Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

Juče me je kontaktirao preko mail-a  servisni savetnik Dragan Lakić sa molbom za čeonu sliku felne. Zamolio sam ih da zakažu termin u servisu i pregledaju oštećenu felnu u prisustvu direktora postprodaje Zorana Jovića. Čekam da mi zakažu termin u servisu. 

Mislim da odugovlačenjem pokušavaju da zataškaju incident koji se desio. 

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce, samo pismenim putem im se obracaj da posle nebi bilo rekla kazala...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

29.05. idem u servis Toyota centra . Napisaću detaljno svoje utiske posle 29.05. Nadam se da neću morati da obavestim o svemu Toyota Europe kao prilikom problema sa menjačem ili da angažujem advokata . 

Podeli ovaj post


Link to post

Vratio sam se iz servisa . Složili smo se da je do oštećenja alu felne došlo prilikom skidanja date. Oni ostaju pri tvrdnji da oštećenje nije nastalo kod njih Nasuprot toga apsolutno 100% sam siguran da je oštećenje nastalo kod njih. Oštećenu alu felnu su slikali i pozvaće me kada budu nabavili novu alu felnu. Pokazao sam im takođe oštećenje na zadnjem levom točku takođe nastalo kod njih jedva primetno ( oštećenje laka na felni ) na skoro identičnom mestu kao i felna koja se menja i da uopšte nisam insistirao na zameni Mada bi većina vozača koje znam insistiralo da se ta felna zameni ( nisam o tome ni pisao u svojoj temi ) 

Što se tiče poluge za otvaranje haube , ne znaju kako je došlo do oštećenja i ne znaju da urade popravku. Tvrde da oštećenje nije nastalo kod njih. Složili su se da oštećenje postoji.  

Složili smo se da pošto zamene alu felnu raskidamo saradnju. 

Podeli ovaj post


Link to post

Sve ste se nešto složili na tvoj račun. Nisu izuzetak i većina servisa se ponaša tako. Ali ne samo servisa, već i autopraonica, ali i drugih firmi ako malo raširimo priču. Recimo, ja sam imao problema sa Bošom i sve smo se složili kao i kod tebe, na moj račun. Nikad za ništa nisu odgovorni, ali vole pare. Poslovnost 0.

Znam kako ti je, i ja na svojim automobilim znam sve ogrebotine i druga oštećenja, pa još kad neko počne da me ubeđuje...

Podeli ovaj post


Link to post

Nikada do sada nisam imao ovakva iskustva sa servisima . Bio sam u relativno dosta ovlašćenih servisa .  

Ovo je bukvalno kao da neko želi da vas natera da prodate svoj auto. 

Podeli ovaj post


Link to post

Složili smo se da pošto zamene alu felnu raskidamo saradnju. 

Sta znaci da raskidate saradnju?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Da više ne dolazim kod njih u servis.  To je rekao lično direktor postprodaje g-din Jović. Provokacija . Mnogo sam se uvredio zbog toga. Neka samo završe to što su obećali i ne pada mi napamet da dolazim kod njih u servis , na provokacije ne nasedam.  Zaista stvarno nikome ne bih preporučio da ide kod njih u servis . 

P.S 

Znam da sam na jednom mestu preporučio čoveku da ode kod njih u servis. Greška priznajem. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Piske napiši sve detaljno u temi za crnu i belu listu servisa, da i ostali znaju. U zadnje vreme se dosta ljudi žali na njih kao servis. Veoma neprofesionalno i drsko ponašanje od njih.

Podeli ovaj post


Link to post

Hoću Mello , kada budu napokon završili jer ovo se proteglo u nedogled uostalom kao i svaka popravka kod njih. Agonija. 

Podeli ovaj post


Link to post

Dakle, kupiti Toyotu zbog brenda i onoga sto nose, ali izbeci zbog svega sto sledi nakon prodaje?

;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da nije mali potrošač , prodao bi je odavno. 

P.S 

Drugo TCB nije jedini ovlašćeni servis za Toyotu 

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-59985000-1527776790_thumb.jpg Danas zamenjena oštećena felna sa polovnom neoštećenom. 

Otišao sam sa svojim alatom za svaki slučaj, po dogovoru sam uterao auto u  servisnu garažu , na određeno mesto sa dizalicom parkirao. Posle pokušaja da me zezaju oko parkiranja vozila na mesto sa dizalicom pogrešno usmeravanje, pri čemu je majstor namignuo servisnom savetniku. Valjda su očekivali da ne znam da vozim i da ću da oštetim auto. Da li su mi mogućnost da biram između dve felne koje su predstavljene kao nove . Na moju primedbu otkada to nove felne imaju  tegove za balansiranje. Servisni savetnik se zbunio i rekao je da je kao nova. Na moju molbu da prestane više da me pravi budalom, napustio je servis . Majstor koji radi posao vulkanizera ( ovaj što je pokušao da me zeza prilikom parkiranja kola na servisnom mestu) iz trećeg puta je uspeo da izbalansira točak. Jedanputa sam rekao da ne valja. Neću da imam 10 tegova na felni , kada mogu da imam četiri. Točak sam lično montirao , tražeći da mi pre toga daju bakarnu mast , da namažem brezone i deo na disku gde naleže felna . 

Sve je to nažalost prošlo bez izvinjenja od strane bilo koga iz Toyota centra i popravke poluge za otvaranje haube , koja je nasilnim putem rasklimana kao što ste mogli da vidite na snimku. Funkcija otvaranja i zatvaranja haube funkcioniše bez problema. 

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravio sam najbitnije, sve na autu osim ove poluge za otvaranje haube funkcioniše kako i treba da bude kod jedne Toyote  :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Imas ti odlicne zivce.. Dobro je da sve funkcionise kako treba, a brava od haube ce se vec nekako rijesiti :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imas ti odlicne zivce.. Dobro je da sve funkcionise kako treba, a brava od haube ce se vec nekako rijesiti :)

Hvala

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da i kod mene ta bravica malo seta

Provericu sutra...

Podeli ovaj post


Link to post

Opusti se . Možeš da pročitaš na forumu šta je kod novih  Corolla eventualni problem. Ima nas na forumu već poprilično. Škripanje, grebanje kočnica povremeno najčešće zadnjih , zazori kod prednje maske ( isprave u servisu za 5 min.) raznorazni cvrčci u kabini kriva ladica za naočare itd.  Jedini sam imao curenje ulja iz menjača što je ozbiljniji kvar , problem je bio u podlošci .. 

Vrlo lako je moguće da će tebe sve to da mimoiđe. 

Podeli ovaj post


Link to post

Sve sam to već proverio i sve je ok. Nemam nijednu primedbu za sada. Cak jr i ladica za naocare prava.

Jedino softver za informacije o autu. To je moglo bolje da se odradi. Inace je sve super.

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-38731000-1528315611_thumb.jpgpost-1797-0-21169100-1528314970_thumb.jpgpost-1797-0-29379700-1528315011_thumb.jpgpost-1797-0-18651600-1528315236_thumb.jpgpost-1797-0-96263500-1528315070_thumb.jpgpost-1797-0-96263500-1528315070_thumb.jpgpost-1797-0-18589900-1528315179_thumb.jpgpost-1797-0-09998900-1528315205_thumb.jpg

Autobahn test . Sehr gut  I uspomena od Bmw-a na kraju. 

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A kako si zadovoljan motorom, preciznije njegovim performansama? I da li ti se cini kada vozis svoju Corollu na 2000 o/min ili manje, pa pritisnes papucicu gasa do poda, da ti se ispod haube nalazi motor od max. 50KS umesto obecanog, kupljenog i placenog agregata od 132KS?

Podeli ovaj post


Link to post

Trenutno sam u CG S obzirom da mi. nije prva Toyota zadovoljan sam performansama a najviše potrošnjom goriva Potrebno je dosta često menjanje brzina da mi se te performanse zaista videle Potrošnja goriva Bg-Bar pun auto , gepek nema gde igla da stane 6,2 l Pauza pored Skadarskog jezera neposredno pre ulaska u tunel Sozina837c87594ae1c65ad6f23293dec7d814.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Moje jedine zamerke se odnose na krajnje nekorektan i neprofesionalan odnos servisa Toyota centra Beograd i ako budem prodao Corollu i kupio ponovo BMW-a to će biti jedini razlog

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sumnjam da ijedan servis u RS može biti išta drugo do nekorektan i neprofesionalan. Šta možeš da očekuješ od ljudi koji su ti dali 1/2l goriva i 1/2l tečnosti za pranje vetrobranskog stakla u novom automobilu koji si im platio 16k €? Pored servisa moje izamerke se odnose  na bedan agregat sa očajnim obrtnim momentom (to što su recimo Kia Ceed sa 132KS ili Hyundai Elantra sa 127KS još gori, ne znači da ovo nije loše). Dodatno sve što ne vidiš bez da zavučeš glavu je ošljareno (npr. plastični poklopac ispod nogu suvozača, "nadstrešnica" otvorenog gepeka sa neobloženim zvučnicima, golim federima i polugama, te smešnom sijaličicom kao na "Ladama" od pre 40-ak godina), ali to je tipično za sve automobile koji ne koštaju 35k+ €, pa i za Corollu. U svakom slučaju Corollu menjam čim 1.4 TSI motori sa 150+KS postanu mainstream, tj. kada prestanu da deru za prosečne automobile sa ovim motorima. I da, za ove pare ne dobiti ni parking senzore, alarm, automatsko zatvaranje prozora i sklapanje retrovizora (a kamoli Safety Sense i navigaciju) je ipak bezobrazluk.

  • Downvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

16k je 'sirotinjski' automobil srednje klase i ocekivati da se tu dobije 10-tina gedzeta koji svaki za sebe vrede po 500-1000€ je neozbiljno.

 

Jedna je stvar sto smo mi siromasno drustvo, pa se do novca tesko dolazi, a 10.000€ se smatra malim bogatstvom.

Al sasvim drugo je kad napravite poredjenje sa time da je cena corolle (golfa, astre...) nekih 30 prosecnih, jadnih android telefona, zar ne? ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×