Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

Sasvim se slažem da je 16K € dovoljno samo za "sirotinjski" auto srednje klase, ali automatsko zatvaranje prozora "košta" samo jednu ili dve linje u software-u, sa obzirom da je hardware već ugrađen u automobil. Doduše za automatsko sklapanje retrovizora već bi trebalo da se "otvore" za dva motorčića. :) Slažem se da je cena jadničkih android telefona bezobrazno visoka u poređenju sa bilo čime, pa i automobilom. Možda zato što imaju navigaciju, a vlasnike Toyote (i ne samo nje) od iste deli nekih 715€ ako se ne varam. :) Pretpostavljam da si rešio problem zimskih guma, pa bih te zamolio za preporuku na tu temu.

Podeli ovaj post


Link to post

Piše sve u temi.Savine zimske gume sam kupio u Kemoimpexu po Lakijevoj preporuci i sasvim sam zadovoljan.Ne znam koji si auto vozio pre Corolle , mislim da su ti očekivanja bila prevelika u odnosu na cenu . Ponavljam potrebno je strpljenje dok se auto razradi.Vremenom auto će vući mnogo bolje uz veoma malu potrošnju goriva . Potrebno je samo malo umešnosti u radu sa menjačem mislim na pravovremeno šaltanje

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sad isčitah temu. Ne mogu da verujem da se rodio veći baksuz od mene!!! Bilo kako bilo, želim ti da više nemaš trzavica, bar još 300000km!

Inače saznao sam puno korisnih informacija, posebno o servisima, tako da ću dooobro porazmisliti gde ću Aurisa da održavam.

Nadam se da će i meni potrošnja da opada, sad je oko 6.7 po bordu. Zanimljivo mi je i da je iako je ceo kokpit isti, table na corolli i aurisu se razlikuju.

Prelepa boja inače!

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam kupio, maltene po ceni Save, Semperit Speedgrip 3, mislim da su bile 55 eur. Na prosloj rolli sam imao Savu i utisak mi je da je ipak Semperit kvalitetnija. Manje bucna, malo tvrdja i da se manje trosi. A mozda je samo do mene :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sada vidim da sam postavio pogrešno pitanje, mislio sam pre svega na felne (felge, naplatke ili kako već?), jer gume nisu nikakav problem (pretpostavljam da pred zimu ne menjaš gume nego točkove?). Pre Corolle sam vozio Accenta 2005 (takođe novog) 1.3 84KS sa kojim sam bio vrlo zadovoljan (opravdao je sve svoje KS), ali nezavisno od njega nisam se razočarao u Corollu jer sam znao šta me čeka, samo konstatujem da joj je ubogaljen obrtni moment kao i kod svih drugih atmosferaca proizvedenih u poslednjih nekoliko godina, a koje sam imao priliku da probam. Čak je i jednolitarski TSI trocilindraš sa 95KS "zver" za ove 120+KS atmosferce (vozio Seat Ibizu 2018 nekih 15-ak dana), pa pretpostavljam da bi 1.4 TSI sa 150KS bio pravi izbor, još bolji 1.8 TSI sa 180KS, ali to zadovoljstvo košta malo više od 19K, odnosno malo više od 20K € u lošijem automobilu od Corolle (Octavia). I da, moram osim potrošnje da pohvalim i radio. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ozvucenje je na Rolli po mom skromnom misljenju najbolje koje sam imao prilike cuti (u novijim automobilima ove klase). Stvarno je jako dobro.

Podeli ovaj post


Link to post

A recimo ozvučenje u Aurisu je Bogu plakati!

Podeli ovaj post


Link to post

Svašta, a mislio sam da je Auris malko skraćena hatchback Corolla. Uglavnom da nije Corollinog radija i dalje bih mislio da je nemogiće uhvatiti više od 5 stanica koje će početi da "krče" i prekidaju nakon 10-15km, a mislio bih i da sam gluvlji no što jesam, jer ne razumem šta pričaju spikeri sve dok prilično ne pojačam radio - sada to ne moram da radim. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Radio, odnosno ceo infotainment, je Panasonic i stvarno dobro hvata stanice. Žao mi je što nije DAB, ali Bože moj. Ali kvalitet zvuke je kao da Diogen iz bureta svira!!

Podeli ovaj post


Link to post

Sada vidim da sam postavio pogrešno pitanje, mislio sam pre svega na felne (felge, naplatke ili kako već?), jer gume nisu nikakav problem (pretpostavljam da pred zimu ne menjaš gume nego točkove?). Pre Corolle sam vozio Accenta 2005 (takođe novog) 1.3 84KS sa kojim sam bio vrlo zadovoljan (opravdao je sve svoje KS), ali nezavisno od njega nisam se razočarao u Corollu jer sam znao šta me čeka, samo konstatujem da joj je ubogaljen obrtni moment kao i kod svih drugih atmosferaca proizvedenih u poslednjih nekoliko godina, a koje sam imao priliku da probam. Čak je i jednolitarski TSI trocilindraš sa 95KS "zver" za ove 120+KS atmosferce (vozio Seat Ibizu 2018 nekih 15-ak dana), pa pretpostavljam da bi 1.4 TSI sa 150KS bio pravi izbor, još bolji 1.8 TSI sa 180KS, ali to zadovoljstvo košta malo više od 19K, odnosno malo više od 20K € u lošijem automobilu od Corolle (Octavia). I da, moram osim potrošnje da pohvalim i radio. :)

 

a ne mogu da ne odgovorim.

TSI motori su samo za izbjeći. nikome ne bih preporučio.       imao   vozio    iskusio.  nikad više.

 

dok radi doduše lijepo ide.samo šteta raspadne se prije ili kasnije.

 

jest im i logika: smanji zapreminu, prednabij ga pojačaj mu konje, i lafo uštedi i smanji troškove. od kojih materijala molim lijepo.

ne može i sportsko i gradsko i jeftino i ekonomično. možda i može al to će brate da košta debelo.

 

što se mene tiče nikad više njemačko.svi lažu bez daljneg samo nijemci su se opasno pokvarili zadnjih godina.

nisu oni ništa izmislili novo u autoindrustriji zadnjih 20 godina.

 

sreća svako ima pravo na izbor.

 

ne falim ovdje japansko uopšte mi to nije namjera. pogledat malo u francuze, italijane, korejance.

i svoj zdrav razum.

Podeli ovaj post


Link to post

U Tivtu i Kotoru ima dosta novih Corolla na taksiju.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja npr. imam potpuno suprotno iskustvo sa Golfom 1.2 TSI (nova verzija tog motora, sa zupcastim kaisem da ne bude zabune). Na stranu to sto sam za 14.000 eur dobio vrlo ozbiljno uradjen auto (razmatrao sam kupovinu Corolle vrlo ozbiljno, pisao sam o tome, ali sam odustao jer sam neke tragove fuseraja koji ovde spominjete mogao videti jos u salonu). Ukupan prosek potrosnje 5.5. Do sada je za godinu i po dana presao 14.000 km (od toga 3/4 po autoputevima sa brzinama 130-150).

Slazem se da je ta kilometraza jos mala za pravu ocenu (bio sam veoma ljut kada mi je na Polu crkao EGR na samo 85.000 km i to me je i usmerilo da malo gledam Japance).

Sve u svemu, ne pisem ovo da bih se hvalio vec samo da konstatujemo da je danas manje-vise sve slicno sa kvalitetom. Pa i na jedan BMW ljudi imaju prituzbe...

Izmenjeno od observer
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

i bmw ugraduje trocilindarske motore u početne modele. ali s cijenom ostaju i dalje premium brand.

kupiš mercedes A klasu a u njoj dobiješ, doduše odličan renaultov motor, samo dobro se otvoris za znacku mercedesa.

 

inače ljudi se na ovim prostorima žale na sve servise bez obzira koji proizvođač.

kad prema njima treba onda pruže ruku, kad oni trebaju prema kupcu prave se englezi.

 

ja sam mišljenja da uopšte ne treba uzimati skupa vozila. to skupo nije garant dugotrajnosti niti bilo čega.

recenzija novog audija A6 u autobildu je samo priča o novom infotajmentu i ništa drugo, tek na kraju vrlo šturo o motorima i ostalim dijelovima.

tragedija je po meni da danas kad se toliko odmaklo u tehnici i proizvodnji motora, mehanici, da savremena auta imaju ponajviše nepotrebnih stvari koja se vrlo skupo plaćaju, a tražim samo kvalitetan motor i mjenjač i podvozje ako još dobijem dobar volan super.

 

možda tražim previše.

Podeli ovaj post


Link to post

a ne mogu da ne odgovorim.

TSI motori su samo za izbjeći. nikome ne bih preporučio.       imao   vozio    iskusio.  nikad više.

 

dok radi doduše lijepo ide.samo šteta raspadne se prije ili kasnije.

 

jest im i logika: smanji zapreminu, prednabij ga pojačaj mu konje, i lafo uštedi i smanji troškove. od kojih materijala molim lijepo.

ne može i sportsko i gradsko i jeftino i ekonomično. možda i može al to će brate da košta debelo.

 

što se mene tiče nikad više njemačko.svi lažu bez daljneg samo nijemci su se opasno pokvarili zadnjih godina.

nisu oni ništa izmislili novo u autoindrustriji zadnjih 20 godina.

 

sreća svako ima pravo na izbor.

 

ne falim ovdje japansko uopšte mi to nije namjera. pogledat malo u francuze, italijane, korejance.

i svoj zdrav razum.

 

Nisam imao, jesam vozio malenog TSI trocilindraša i za 15 dana se nije raspao. A kako mu je na satu stajalo 20000km cenim da se nije raspao bar 6 meseci. Sa performansama nečega što je obogaljeno za 1 cilindar i što ima samo 95KS više sam nego zadovoljan - obrtni moment je neporedivo bolji nego kod atmosferaca veće snage od ovoga, a potrošnja manja.

 

Logika ugradnje turbopunjača u benzinske motore bi trebalo da je stara koliko i logika ugradnje turbopunjača u dizele i to nema veze sa smanjenjem zapremine, sakaćenjem jednog cilindra i bildovanjem KS - to je već stvar realizacije. Da TSI motor ne podrazumeva nemca (ili nedajbože francuza) ja bih sada vozio Hyundai, Toyotu, Hondu, Nissana ili bar Kiu sa 1.4 TSI motorom, ali njima ili ne pada na pamet da ih prave i ugrađuju u svoje automobile ili ovim domaćim uvoznicima ne pada na pamet da nude automobile sa tim motorima.

 

A da čekam dan kada će recimo Toyota pored game elektromobila i pokojeg hibrida nuditi samo jedan jedini recimo 1.6 TSI benzinac (bez dizelaša i armosferskih benzinaca u ponudi), pa da domaći uvoznici nemaju izbora... bojim da ću se dotle navozati ove Corolle.

Podeli ovaj post


Link to post

Tojota vec par godina ima u ponudi turbobenzinca 1.2 ali ne na nasem trzistu (samo EU). ADAC je napravio i ocenu, moze se naci na njihovom sajtu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Možeš da kupiš kod nas aurisa i c-hr 1.2 T već. neko vreme

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ja koliko znam hyundai ima u ponudi turbo benzinac a i kia samim time, ford npr i ostali, ne vjerujem da u Srbiji nema tih motora u ponudi. sta nudi onda ford u Srbiji. cak i suzuki nudi. ali ja ne bih kupio ni toyotin taj 1,2 turbo benzinac. drugo je sportsko auto.

 

kad se jednom raspadne motor na 32000 km a ti se boris protiv auto kuce da nesto izvuces vjeruj nije ni lako ni prijatno.

onda krenes da ceprkas po internetu i na svasta naides, pa polako i na druge vlasnike sa istim problemima. nekako taman tu oko isteka garancije.

a nije da nisam sanjao taj tsi motor, godinama sam citao o njemu i sanjao kad cu da ga kupim, svaka recenzija casopis you tube ma nema da fali.

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se sa tobom da ne treba kupovati skupe automobile. Pre skoro 20 godina kada sam kupovao svoj prvi novi auto, to je bio Fiat. I logika mi je bila - to je to - izabrao sam Fiat (budzet, servisi i sve ostale njegove prednosti) ali posto znam da je sranje kupicu osnovnu verziju Punta, najjaeftiniju mogucu jer kad krene da se kvari ne zelim da se nerviram sto sam dao puno novca za smece. I tako i bi.

E sad, za ove dve decenije stvari su se promenile samo u tom smislu sto manje-vise svi prodaju smece. I onda biras najjeftinije smece da kasnije glava manje boli.

Podeli ovaj post


Link to post

Možeš da kupiš kod nas aurisa i c-hr 1.2 T već. neko vreme

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

CH-R da od 21.4K € (neka hvala), a Aurisa nisam video osim u 1.33 i 1.6 varijantama, čak i bez dizela.

Podeli ovaj post


Link to post

ja koliko znam hyundai ima u ponudi turbo benzinac a i kia samim time, ford npr i ostali, ne vjerujem da u Srbiji nema tih motora u ponudi. sta nudi onda ford u Srbiji. cak i suzuki nudi. ali ja ne bih kupio ni toyotin taj 1,2 turbo benzinac. drugo je sportsko auto.

 

kad se jednom raspadne motor na 32000 km a ti se boris protiv auto kuce da nesto izvuces vjeruj nije ni lako ni prijatno.

onda krenes da ceprkas po internetu i na svasta naides, pa polako i na druge vlasnike sa istim problemima. nekako taman tu oko isteka garancije.

a nije da nisam sanjao taj tsi motor, godinama sam citao o njemu i sanjao kad cu da ga kupim, svaka recenzija casopis you tube ma nema da fali.

 

Hyundai: i20 - ne, i30 - da, jednolitarski verovatno trocilindraš, Elantra - ne, i30N - da, 2.0 za skromnih 32K €

KIA: Rio - ne, Ceed - ne, Sportage - da, 1.6 za skromnih 38K €

 

Naravno da ima gomila TSI motora u Srbiji ugrađenih u VW, Seat, Škodu, Renault, možda i Ford itd., ali me nemci, francuzi, italijani i slični nisu zanimali. Za Accenta mi 11 godina nije trebao majstor, nemam pojma ko ih popravlja van ovlašćenog servisa, pošto su delovi itd., a ulje i filtere sam nabavljao i menjao u lokalnoj prodavnici sa servisom za promenu ulja i guma. I tako bih voleo da se nastavi. Pa ako ne ponovo Hyundai (zbog neozbiljnosti uvoznika) onda Toyota (slična iskustva vlasnika koje poznajem).

 

Zbog svega toga što si napisao je verovatno dobro što u ovoj fazi TSI motora nisam kupio auto sa jednim takvim, ali zato sledeći... dotle će naučiti da ih prave kako valja.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

U Tivtu i Kotoru ima dosta novih Corolla na taksiju.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Btw, imaš li Srpski jezik na LCD display-u tvoje Corolle i zašto ne?  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Jutroebafdfb7b91ab924e1dd6368805abd1e.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Put do kumine vikendice Dubrava CG6654d75ec5ca07e2ee02e5520a3fe2b8.jpgf0e4bb651e7242c014aa3a21e2d9c786.jpgacbd4f7287ad2a2aa21496fa673eca56.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo Piske

Uzivaj ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×