Jump to content
Piske

Piske i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

@@Mr Nebojša Bilo bi lepo da ove godine budu minimum tri skupa i to Budva, Fruška Gora i eto Lisine kod Despotovca((manastir Manasija)ovo treće je moj favorit jer je blizu mene ). Da se prošparta na više strana, a ujedno da se malo razgaze te gume, a i motori da se razrade jer neki ni prvi servis neće do kraja godine da urade kako su krenuli !!!

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Odgovorno tvrdim da ako padne i na jednu atmosferu( a nije toliko pao) ni posle 6 ili 8 meseci nece da se desi ama bas nista, jer.....guma je NOVA, da je guma stara pet godina bio bi rizik. Ovako ona kao nova je toliko elasticna i nije izgubila ni jedno svojstvo, dopumpas i eto je kakva je bila. To je ipak michelin. Pazi, nove gume na biciklu( continental) duvam na 9 bara iako na njima pise max 8 bara. Vec posle 3k km ne smem preko 7. Princip je isti, guma za bajk kosta kao jedna premium 16 guma za auto a traje max 5k km

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A kako onda objašnjavaš toliki broj tegova ( odnosno grama ) potebnih da se date sve četiri gume izbalansiraju. 

Podeli ovaj post


Link to post

Piske, mozes li detaljnije objasniti kako si primetio slabije kocenje? U kojim situacijama? Pri kojim brzinama. I ja imam tegice ali ne primecujem slabije kocenje. Presao sam duplo vise od tebe, cini mi se.

Podeli ovaj post


Link to post

U gradskoj vožnji sam primetio da auto slabije koči, na otvorenom putu vrlo malo i retko koristim kočnicu. Pri malim brzinama kada hoćeš da zaustaviš auto kada se upali crveno svetlo na semaforu itd. Moram mnogo ranije da kočim i pritisnuta je pedala do kraja. Iz tog razloga ga i ne vozim kada je temperatura ispod 10 c , odnosno bolje da kažem da sam ga vozio samo na temperaturama preko 15 c. 

Podeli ovaj post


Link to post

A kako onda objašnjavaš toliki broj tegova ( odnosno grama ) potebnih da se date sve četiri gume izbalansiraju.

Pa pazi, prvo zavisi od koliko su grama, nisam vulkanizer ali kapiram to ovako. Mozda guma trazi na jednom mestu, na jednoj tacki 20gr, a mozda trazi na nekom potezu od 5 cm duzine isto 20gr pa ce na tih 5 cm duzine da stavi 4x5 gr.

Slikao sam danas, na hilluxu je trazio na dva mesta po nemam pojma koliko, sve zavisi. Ocigledno da ima razloga zasto nekad stave jedan od 20gr ili 4x5 gr na jedno mesto. Da je ruzno jeste, ali opet kazem. Zna se koji je maximum olova koji se sme staviti na felnu tako da ne verujem da je toyota preterala.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Samo jednom sam video kod drugara toliko tegova kao na mojoj prednjoj levoj gumi. Ta felna je bila ispravljana i bile su polovene gume. Šta je ovde kod mene razlog ne znam. 

Podeli ovaj post


Link to post

Drugar ceka kredu i preuzima u Style opremi ovog meseca ako Bog da. Vec sam mu ukazao da obrati paznju. A i prilika da uporedim jednu pored druge. A i njegov poznanik porucio sa automatskim menjacem. To ce biti zanimljivo. Video sam i juce jednu novu belu u NS. Polako ih ima...

Podeli ovaj post


Link to post

Pročitao sam tekst. Slažem se. Sačekaću samo da se malo prolepša vreme i poraste spoljašnja  temperatura pa ću otići do njih. Da li je neko već išao kod njih da balansira gume ? 

Btw.

Kod mene je u fabrici montirana guma. Vidi se. U Toyota Centru je izbalansirana i za sada nisam imao zamerke, osim količine tegova da se felna sa gumom izbalansira.. Ovo sa lošim kočenjem mi je sumnjivo. 

Polako i strpljivo ne ističe garancija za dva dana. Ljudski je da se čovek prvo naljuti na prodavca  kada se jave takvi problemi.jer su velike pare u pitanju

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Moraću da nađem vremena da vidim te tegove i to loše kočenje

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ja znam gume bi trebale da su fabricki napumpane na ~3bara, a da se prilikom predaja automobila ispumpaju na potreban pritisak. Meni to na Loganu nisu uradili i to se poprilicno osetilo prvih par dana u voznji dok nisam skontao sta je.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam bio do Toyote Čačka, u salonu je između ostalih modela izložena i Corolla 1.6 Valvematic u beloj boji po promotivnoj ceni od nekih nepunih 15.000e.

Obratio sam pažnju na prednji levi točak, da vidim tačan broj tegića na jednom famoznom točku ovog modela (ostala 3 točka nisam ni gledao, 1 je bio sasvim dovoljan).

A gle čuda, i ako je fabrička Corolla felna poprilično zatvorena uspeo sam da izborijm neki 18kom.

 

Jel to znači da ni ovi novi točkovi ne valjaju, i da su montirane krive gume? Jesmo li preterali sa osudama ovlašćenog servisa, pa vidim stigli smo i do Toyota Adrie da se žalimo?

Tačno ćemo mi sa ove strane kluba da lepo uvedemo restriktivne mere za "lupetanje" i bezpotrebno "omalovažavanje" servisa. Mora se konačno shvatiti da ovo što se ovde piše čita puno ljudi koji nas prati a nije aktivno, i shodno našim komentarima se ponašaju i karakterišu neki servis, neki prodajni salon. Dakle lupiš glupost, nekom servisu obališ reputaciju neosnovano, pokreneš offtopik, zaradiš jedan, dva, tri warning boda, nakupiš ih nekoliko pa gledaj šta ćeš, ban, dan, tri, sedam, mesec! :angry:

IMG_1259.JPG

IMG_1261.JPG

IMG_1262.JPG

IMG_1265.JPG

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

U svakom slucaju treba biti pokrenuta tema o tome, da li je normalno imati 18, 20, ili 8 tegica na novoj felni, sta je uzrok tome ako nije normalno, pa nek ljudi koji pazare novu Corollu znaju da li je to normalno ili ne.

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Izmenjeno od Seba
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Neko vreme sam i radio kao vulkanizer jer je bivši starac imao vulkanizersku radnju i nikad u životu nisam video ovoliko tegova ni na jednom točku. Ovo može opravdavati koliko ko hoće, ali tu nešto ne štima. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nemam nista sa vulkanizerima :) ali moj maksimum iz iskustva je jedan teg po tocku, doduse, nikad nisam imao auto sa alu felnama, mozda one "traze" vise tegova...

Podeli ovaj post


Link to post

:DD

Podeli ovaj post


Link to post

Aman, vozi taj auto

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Šta da radim Mićo kada vozim dva auta ... Ti bi trebalo da me najviše razumeš ;)  Cvrlebg komplet prve pomoći, uže za vuču .. je uračunat u dogovorenu cenu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma kapiram te, bas napisah u drugoj temi da sam sa yarisom od oktobra napravio samo 2000km. Ajd boze zdravlja da uskoro vozis samo toyotu

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ha ha, taj plasticni patrljak, vidim ga i na pasatu cc ma nema, to je kod sportskih limuzina tako

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha sigurno samo kod sportskih kola postoji takav detalj ;) 

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×