio da pitam. 

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-13183000-1511533584_thumb.jpgpost-1797-0-83014100-1511533598_thumb.jpg  Već izgleda mnogo bolje . Nitro razređivač + farecla 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jel pukla farba negde? Hoces pokusati ispravljanje-izvlacenje ulubljenja ili menjas krilo?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jel pukla farba negde? Hoces pokusati ispravljanje-izvlacenje ulubljenja ili menjas krilo?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

 

Zbog garancije auto će biti popravljen u ovlašćenom servisu. U ponedeljak idem u Toyota Turing Stanojević , ujedno će biti i urađen mali servis, ispravljene sve uočene nepravilnosti (gremlini ) . Toyotu Yaris sam održavao u Toyoti Turing , pored Japan shopa i bio sam više nego zadovoljan. Svi članovi TCS-a imaju popust 10% i niko ne postavlja problem oko toga niti dovodi u pitanje popust i ako je ugovor potpisan pre mnogo godina. 

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

A kako je nastalo to oštećenje? Napisao si da nije tvoja krivica.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Reno Megane me udario . Išao skoro paralelno sa mnom. Devojka razgovarala preko mobilnog i izgubila kontrolu nad vozilom. Dok sam uključio sva četiri migavca , dala pun gas i pobegla. Nisam video tablice. U principu moja greška posledica umora , oduvek izbegavam da idem paralelno ili skoro paralelno sa vozilom u traci do moje. Ili blago prikočim ili dam gas. Iz iskustva znam kako pojedinci voze pogotovu kada razgovaraju (bez bluetuta) ili kucaju poruke na mobilnom.

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Zbog garancije auto će biti popravljen u ovlašćenom servisu. U ponedeljak idem u Toyota Turing Stanojević . Toyotu Yaris sam održavao u Toyoti Turing , pored Japan shopa i bio sam više nego zadovoljan. Svi članovi TCS-a imaju popust 10%

Da li si siguran za 10% popusta (na clanstvo u TCSu), proveravao sam pricu u TCBu (blizi mi se redovan servis) i popust je 5 % na oem delove dok 10% daju za paket 5 + i to samo uz ulje 10W40 (za 2.0 d4d) sto u svakom slucaju nije preporucena Toyo gradacija ?

@Piske, posle svega obavezno zaokruzi kasko i uzivaj u prevozu .

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

10% je popust kod Auto Turing Stanojevića a kod Toyota Centra Beograd 5% na oem delove i 5% na ruke , s tim što imaju i akciju u Toyota Turing 15% popusta na sva Toyota motorna ulja . Nije mala razlika. Napisaću više pošto obavim potrebne popravke i servis.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Ja.

Podeli ovaj post


Link to post

Problem je što je počinioc koji je izazvao štetu pobjegao, a vjerojatno svjedoka nema koji je možda vidio registraciju. Imao sam sličnu situaciju u Austriji tako da mi je sve jasno. Nemaš se u biti s čije police osiguranja naplatit osim iz svojeg džepa.

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

10% je popust kod Auto Turing Stanojevića a kod Toyota Centra Beograd 5% na oem delove i 5% na ruke , s tim što imaju i akciju u Toyota Turing 15% popusta na sva Toyota motorna ulja . Nije mala razlika. Napisaću više pošto obavim potrebne popravke i servis.

Hvala za info, nisam znao za odnos TCSa i Turinga, posebno sto u ovom mesecu daju 15% na oem ulja (na 6.5 l nije mala razlika).

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-24504900-1512763240_thumb.jpgpost-1797-0-69673900-1512763261_thumb.jpgpost-1797-0-07213000-1512763278_thumb.jpgpost-1797-0-43246400-1512763292_thumb.jpgpost-1797-0-55575300-1512763306_thumb.jpgpost-1797-0-63366300-1512763319_thumb.jpg

Urađen servis na 15000km u Toyota-turing Stanojević kao i ispravljanje limarije, farbanje i lakiranje.

Cena servisa 10945din . Zamena motornog ulja, filtera ulja i provera auta u 50 tačaka. Nema više "gremlina", grebanja kočnica . Auto je primetno tiši , lepše radi posle zamene motornog ulja.

Cena za ispravljanje limarije, farbanje i lakiranje u komori sa materijalom 11490 din. 

Auto je posle intervencije u servisu komplet opran spolja i iznutra , gratis.

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo.

Cena servisa je pristupacna u odnosu na neke druge proizvodjace.

 

Kad parkiras, zakljucavaj, da se opet ne uvuku 'gremlini' ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo lepo. Mozes li nam reci kako su ti resili sve gremline? Bilo bi korisno za ostale forumase koji voze corollu.

Podeli ovaj post


Link to post

Što se tiče kočnica razrađene su vođice klješta. Povremeno podrhtavanje motora i pad obrtaja u leru, ne primanje gasa rešeni su praćenjem svih parametara preko dijagnostike tokom vožnje kola . Pređeno je 30km. Svi parametri su dovedeni u idealno stanje , da tako kažem.  Prednje krilo je ispravljeno putem vakuuma , skinuto i ofarbano u komori. Ukupno je izvršena provera auta u 50 tačaka. 

Podeli ovaj post


Link to post

Oni su ga vozali 30km?

Podeli ovaj post


Link to post

Zajedno.Test vožnja pod opterećenjem, proba na uzbrdici , višim obrtajima . 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske

Kako misliš svi parametri su dovedeni u idealno stanje? Koji parametri?

Hoćeš da kažeš da su nešto petljali sa mapom?

Podeli ovaj post


Link to post

Nije Egr. Dado pokušaću da objasnim. Nije ništa petljano oko mape. Gledani su parametri rada motora i svih senzora preko dijagnostike u različitim režimima rada motora. Naravno postoje određena dozvoljena odstupanja. Urađeno je da ta odstupanja budu minimalna odnosno da svi parametri budu na idealnim vrednostima. Nije lako objasniti, svi parametri i rad svih vrednosti koje se prate preko dijagnostike staje na tri  A4 strane .

Podeli ovaj post


Link to post

@Dadomonte888 da dodam, nisam ja radio dijagnostiku da bih znao sve što si me pitao. Radili su majstori u ovlašćenom Toyotinom servisu. S obzirom da sam imao slične probleme i sa yarisom (davno beše) , u ovlašćenom servisu Toyota-turing Stanojević su sve rešili . Tada su svi parametri koji se prate stajali na jednu A4 stranu. Euro 3 norma :) 

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×