Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

Citam i razmisljam nesto. Jel ti novi auti nemaju vec na stolu razradjen motor? Nesto sam gledao na tv jos pre vise godina i bilo je reci o tome. Zato i daju garancije na veliku km, a kod Toyote i neograniceno na 5 godina.

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe forsirati, ali se moze sasvim normalno voziti.

Na E90 sa 2E motorom davne 1987 je bilo prvih 1000km ne preko 130km/h

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dijenek najbolje prelistaj malo uputstvo za auto, ima tamo poglavlje u vezi voznje. Meni su u salonu rekli da nema nikakvih ogranicenja pa sam ga i cepuckao, nista mu nije falilo. Ali se ispostavilo na kraju da u uputstvu za auto pise da prvih 2000km ne bi trebalo da se forsira auto, neki opis kao sto Mica napisa. Sta vise naveli su da prvih 200km ne bi trebalo ni da naglo kocim. Bolje verovati uputstvu, ako nesto podje po zlu nigde ne mozes dokazati sta ti je prodavac usmeno rekao, a oni mogu da se uhvate uputstva.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Mene cudi da ga je prodavac tako otkacio @@laki72 secam se za e90 da je na preuzimanju bio neki lik koji je sa svakim seo u kola, obrnuo krug po nekom fabrickom krugu na nbgd gde je bilo preuzimanje i bogami desetak minuta pricao pricu o tome sta i kako. Tada je bilo grupno preuzimanje jer kad stigne stotinak auta sve predaju u dva dana.

@@matori jeste on razradjen ali dok sve ne legne ipak je tih prvih 1000 vrlo bitno voditi racuna da se ne preteruje. Sto nenad kaze za kocnice tacno je, to je praksa i kad se na starom autu menjaju diskovi i plocice. Samo polako do oko 3k rpm, sto cesce promene prenosa, sto cesce kratka ubrzanja, ta jednolicna voznja mu i nije neka razrada, dobro je da i motor i menjac prodju kroz sve rezime voznje, ubrzanja, saltanje. Od 1000-5000 km je ok da napravi par izleta u obrtaje i malo vecu brzinu ali na kratko. Kako ga razradi tako ce ga sluziti, smrt je voziti ga u najvisem stepenu prenosa malom brzinom.

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Licno nikada ne bih forsirao nov auto, ali ipak mislim da su agregati vec razradjeni. Pretpostavljam na radnom stolu pa je pitanje koliko su i ostali sklopovi legli.

Nadam se da garancija pokriva sve i da ne treba brinuti. :)

Piske sada ima hiljadu sitnih briga. Razradjivanje,kvalitetno gorivo da sipa a verovatno i parkiranje (da neka budala ne ogrebe nov auto) Ja bih parkirao 6 metara od najblizeg auta ,pogotovo sa nedavnim iskustvom odvaljivanja retrovizora.

Piske samo uzivaj i ne brini

:)

Izmenjeno od Japanautofan

Podeli ovaj post


Link to post

Ima garazu, jedino komsija da pazi kako otvara vrata.

ajmo @@Piske i @@Dijenek malo fotki, prvi utisci, raspisite se malo

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Evo stigao kod matoraca. Presao prvih 180km...za sada cu samo reci: Ladja :) Trudio sam se da ne divljam sto i nisam. Na zalost, nisam stigao procitati detaljnije uputstvo. Uskoro vise u mojoj temi...izvini @@Piske sto ti trujem temu.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno Učo na čestitkama :) Hvala Peco :) 

@ Dijenek Pitao sam u vezi razrade motora i generalno vozila  u Toyota centru. Prvih 1000km preporučuje se lagana vožnja ne preko 3000 obrtaja , bez naglih kočenja . Prvi servis se radi na 1000km . Polako i opušteno . Što se razrade tiče dodao bih najbolji je otvoreni put .

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam bas tako i planirao. Do tog prvog servisa da ne teram preko 3000 ako ne mora, i lagano. Ma napravljeno je to za siroke mase da ne kazem idiot proof :) salim se, mislim da samo treba biti razuman.

 

Btw, dosao sam do mojih, uglavnom auto put , max 120kmh uz povremenu pomoc tempomata. Na 120kmh broj obrtaja je nesto manji od 3000. Prosecna potrosnja po boardu 5.9l.

Podeli ovaj post


Link to post

Smešna potrošnja goriva 

@ Mića Prešao sam 8km :D Nije pala ni kap kiše na njega :D 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

8 km !?! ja se ne bi vadio iz njega, kisa je samo juce padala u bg tako da ga ne bi isprljao jel su ti dali toyota protect? Mozda kod dzonija da mu odradis zastitu onim sonaxom, nije skupo a fenomenalan je, pa video si kako izgleda na mom karavanu posle zime i sve prljavstine. Negde sam procitao da toyota protect ne garantuje zastitu od pticijih govanaca, ovaj sonax stiti i od toga, bas pise a i testirano je kod mene

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Dobio sam u okviru cene Toyota protect karoserije 

Podeli ovaj post


Link to post

Podeli ovaj post


Link to post

E pa dobra je to stvar vozi bre taj auto

 

Послато са SM-G360F

Podeli ovaj post


Link to post

Све најбоље желим, Пишке, да се навозаш с` уживањем...

 

Видим, друга нова Корола на форуму за кратко време, тачније у исто време, лепо... ;)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Danas smo je pretresli uzduz i popreko, lep auto ali bas @@Piske sto vec sutra u tcb da poprave "ono" a o svemu ostalom smo apsolvirali i slozili se, ali moram ovako javno da cutim jer cu da popijem ban ako nastavim da kritikujem toyote

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg.Mico,sada si nas zaintrigirao. Sta je to da ne valja na novom automobilu ?

:P:)

Podeli ovaj post


Link to post

Ono na sta sam mislio pod "ono" je zastitna obloga zadnjih koseva koja je fuserski montirana pa u donjem delu napred su ostavili nekih 2-3 cm otvor gde to nije upasovano kako treba. Taman dovoljno prostora da udje djubre i blato a nema gde da izadje, niti se moze oprati. To neka i @@Dijenek proveri kako je kod njega jer moze da napravi ozbiljan problem. Bitno je to odmah uraditi dok je cist.

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Mogli ste sliku nakaciti :) da ne lutam. Pogledacu ujutru kada krenem na posao. Sada se vratio s puta.

Podeli ovaj post


Link to post

Posto je @@Piske skrt po pitanju fotki ajd da prilozim bar jednu

1746408acfa1867fd4df32b62a55fe3b.jpg

 

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

@Mico, pogledah jutros ovo sto si rekao. Da, u samom dnu, s prednje strane ima lufta da se zavuku prsti (oba zadnja tocka). Ono sto mi deluje, jeste da je nekako to s namerom tako napravljeno. Ne deluje mi da su propustili da to zasrafe ili sl., vec da je u donjem dnu ta zastita zakrivljena tako po fabrici. Ne znam da li je dobro, verov nije, ali mi je takav utisak. Voleo bih da mogu uporediti s @Piske. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam. Evo kako izgleda na yarisu, pretpostavljam da je isti takav dzep i kod corolle samo se ne vidi.

e8e9d39aa8f9ed9939154029b9fd6c93.jpg

E sad, logika mi govori da ako tu dospe prljavstina, so i blato nema gde da izadje niti moze da se opere, tesko da moze i da se osusi pa pomisli sta ta jedna mokra grudva moze da napravi posle dve ili tri zime znam da imas garanciju na koroziju 12 god ali u takvim uslovima mislim da ce taj cosak brzo da strada, okrpice to oni ali opet, niko nece krpljen auto a nov. Kod yarisa je otvoreno pa se to pere pri svakom pranju. Evo ga kod mene na e12 a pogledaj i ti na svojoj kako to stoji.

3d040d972e743247f8eed753dd8fc0f2.jpg

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Pa i kod Yareta je samo premazan lim pa nema korozije posle 14 godina. Neće tu ništa da mu bude. Vozite te aute i uživajte u njima, nemojte da vam udu preokupacija tim sitnicama. Ne bi oni dali garanciju 12 godina i da trune posle 2-3 godine. Samo po gasu i da da bog da posle 5-6 godina može opet da se kupi novi. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, ali kod yareta je sve otvoreno i pere se, @@matori taj dzep ako se napuni blatom i solju a nemoguce ga je oprati, bice problem jbga, turci nisu bili bas pedantni kad su to montirali

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

@@Piske Drug moj cestitke od mene i nek je sa srecom :yeah:  :clap:  :twothumbsup:  :thumbcool:  :toyo:  odlican izbor i  da te sluzi fenomenalno!!!,ja par dana nisam bio aktivan na forumu pa sam svasta nesto propustio...  :viber14:  

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×