Not seeing a Na Vrh Stranice? Go to our FAQ page for more info. Dijenek i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style - Page 14 - Corolla - TOYOTA club Serbia

Skoči na sadržaj

EnglishFrenchGermanJapaneseSerbian
slika

Dijenek i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Style

* * * * * 3 glasovi

• Molimo vas ulogujte se kako biste odgovorili
271 odgovora na ovaj post

Dadomonte888

Dadomonte888

Napredni član

• Registrovan od:--
  • 793 Postovi

Laki, možda bi taj veći offset pravio problem, a možda i ne bi.  Mora da se proba na lice mjesta, jer po ovom obračunu to je razlika od samo 6mm.

Attached File  rims.jpg   52.83KB   27 Preuzimanje

laki72

laki72

Napredni član

• 2056 Postovi
Dado, prva ti je 16" a druga 15"
Probaj ponovo ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Dadomonte888

Dadomonte888

Napredni član

• 793 Postovi

Prva je referentna, to mu je fabrička felna 205/55 R16 6,5 inča širina felne i 39 ET  (ako sam dobro shvatio), a druga je ta u koju bi želio da promijeni.

Otud i komparacija izmedju dvije.

Ali evo sad vidjeh da ipak nije ET39, već da je ET 43....Tako da evo sada koja je razlika...po ovome 2mm je bliže kočionim čeljustima.

Kad god sam mijenjao felne, uvjek sam koristio ovaj "kalkulator", do sada nijednom nije omašio.

Attached File  rimss.jpg   54.14KB   27 Preuzimanje

Mića

Mića

Napredni član

• 6658 Postovi

Ili original Toyotine od corolle/aurisa 16-ce

https://www.kupujemp...26786-oglas.htm

attachicon.gifToyota 16-ce.jpg

Inače kod ovog momka sam ja uzeo 2 seta felni, i čini mi se da je drug pex77 uzeo set za njegovog yarisa, tako da od mene imaš preporuku.

dado, dobra je to ponuda, ALI, racunaj na to gume i sigurnosne matice, to izlazi sve preko 500 eura a to ima u toyoti novo, samo da ode i pokupi. znacilo bi kad bi @dijenek napisao do koje cifre planira da kompletira zimski set pa shodno tome da se trazi, poslao sam mu desetak linkova na pm pa ako nesto izabere neka on okaci ovde na javni sud i konsultacije sa cenjenim auditorijumom  :lol:

Dijenek

Dijenek

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 674 Postovi
Nisam pri racunaru za vikend, pa ne mogu na tenane pogledati. Ali javim se cim malo istrazim linkove @mico :) Bas si mi vredan.
Sto se tice budzeta, sta znam, za gume sam mislio oko 200eur, s tim da bi tu mogao nesto i na rate. Nasao sam neke Bridgestone-ke u Coningu za te pare. A za felne ako naleti nesto, mislio sam do 100ak. Zato bi gadjao ili kombinaciju celicne + 15ke ili uzmem 16ke pa za ovu sezonu stavljam na ove felne sto imam. Pa do sledece godine gadjam povoljniji finansijski trenutak. Kao sto sam i rekao, i moj vulkanizer se bacio u potragu. Mor da svratim do njega pocetkom oktobra. Drugar je od njega uzeo 16ke za 80eur. Odlicne.

Izmenjeno od Dijenek, 23 September 2017 - 07:56 AM.

• Mića je lajkovao ovo
No, no, no. There's no such thing as cheap and cheerful. It's cheap and nasty & expensive and cheerful.

Mića

Mića

Napredni član

• 6658 Postovi
Imas tamo na linkovima neke celicne 15 od mazde za 55€, gume ns rate i miran si. Kad ti nalete neke alu 16 po dobroj ceni prodas ceo taj set 15. Dok je bio zakon od 1 novembra do 1 aprila to je bilo pola godine na ruznim felnama, sada, bar ja ih montiram krajem novembra i vozim do februara, za tih 4 meseca mi i nije toliko strasno da vozim gvozdje. Pokusaj sta god samo da te lepe alu koje imas postedis soli, rizle i leda. Pre par godina sam sa e12 kad sam usao u kolotrage u nekoj maloj ulici koja se ne cisti, izgrebao alu felnu (koja je namenjena za zimski set ) koliko god pazio eto, desi se.
Ako kupis gume u beogumi imas besplatno osiguranje guma 6 meseci, od busenja, cepanja na led itd, daju na 6 rata ili do 12 rata kreditnom karticom.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Piske

Piske

Napredni član

• 3423 Postovi

@Dijenek Vidi šta ćeš sa senzorima za pritisak u gumama ako se opredeliš za neke druge felne . 

Dijenek

Dijenek

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 674 Postovi
Uf, na to nisam mislio. Kako to funkcionise uopste? Moram i malo progooglati...:)
No, no, no. There's no such thing as cheap and cheerful. It's cheap and nasty & expensive and cheerful.

Mića

Mića

Napredni član

• 6658 Postovi
Lako, softverski iskljucis dok su ti te felne na kolima.

Piske

Piske

Napredni član

• 3423 Postovi

@Dijenek I mene zanima , ista kola vozimo. Ne znam šta bi rekli u ovlašćenom servisu na softversko gašenje funkcije senzora pritiska u gumama ( ako moraju i da znaju, odnosno ako bi saznali ) Ne verujem da bi sami uradili tako nešto, pitanje da li i znaju...

Mr Nebojša

Kada sam vozio nekoliko dana novi Auris 1.33 iz Toyota Čačka, na autu su bili montirali zimski set i bila je upaljena lapica za senzore pritiska u točkovima.

U servisu je nisu gasili, bila je aktivna.

Mića

Mića

Napredni član

• 6658 Postovi
Mrzelo ih, svakako su morali da resetuju softverski kada su vratili set tockova sa senzorom. Da su samo vratili tockove sa senzorom i da nista ne cacnu i dalje ce da svetli. Bar je tako kod drugih, sto bi se toyota razlikovala. Nije to nikakav problem

0 korisnik(a) čitaju ovu temu

0 član(a), 0 gosta, 0 anonimnih korisnika

Toyota klub Srbija prijatelji