Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

post-1797-0-29969300-1488272236_thumb.jpgpost-1797-0-59321600-1488272264_thumb.jpgpost-1797-0-64888300-1488272296_thumb.jpgpost-1797-0-39108900-1488272322_thumb.jpgpost-1797-0-91122700-1488272352_thumb.jpgpost-1797-0-16075600-1488272392_thumb.jpgpost-1797-0-85476700-1488272414_thumb.jpgpost-1797-0-16860900-1488272441_thumb.jpgpost-1797-0-45319500-1488272459_thumb.jpgHvala Novakno1 :) Hvala MikSa :) @ Mića Gledali smo kod više kola kako je zatvoren taj deo blatobrana kod sajtne , naravno da mi se ne dopada takvo rešenje. Video si da je i kod Corolle E12 isto rešenje ( samo malo manja "rupa" ) . Videću šta će reći u servisu. Napokon sam ugrabio vremena a i trebao mi je auto pa sam usput uradio fotke. 

  • Upvote 11

Podeli ovaj post


Link to post

Kako ti je lep auto!  :)  Gepek odlican! Boja odlicna! Bas su mi lepo odradjena led svetla pozadi. Potrosnja, vidim slicna kao i moja...

Podeli ovaj post


Link to post

Lep auto Dijenek. Gepek mu je baš odlično projektovan . Staju četiri kutije od 30 kg bez problema + veći kofer i još ima malo mesta.

Podeli ovaj post


Link to post

:lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Lep lep nema sta

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-89888800-1488563818_thumb.jpgpost-1797-0-10180900-1488563839_thumb.jpgpost-1797-0-88573600-1488563860_thumb.jpgpost-1797-0-99473200-1488563878_thumb.jpgpost-1797-0-07658600-1488563896_thumb.jpg

Rolla sve bolje radi i vuče. Lagano se razrađuje. Trenutna potrošnja po boardu 6.5l . Realna nemam pojma. Kočnice još uvek malo 'grebu' . Prekontrolisao sam nivo ulja. Na 3/4. Novo (čisto da čistije ne može da bude)   :) Zadovoljan sam autom, to je ono što sam želeo i očekivao :)

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 7

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je i kod toyote kao kod mazde da komp stiti motor do 20 k km? Caka je u tome da sto vise odmice kilometraza auto ide bolje, zivlje. Na tih 20k km je proces gotov i tada radi u fulu.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem. Corolle na Navaku su imale dosta manje na satu od 20.000km a terali smo ih do blokade. Generalno odlično ide auto.Na pravcu na Navaku 140km/h-150 km/h .  Kako su mi rekli u Toyota Centru period razrade je 1000km u tom periodu treba voditi računa da se ne prelazi 3000 obrtaja, ne kočiti naglo, lagano menjati brzine..  Posle 1000km period razrade je završen. Uputstvo nisam stigao da pročitam . Ima 600 strana + 270 strana uputstvo za korišćenje multimedijalnog sistema i ove druge knjižice još 50-tak strana. Kao ispit na fakultetu :D  Generalno sve je jasno i jednostavno za korišćenje.

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo lepo....jako ti je dobra potrosnja. Je l ima i gradske voznje?

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravi. Na Toyota ProTect dobija se pismena 5-godišnja garancija , sa potpisom tehničara koji je radio na kolima i proverom zaštite svake godine dok traje garancija. Odlična stvar. Žao mi što se nisam setio da uzmem Toyota ProTect i za alu felne.

Podeli ovaj post


Link to post

Otprilike od 360km oko 80km je gradska vožnja. Po najvećoj gužvi u Bg (kreni-stani vožnja) kada sam preuzeo auto pokazao je potrošnju 11 l , S tim da nisam resetovao board , Već počeo da ga vozim od 99l po boardu.Koliko je pokazivao kada sam ga preuzeo. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Spustice se potrosnja posle tih prvih 1000-1500 km.

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Resetuj board, bice manje sigurno  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

I pored svog mog truda da budem tolerantan i korektan u komunikaciji sa ljudima . Jednostavno ne vredi. Pohvalio sam Toyota Centar zbog profesionalnosti, ekspeditivnosti i ljubaznosti radnog osoblja. Nažalost sve je to trajalo dok očigleno nije isplaćena cela suma za auto. Problem je nastao što do današnjeg dana (19 dana ) nisam mogao da dobijem saobraćajnu dozvolu od agencije koja se bavi posredovanjem prilikom registracije vozila i radi za Toyota Centar, odnosno u saradnji sa njima . Ponašanje osoblja Toyota Centra mogu da najblaže ocenim kao neljubazno , nekorektno,bezobrazno kao da sam ja sam izabrao agenciju a ne da je u pitanju agencija koja posluje,radi sa njima, prebacujući svu odgovornost na mene (prosto rečeno prave me budalom) Da bude veći apsurd zbog selidbe morao sam da menjam saobraćajnu dozvolu za Bmw-a kao i ostala dokumenta . I saobraćajnu dozvolu za Bmw koju sam lično izvadio dobio sam u roku od 7 dana gle ćuda. Ne bih o ovome sve pisao, niti vas smarao da je danas sve proteklo kako treba. Dobio sam saobraćajnu dozvolu za Corollu sa netačnom adresom stanovanja. 

Posle ovoga obratio sam se Toyota Srbiji (čekam odgovor) i advokatu. Advokat me je savetovao da svaki put kada me vrate sa granice zbog netačnih podataka račune troškova puta i ostalih troškova podnesem Toyota Centru .  Presela mi je kupovina nove Toyote... 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Bas bzv, bolje je da zamenis saobracajnu i izbegnes situaciju da ti bilo ko pravi probleme u tom smislu.

Pusti advokate i njihove mudrolije, gledaj sve da resis na najbezbolniji nacin za tebe (kada su se stvari vec dogodile), kakvo vracanje sa grane, troskovi, racuni i sl.

Sve je ovo resivo, uzivaj u Toyoti (imas puno razloga za to ).

Izmenjeno od GoForit
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa @GoForit. Pusti advokate i njihove provizije i čuda. Završi to kako treba a, ako ti se ne gledaju idi u Čačak kad treba da radiš servis.

Izmenjeno od pex77

Podeli ovaj post


Link to post

@@GoForit Kako da uživam ? Dovoljno mi je da pogledam koliko imam tegića na felnama ( kao da sam kupio loše polovne gume ) pa da mi nije dobro. Kupio sam nov auto. Na Bmw-u starom 22 godine gde sam lično kupio dobre polovne gume imam po neki tegić  na felni. I kako čovek posle svega da se ne oseća prevareno. Daleko od toga da nisam odmah video da su gume već poprilično krive od stajanja i rekao im tu zamerku. Komentar prodavca je bio sve je to u redu. I kako posle svega da imam bilo kakvog poverenja u njih ( Toyota Centar ) . 

Btw.

Advokat mi je lični prijatelj. Po naplati troškova on bi dobio za svoju usluigu. Ne mogu da verujem nije prošlo ni 19 dana od kupovine novih kola i već sam morao da kontaktiram advokata. Nikada tako nešto nisam uradio do sada u životu. Zar u ovoj zemlji sve mora na mišiće ala sačekam te iza ćoška. Muka mi je više od toga i uvek će mi biti muka od takvih stvari. Jedino što mogu da uradim posle svega je da slušam savete advokata. Barem su besplatni... 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ima tegica na felnama, ako nije tajna?

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Samo ću ti reći da u životu nisam vozio auto koji ima toliko tegova na felnama. Konkretno prednja leva ima 9 tegova , ostale po 6.

Kada budem mogao da slikam, priložiću fotografije.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Ufffffffff, ja danas uzeo auto, nisam gledao felne ni da li imaju tegiće, registracija preko iste agencije, pretpostavljam. Da sam ovo pročitao neki dan ranije, razmislio bih o kupovini...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sta reci, ne moze covek ni cackalicu da kupi a da nesto ne krene po zlu. Jednostavno se kod nas ne ceni nista a ponajmanje sam covek. Osecaj odgovornosti u svim sferama ravan nuli.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Pazi ti za ta nova kola krvavo radis u ovoj bednoj drzavi i skupis pare nekako magijom i kupis nov auto i sav srecan i na kraju ovako ti uvaljuju kola pa ova drzava je toliko bedna da bednije ne moze vise.

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

To bi pregledo oko tih tegova na točkovima. U servisima baš nestručni ljudi rade i ko zna kako je to balansirano. Dijeneku su namestili gume da se u rikverc vozi :). Kad bi prebalansirao kod nekog vulkanizera možda bi stavio jedan teg i rešeno. Znam, novo je i trebalo bi da znaju i da to urade, ali realno, ja sve ljude koje znam lično i koji se stvarno razumeju u automehaniku i oko auta , otišli su preko grane da rade. 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro su izbalansirani točkovi. Ne trese auto ni malo. Interesantno bi bilo da i ostali koji su kupili nove corolle , pregledaju svoje točkove koliko imaju tegića i pogledaju koji je dot na gumama. Kako im kola koče u kakvom su stanju diskovi. Sve što može da se vidi bez skidanja nekog dela naravno. Cela priča mi je sve više sumnjiva. Znam Matori da je dosta baš dobrih mehaničara otišlo preko grane. 

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×